Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ehliyeti olmayan bir arkadaşın sürekli motoru istemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim motorumu şuana kadar kimse istemedi isterlerse de vereceğimi sanmıyorum.

Silah,At(Motosiklet),Avrat. Bunların üçü emanet verilmez.
    Valla benimde içimden hiç vermek geçiyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanada motor bakal bitane ehliyet al falan de baktin olmuyo kusura bakma ama motor benim icin cok değerli paylasamiyorum diyebilirsin yada isi ticarete dokup kiraliyim sana de sözleşme bile yapabilirsin
    Ehliyet al diyom hani motoru vereceğimden değilde , o kadar parayı ehliyete vermemem diyor ben toplam 500 TL ye aldım onudamı veremiyon kısacası sıkıntı ya kafam davul gibi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi bi olay gecti basimdan.. cok yakin arkadasim araba lazim oldugunda hep istedigim beni hic geri cevirmeyen bi aksam arkadaslarla yemege gitmisler benide cagirdilar atladim motora gittim.

Restoranin onunde baya israr etti binmek icin bende 250 cc den buyuk motor hic kullanmadigini bildigim icin olmaz dedim onun icin tehlikeli olacagini anlattim gecistirdim.Arkadaslarin evine gectik kaskimi ve kontagi kapti yine olmaz deyince ben sana 200 binlik arabami veriyorum 20 binlik motoru cok mu goruyosun falan dedi. Ortamdaki herkez olum manyakmisin parayla alakali degil olme diye vermiyo adam filan dediysede dinletemedik. Birinci viteste 100 metre gidip durmak uzere anlastik.

Kalkistan bir saniye sonra teker bi kac santim yerden kesildi poposu geri kayinca gaz kontrolunu kaybetti motor bayrak oldu egzozlardan kivilcim cikararak 70-80 km hiza ulasti ve kaldirimdaki beton babalari parcalayarak cocuk parkinin duvarina carpti..

Sag eli bilekten sol kolu dirsekten kirildi diz kapaklari kemiklerine kadar doku kaybetti ..o geceyi hastanede gecirdik..

Iyilesene kadar bekledim iyilesince motorumu servise yolladik ..motor blogunun ve şasenin kirildigini tamir yapmanin etik olmadigini soylediler zaten italyan oldugu icin tamir masrafi ikinci el fiyatinin cok uzerindeydi.. hurdasini 5500 tl ye sattik.. arkadasimda 14500 tl verdi ..

Artik yeminliyim rossi gelse motorumu vermem.. sende verme.. kimse vermesin.. motor surmek isteyen gis akedemiye hondaya filan gitsin
    Bende öyle düşünüyorum ama şu laf varya 'birşey olmaz' dendiğinde kafam tıng diye atıyor ama bişede diyemiyorum kimler kimler kaza yapıyor bana dediği laf şu benim kamyon ehliyetim var motor nedir 6 teker sürüyorum ben bunu dedimi daha ne denirki böyle bişe sanıyor motosikleti bende artık bişe demiyom içimden hee hee diyip susuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı digitalunix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar değerli mi ki motorunuz? Bakılacak tek şey, kaza yaparsa karşılayabilecek durumu var mı yok mu? Yoksa gerisi fasarya.
    Motorum 100 Tl lik bişe bile olsa vermek istemem ki bişe olursa yok cezası bende tamam benim borcum olur tamam diyorda adım gibi eminim karşılamıyacağına bana sürekli bekle tamam parayı bulunca halledecem diye erteliyecek ve ben belkide onun yüzünden kaç ay motorumu süremiyecem mesela

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalana gerek yok ben motora hevesli ama motoru olmayan bi adamim. Bir arkadasim var scooter sahibi,bi kac kere rica ettim sagolsun kirmadi ama onun motorunu surerken ben korktum. Tam sokaktan cikiyodum arabanin geldigini gorunce on freni bi sıktım az daha motor gidiyodu altimdan,freni birakinca toparladi hizlica. Dondum cocugun yanina gittim olayida anlattim. Kardesim dedim boyle boyle sagolasin motorunu verdin ama ben boyle boyle bi olay atlattim bilgin olsun,nasil surdugumu bil dedim. He cok kotu bi surucu degilim. Ilk okul yillarindan beridir traktor,otomobil,kamyonet vs tarzi cok arac kullandim ama motor kullanmadim. Motor cok farkli,motor tam denge isi. Dusmek an meselesi,asfalt sana yururkenkinden cok daha yakin,cok daha aci verici. Bunu bilmek icin dusmeme gerek yok,bu 2+2=4 ten farksiz. Bir daha arkadasimdan motor istemedim. Ama hevesimi bildigi icin sagolsun arada sirada kendisi aradi "kanka asagidayim gel sur" dedi kimi zaman surdum,kimizaman guvenim yoktu bugun surmiyim dedim,ama surdugumdede kendimi bildim. Yapabileceklerimin ve olacaklarin farkindaydim. Ama sizin bahsettiginiz insan gibi yuzsuz degildim. "Uyurken alirim ruhun duymaz" ne ulan? Dalgami geciyosun sen? Boylelerine sinir oldugum kadar kimseye sinir olmuyorum,nefret ediyorum boyle adamlardan. Benimde yuzum yumusak kolay kolay hayir diyemem. Ama boyle adamlari bozmak bana ayri bi keyif,ayri bi mutluluk veriyo. Sana tavsiyem ya o evden kurtul yada okadar emek vererek aldigin motordan kurtul. Sanirim secenegin cok daha netlesti suan? Unutma eger bugun hayir demezsen yarin yine evet demek zorunda kalacaksin..
    Romedon bunu beğendi.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı digitalunix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar değerli mi ki motorunuz? Bakılacak tek şey, kaza yaparsa karşılayabilecek durumu var mı yok mu? Yoksa gerisi fasarya.
    Hadi ya bu kadar kolay demek! Sizin hiç yasalardan haberiniz yok herhalde? Eğer bir aracınız (otomobil, motosiklet, kamyon... v.s.) varsa, diyelim ki arkadaşınıza verdiniz ve hatta o arkadaşınız ehliyetinden tutunda kıyafetine, eğitimine kadar her türlü gerekliliğe sahip, ara sokaktan yandan ordan burdan biri çıktı çocuk, bayan, erkek farketmez... Vurdu ve o yayalardan biri vefat etti, sonra ne olur biliyor musunuz? Araç sahibinin hiçbir kusuru olmamasına rağmen (aracını vermekten başka) bütün maddi manevi tazminatın tamamından, ceza davası açılırsa alacağı (ki buna hapiste dahil) bütün cezalardan sürücüyle beraber araç sahibide tamamından sorumludur, ayrıca ölüm olmasın diyelim lüks bir araca çarptı hatalı şekilde, yine aracın bütün masraflarından aracın değer kaybından araç sahibi ve sürücü sorumludur, lütfen böyle bilgisiz rahat rahat konuşmayın, insanları yanlış yönlendirmeyin...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    işte anlamıyorlar denge kurmak trafiği okumak vsvs anlamıyorlar sanıyorki çizgi filimlerdeki gibi gazı ver git bas frene dur denge fren mesafesi vsvs anlamıyorlar

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    annem izin vermiyo dersin
    The-Rock bunu beğendi.

dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Hocam çok yorum vardı hepsini okuyamadım; sen yine bunun motosiklet kültürüne aykırı olduğunu kimsenin kimseden istemediğini ve verilmediğini anlat. Ama bir taraftan da git bir gizli kontak yaptır. Hem sana lazım olur hem işini görür kötü niyete karşı.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    sor bi duymusmu atalarimiz ne demis

AT (binek=motosiklet) , AVRAT ve SILAH ödünc verilmez !!!

bosuna dememisler..

asli olan arkadas seni sikintiya sokmamali ..

si.tiirrr gittt de

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    aynı durumda sende olabilirdin arkadaşımdan bir sefer motoru istedim baya kullandım sonra bende ehliyet aldım şimdi benimde motorum var gönül rahatlığıyla sürüyorum ama motor sahibi arkadaşımda hala ehliyet yok hangimizin ne olacağı belli değil o yüzden sana tavsiyem sende arkasına otur ve onu ehliyet ve ekipman almasını sağlamaya çalış inşallah başarılı olursun..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tersleme için biraz benim yaş gurubumda olması lazım ama benden 15-20 yaş büyük olduğu için kendisi pek öyle tersleme gibi bişey yapamayabilirim ama motoru getirip vermeyincede baya bir bozulacaktır bana onuda istemiyom iyice arada kaldım çok b..tan bir durum
    Şu cevabından sonrasını okumadım.

Senden 15-20 yaş büyük biri böyle cahilce bir talepte bulunuyorsa arkadaşlığını gözden geçir.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ben sana maddi yönden girecek olan mebladan bahsediyim.
    1600 lira ehliyetsiz kullandığı için arkadaşa ceza
    1600 lirada ehliyetsiz birine taşıt verdiğin içinde sana ceza
    ayrıca motoru bağlama çekme gibi haklarıda var ama 3200 lira ceza yazınca pek önemsemiyorlar onu.denendi uygulandı siz denemeyin.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Kaynaklanacak bir hata sonucu birinin çoluğu çocuğu veya aracı riske girecek veya polise yakalanınca ceza bana girecek. Ben kendisine bak abi eğer sana motoru verirsem polis seni yakalarsa motorumu çeker ve büyük bir para cezasıda bana girer diyorum. Ama bana verdiği yanıt birşey olmaz kask takan kimseyi durdurmuyor polisler ( sanki daha önce kask takıp hiç trafiğe çıkmışta kulaktan kulağa saçma sapan laflarla bana geliyor ) ve ben üstüne gidip hayır diyince bana 'Tamam ya birşey olursa cezayı herşeyi ben karşılayacağım' diyor. Hayatta inanmıyorum ceza bana girince hiçbirşeyi karşılayıcağına evin kirasını, faturaları veriyozda hala kapanmıyor bunlar karışık detaya girmiyim.(Ama kötü birşeyde benim sicilimi kirletecek ve ben bu sene mezun olucam iş bulmamı bile etkileyecek bu kötü sicil ve kimse bilmez nedenini sadece o kağıt parçasına bakıp beni yargılar). Ben son sene okulum uzadı ev arkadaşlarım gitti bu yüzden kendisinin evine son sene diye taşındım ve ben bu konuda ve bazı başka konularda kendisine HAYIR dediğim zaman bana şakayla karışık iyi böyle yapacaksan eşyalarını topla gibisinden laflar ediyor ( Şakayla karışık yapıyor ama ben içinde başka şeyler olduğunu hissediyorum ) Ben 5. sınıf öğrencisiyim şuan okulum uzamış ondan biraz katlanmaya çalışıyorum ama inanın çok zor birşey hani ne pis bir durumdayım anlarsınız blki biraz empati kurabilirsiniz az da olsa belki bazılarınızında başına gelmiştir benzer şeyler. Bana burda destek olup yanıt verdiğiniz için gerçekten hepinize çok ama çok teşekkür ederim hiç birinizi tanımıyorum yüzyüze görmedim adınızı hiçbir şeyinizi bilmiyorum ama sanki bir kardeşinize , bir arkadaşınıza yardım eder gibi ilgilendiniz. Hakkınızı helal edin. (Trabzonluyum bu adamı furabilirim hakkınızı ondan helal edin dedim, Şaka şaka )

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    at avrat silah emanet edilmez,,şimdikinin atıda araba veya motor oluyor,bukadar basit

rahmetli babamın bir lafı vardı,(hasan dayı,kazanda yi)yani kazan da al ye başkasından isteme derdi,,benden motoru,arabayı veya kamera olsun telefon olsun herhangi bişeyimi ödünç istemeye yeltenene aynen bu lafı söylüyorum,,rahmetli babam böyle söylerdi diyip çıkıyorum işin içinden

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Canımı alabilirsin motosikletimi asla
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

ArmaganOztas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsatlı silahını ödünç isteyen biri olsa o ne derdin?
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yakalanması halinde o 1830tl ehliyetsizlikten, siz de 1830 tl ehliyetsiz adama motor vermekten ceza yersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

üst tarafta yazmışlar da okumamıştım neyse
    burak burk bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    konudaki yorumları okumadan cevabım
    jimi_hendrix, YERUÇAĞI ve Peder bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi çok iyi anlıyorum . Çünkü bende hayır demeyi beceremeyen bir insanım.

Bu yönümden dolayıda 1 defa psikoloğa gitmek zorunda kaldım hatta. Lise zamanımda.

En son noldu onu söyliyim. Yaktım tüm gemileri. Tamamen farklı bir Berkut çıkardım karşısına psikoloğa gitmemi sağlayan şahışın karşısına. O güne kadar ne yaptıysa canımı sıkacak 2 katını yaptım bende ona.Tüm olay terse döndü. Kafam okadar rahatladıki. Artık yolda görüşsek selam bile vermeyiz birbirimize ama en azından kafamı kurcalayan birşey yok mesela artık.

Artık kafamın gereksiz yere istemsiz olarak takıldığı kişilere farklı bir Berkut gösteriyorum böylece çözülüyor. Ha nasıl çözülüyor , oda yeni Berkutu beğenmiyor ve aranız açılınca kafan biranda rahatlıyor.

Kısacası kafanı bencil, umursamaz, pişkin biri için meşgul edeceğine, yak gemileri. Yüzünü görme birdaha gerekirse.

Ha şuda varki bahsettiğim gibi sizi şaka yapıyor sanmış olabilir gülerek konuştuysanız. Herşeyden önce güzelce konuşmak gelir tabiki. Benim üst tarafataki tutumum karşıdakinin davranışının kasti olduğunu anladığın zaman geçerli.
    o psikologtan bana da lazım

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi bi olay gecti basimdan.. cok yakin arkadasim araba lazim oldugunda hep istedigim beni hic geri cevirmeyen bi aksam arkadaslarla yemege gitmisler benide cagirdilar atladim motora gittim.

Restoranin onunde baya israr etti binmek icin bende 250 cc den buyuk motor hic kullanmadigini bildigim icin olmaz dedim onun icin tehlikeli olacagini anlattim gecistirdim.Arkadaslarin evine gectik kaskimi ve kontagi kapti yine olmaz deyince ben sana 200 binlik arabami veriyorum 20 binlik motoru cok mu goruyosun falan dedi. Ortamdaki herkez olum manyakmisin parayla alakali degil olme diye vermiyo adam filan dediysede dinletemedik. Birinci viteste 100 metre gidip durmak uzere anlastik.

Kalkistan bir saniye sonra teker bi kac santim yerden kesildi poposu geri kayinca gaz kontrolunu kaybetti motor bayrak oldu egzozlardan kivilcim cikararak 70-80 km hiza ulasti ve kaldirimdaki beton babalari parcalayarak cocuk parkinin duvarina carpti..

Sag eli bilekten sol kolu dirsekten kirildi diz kapaklari kemiklerine kadar doku kaybetti ..o geceyi hastanede gecirdik..

Iyilesene kadar bekledim iyilesince motorumu servise yolladik ..motor blogunun ve şasenin kirildigini tamir yapmanin etik olmadigini soylediler zaten italyan oldugu icin tamir masrafi ikinci el fiyatinin cok uzerindeydi.. hurdasini 5500 tl ye sattik.. arkadasimda 14500 tl verdi ..

Artik yeminliyim rossi gelse motorumu vermem.. sende verme.. kimse vermesin.. motor surmek isteyen gis akedemiye hondaya filan gitsin
    Çok kötü olmuş hocam ya. Keşke biraz daha diretseydiniz veya boş bir arazide verseydiniz.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Bi kere motorumu vermiştim arkadaşıma arkasında ben vardım. 10 dk. sonra virajın çıkışındaki surlara giriyoduk, son anda toparladı.
    O güne kadar benden yalvar yakar alıyordu motoru. hayır demeyi orada öğrendim. Şu sıralarda vay be benden önemlimi diyor, cevabım evet? oluyor. 2 gün sonra yine istiyor tabi. yüzsüz insanı terslesen de alınmaz. alınmış gibi yapıp duygu sömürüsü yapar. ben artık her istediğinde yanımda kız falan olsun onun yanında tersliyorum vallahi. ezerek tersleyince işe yarıyor

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere motorumu vermiştim arkadaşıma arkasında ben vardım. 10 dk. sonra virajın çıkışındaki surlara giriyoduk, son anda toparladı.
    O güne kadar benden yalvar yakar alıyordu motoru. hayır demeyi orada öğrendim. Şu sıralarda vay be benden önemlimi diyor, cevabım evet? oluyor. 2 gün sonra yine istiyor tabi. yüzsüz insanı terslesen de alınmaz. alınmış gibi yapıp duygu sömürüsü yapar. ben artık her istediğinde yanımda kız falan olsun onun yanında tersliyorum vallahi. ezerek tersleyince işe yarıyor
    Valla bende büyük ihtimalle dediklerinin aynısını yapacağım bakalım artık :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)