Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ehliyeti olmayan bir arkadaşın sürekli motoru istemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arkadaşım çok severim kendisini ama ehliyeti yok ve cezalar malum hadi cezası olmasa bile bir kaza yapması bile vicdanen kötü ama nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum, sürekli ben kaza yapmam sürdüm daha önce, polis yakalayamaz kask takınca birşey olmaz korkma diyip duruyor ve ne yapacağımı inanın bilmiyorum. Size içimi dökiyim dedim
    Siz olsanız benim yerimde ne yaparsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Sat motosikleti kurtul.
    Arkadaşım benden 3 kişi ayrı zaman ve ayrı yerlerde bu taleplerde bulundu
    1. şart ehliyetin var mı?
    2. şart kıyafetler?
    dedikten sonra devam eden ısrarlar sonrası kusura bakma uygun değil ve anahtar gerekirse cebe iniyor ve motosiklet muhabbetine son veriliyor.
    Ne yazık ki kafalar böyle.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Hayır demesini öğrenin.

Hayır diyemeyen insanlar bir süre sonra enayi yerine konulmaya başlanıyor çünkü.
    kyagmur, Nuansiyen, MotorKafa ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat motosikleti kurtul.
    Arkadaşım benden 3 kişi ayrı zaman ve ayrı yerlerde bu taleplerde bulundu
    1. şart ehliyetin var mı?
    2. şart kıyafetler?
    dedikten sonra devam eden ısrarlar sonrası kusura bakma uygun değil ve anahtar gerekirse cebe iniyor ve motosiklet muhabbetine son veriliyor.
    Ne yazık ki kafalar böyle.
    Bide ben vermem diyorum bana dediği, sen uyurken alırım ruhun bile duymaz diyor ev arkadaşım kendisi çok sinirim bozuluyor kafamda atıyor ama ne yapacam bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır demesini öğrenin.

Hayır diyemeyen insanlar bir süre sonra enayi yerine konulmaya başlanıyor çünkü.
    Hayır diyorumki vermem diyorum ama sen uyurken alırımki diyor motor normalde memlekette ben getirecem okuduğum şehre fakat getirmeye korkuyorum anahtarı akşam cebime koyup mu uyusam napsam öyle bir paranoya ilede yaşanmazki

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide ben vermem diyorum bana dediği, sen uyurken alırım ruhun bile duymaz diyor ev arkadaşım kendisi çok sinirim bozuluyor kafamda atıyor ama ne yapacam bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Hayır diyorumki vermem diyorum ama sen uyurken alırımki diyor motor normalde memlekette ben getirecem okuduğum şehre fakat getirmeye korkuyorum anahtarı akşam cebime koyup mu uyusam napsam öyle bir paranoya ilede yaşanmazki
    saglam bi terslemen lazım usta
    Romedon bunu beğendi.
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saglam bi terslemen lazım usta
    Tersleme için biraz benim yaş gurubumda olması lazım ama benden 15-20 yaş büyük olduğu için kendisi pek öyle tersleme gibi bişey yapamayabilirim ama motoru getirip vermeyincede baya bir bozulacaktır bana onuda istemiyom iyice arada kaldım çok b..tan bir durum

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Pierrecarton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil benden 15-20 yaş büyük aynı durumu babam yapsa, çizgimi çok net belli eder aksi takdirde bozuşacağımızın uyarısını veririm. Bunu sert bir şekilde dile getirmeden gerçekleştirebilirsin. Motorunu nasıl aldın, yaşın nedir bilemiyorum ama çözümü, bu vatandaş ile olan samimiyetine göre sen belirleyebilirsin ancak.
    Ben öğrenciyim 23 yaşındayım ve yazları çalışarak (bildiğiniz hamallık bile yaptım yani nakliye firmalarında) okurkende paramdan arttıra arttıra biriktirdiğim parayla aldım kolay olmadı büyük ihtimalle ben ters tepki verince bozulacaktır ama ilerde böyle bir hata yaparsam vicdan azabı çekerim tepkimi koyacam bi daha dile getirirse bu konuyu.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Sen de onun kız arkadaşını iste Madem bi tur binilince bişi olmuyormuş
    Osm@n, Mengu16, SweentLy ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Pierrecarton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vicdan azabı çekmeye ya da bu konu üzerine düşünmeye gerek yok. Bilinç sahibi kimse ekipmansız, ehliyetsiz bir başkasının aracını istemez, isteyemez. Ama bu vatandaşta böyle bir düşünce kabiliyeti yoksa eğer bunu sen ona hatırlatmalısın.

Hitap şeklin ne ise artık bilemiyorum lakin bu konuyu kapatmasını rica et aksi takdirde aranızdaki güvene zarar geleceğini söyle. Kişisel algılamamasını bu şartlarda kim gelse kabul etmeyeceğini söylerek motorunu kilitleyerek uyu. Motorun anahtarını ortada ve kımıldamasına karşın tam yerini hatırlar şekilde bırak. Kilit anahtarı ise bulamayacağı bir yerde olsun. Konuşmana rağmen üsteleyip üstelemediğini anlarsın anahtarın yer değişimlerinden. Hatta kilit anahtarıymış gibi farklı bir anahtarda takabilirsin anahtarlığa.
    Çok teşekkür ederim kardeşim söylediklerin haklı olduğumu biraz daha hatırlattı bana ve taktik çok güzelmiş hahaha süper olur ışık görmüş tavşan gibi kalır

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de onun kız arkadaşını iste Madem bi tur binilince bişi olmuyormuş
    Bir turluk değil ya olay işi olunca alıp gidicekmiş falan gibi şeyler ama kız arkadaşı gerçekten çok iyi birisi kardeşim gibi şaka bile olsa böyle düşünce geçmemişti aklımdan hiç

Bende Bunu anlamıyorum Yeri geliyor bende arkadaşımdan motosıklet ıstıyorum ama sadece işim olduğunda iş dediğimde kızla buluşacağım fln vs değil gerçeknten işim olduğunda ben kimseye gezmeye motor vermem acil işi varsa gelsin alsın işi yoksa otobüsle devam etsin

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Değnekci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Bunu anlamıyorum Yeri geliyor bende arkadaşımdan motosıklet ıstıyorum ama sadece işim olduğunda iş dediğimde kızla buluşacağım fln vs değil gerçeknten işim olduğunda ben kimseye gezmeye motor vermem acil işi varsa gelsin alsın işi yoksa otobüsle devam etsin
    Ehliyeti yok daha önce hiç motoru olmamış sürüp sürmediği hakkında hiç bilgi yok en başta dediğim gibi asıl ehliyeti yok nasıl verebilirim ki dimi ama

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    İyi hoşta bu kişinin size saygısı yok demekki. İstemediğinizi bile bile bide pişkin gibi uyurken alırım ruhun duymaz diyor.

Ben açıkçası ev arkadaşlığımı bile bozarım bu tiplerle uğraşmaktansa.

Bence oturup ciddi konuşun. Belki sizi şaka yapıyor sanmıştır gülerek vermem falan dediyseniz. Geç karşısına abi ben ciddiyim motosikletime binmeni istemiyorum onu geçtim yasal değil de. Ve ciddiyim bu konuda diye ekle.

Hala tepkisi aynıysa pişmiş kelle gibi gece alırım diyorsa aranı boz derim. Kafa yoracağına başka biriyle eve çık yada yurtta vs kal. İnsanın kafasını böyle abidik gubidik birşey işgal edince gerçekten sinir katsayısı hızla artıyor ve basit birşeye çok kafa takılıyor.

Bencil ve pişkin insanlardan gerçek anlamda nefret ediyorum. Karşındakine saygısı olmalı en azından insanların.
    Thracian, Mengu16, SweentLy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hoşta bu kişinin size saygısı yok demekki. İstemediğinizi bile bile bide pişkin gibi uyurken alırım ruhun duymaz diyor.

Ben açıkçası ev arkadaşlığımı bile bozarım bu tiplerle uğraşmaktansa.

Bence oturup ciddi konuşun. Belki sizi şaka yapıyor sanmıştır gülerek vermem falan dediyseniz. Geç karşısına abi ben ciddiyim motosikletime binmeni istemiyorum onu geçtim yasal değil de. Ve ciddiyim bu konuda diye ekle.

Hala tepkisi aynıysa pişmiş kelle gibi gece alırım diyorsa aranı boz derim. Kafa yoracağına başka biriyle eve çık yada yurtta vs kal. İnsanın kafasını böyle abidik gubidik birşey işgal edince gerçekten sinir katsayısı hızla artıyor ve basit birşeye çok kafa takılıyor.

Bencil ve pişkin insanlardan gerçek anlamda nefret ediyorum. Karşındakine saygısı olmalı en azından insanların.
    Şu yazdığını okuyunca varya benim diyemediklerimi sen yazmışsın çok saol ya çok teşekkürler rahatlatıyor dedikleriniz ve vereceğim tepkileride kuruyorum kafamda
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yazdığını okuyunca varya benim diyemediklerimi sen yazmışsın çok saol ya çok teşekkürler rahatlatıyor dedikleriniz ve vereceğim tepkileride kuruyorum kafamda
    Sizi çok iyi anlıyorum . Çünkü bende hayır demeyi beceremeyen bir insanım.

Bu yönümden dolayıda 1 defa psikoloğa gitmek zorunda kaldım hatta. Lise zamanımda.

En son noldu onu söyliyim. Yaktım tüm gemileri. Tamamen farklı bir Berkut çıkardım karşısına psikoloğa gitmemi sağlayan şahışın karşısına. O güne kadar ne yaptıysa canımı sıkacak 2 katını yaptım bende ona.Tüm olay terse döndü. Kafam okadar rahatladıki. Artık yolda görüşsek selam bile vermeyiz birbirimize ama en azından kafamı kurcalayan birşey yok mesela artık.

Artık kafamın gereksiz yere istemsiz olarak takıldığı kişilere farklı bir Berkut gösteriyorum böylece çözülüyor. Ha nasıl çözülüyor , oda yeni Berkutu beğenmiyor ve aranız açılınca kafan biranda rahatlıyor.

Kısacası kafanı bencil, umursamaz, pişkin biri için meşgul edeceğine, yak gemileri. Yüzünü görme birdaha gerekirse.

Ha şuda varki bahsettiğim gibi sizi şaka yapıyor sanmış olabilir gülerek konuştuysanız. Herşeyden önce güzelce konuşmak gelir tabiki. Benim üst tarafataki tutumum karşıdakinin davranışının kasti olduğunu anladığın zaman geçerli.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi çok iyi anlıyorum . Çünkü bende hayır demeyi beceremeyen bir insanım.

Bu yönümden dolayıda 1 defa psikoloğa gitmek zorunda kaldım hatta. Lise zamanımda.

En son noldu onu söyliyim. Yaktım tüm gemileri. Tamamen farklı bir Berkut çıkardım karşısına psikoloğa gitmemi sağlayan şahışın karşısına. O güne kadar ne yaptıysa canımı sıkacak 2 katını yaptım bende ona.Tüm olay terse döndü. Kafam okadar rahatladıki. Artık yolda görüşsek selam bile vermeyiz birbirimize ama en azından kafamı kurcalayan birşey yok mesela artık.

Artık kafamın gereksiz yere istemsiz olarak takıldığı kişilere farklı bir Berkut gösteriyorum böylece çözülüyor. Ha nasıl çözülüyor , oda yeni Berkutu beğenmiyor ve aranız açılınca kafan biranda rahatlıyor.

Kısacası kafanı bencil, umursamaz, pişkin biri için meşgul edeceğine, yak gemileri. Yüzünü görme birdaha gerekirse.

Ha şuda varki bahsettiğim gibi sizi şaka yapıyor sanmış olabilir gülerek konuştuysanız. Herşeyden önce güzelce konuşmak gelir tabiki. Benim üst tarafataki tutumun karşıdakinin davranışının kasti olduğunu anladığın zaman geçerli.
    Teşekkür ederim ilk hayır deneyimim bu olacak benimde galiba

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyeti olsa can-ı gönülden verir miydiniz?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti olsa can-ı gönülden verir miydiniz?
    Açıkçası dünyanın en iyi motorcusu olsa motorumu kimseye vermek istemem.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bitir arkadaşlığını, böyle sorumsuz ve pişkin adamdan kimseye fayda gelmez.
    YZFR25R6 ve Morphin bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Şahsi fikrim motorumu şuana kadar kimse istemedi isterlerse de vereceğimi sanmıyorum.

Silah,At(Motosiklet),Avrat. Bunların üçü emanet verilmez.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Sanada motor bakal bitane ehliyet al falan de baktin olmuyo kusura bakma ama motor benim icin cok değerli paylasamiyorum diyebilirsin yada isi ticarete dokup kiraliyim sana de sözleşme bile yapabilirsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)