Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor alacağım ama çok kararsızım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar umarım yakın zamanda ben de sizlerin arasına katılacağım lakin kafama takılan bi durum var.
    Cruiser motor alacağım ve Hyosung GV 250 olarak düşünüyorum fakat bütçem ucu ucuna yetiyor. Jinlun 250 de düşündüm ama yıl olarak baya eski kalıyor. İşte asıl konu burada başlıyor. Jinlun 250 ile Hyosung GV 250 arasında fark var evet bunu biliyorum. Ama durum şu, Hyosung'un fiyatı bariz bi şekilde Jinlun'dan yüksek ama arıza yapma gibi durumu çok daha düşük. Jinlun ucuz fakat arıza yapma durumu daha fazla. Hem zamanımı hem de paramı alacak. Araştırma yaptım ama benim gibi düşünen birini göremedim. Her türlü tecrübenizi dinlemek isterim.Toparlayacak olursam, arada kaldım acaba yardımcı olabilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Butcede limit ne kadar ?

Maksimum 8 Bin TL

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Sana hic dusunmeden regal raptor 350 tavsiye ederim. Hem model yeni olur hem sekil tatmin edici olur.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Jinlun'u nereden alacaksın. Sahibinden de bir tane temiz, güzel görünen yok. GV 250 al bence.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahsi fikrim oncelikli regal raptor veya gv 250 ... jinlun a hic girme..
    kazasiz belasiz surusler..
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

Şöyle söyeyeyim, öğrenciyim ve bayadır düşünüyordum ama imkan olmadığı için sadece yarıda kalıyordu. Regal Raptor DD 350-E6'ya baktım o da gayet makul.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuba superlight lar noldu artik binmiyonuzmu onlara yav,cok basarili motorsikletlerdi

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    8 bin liraya çok güzel gv 250 bulabilirsin, bu arada jinlun ile kıyaslama yapmak hata olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Her ikisini de kullanan birisi olarak yazıyorum. Jinlun benim başlangıç motorumdu. Onda öğrendim. ne kadar iyi yada ne kadar kötü olduğunu bilmeden kullandım. GV 250 ye geçtikten sonra gerçek motor ve performansı tanıdım.Benim kullandığım karbiratörlü modeldi. Yakıt sarfiyatı fazla olduğundan sattım Yada benimki çok yakıyordu. her iki motorunda eksileri artıları var.Sürüş keyfi her ikisinde de var. GV 250 biraz daha iyi.Yakıt gv250 yüksekti. enjeksiyonlu modelleri az yakıyormuş.sadece ikisi arasında tercih yapacaksan gv250 derim.Güçlü ve keyifli bir motor.Belli bir devirde gaz kesmesi hariç güzel motor tavsiye ederim.ama farklı ir marka düşünürsen yeni gelen alttaki linkteki motor ilgimi çekiyor. Gerçi 150 lik ama fena değil.http://www.haojue.com.tr/TR150.asp?s=3

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    daelim daystar250 al derim hyosunga bulaşma

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    GW250 daha iyi bir seçim olur.. TIKLA
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Chopper motorlarda marka tercihi yapmadan önce ,alınacak motorun servisi ve yedek parça durumu iyice araştırmalıdır.Japonlar gibi her parçası bulunmayan bir ton motor var piyasada.

Jinlun güzel motorlardı ama artık getirmiyorlar,sağlam bulmasıda zor bir alet o yüzden tercih edilmesi risklidir.

GV250 ise hyosungun eski superspor motorlarından kırptığı blok ile yaptığı bir motordu ve bu yıl gv250 üretilmeyecek,onun yerine gv300 modelini piyasaya sürecekler dolayısı ile gv250 motorundada ileriki zamanlarda parça sıkıntısı çekmeniz mümkün.

Regal raptor ise çok karışık bir motor,tipine bakarak alınınmaması gereken bir model.Avantajı servisi ve parça desteği ama çıkardığı kronik problemleride var,iyi araşırmak lazım.Bİrde 250cc bir motor için çok fazla yakıt harıcıyor,söz gelimi 100 km de 5 lt gibi bir harcaması var buda ciddi bir sıkıntı.Elbette tercih meselesi dediğim gibi iyi araştırmak lazım.

Benim tavsiyem başlangıç için kuba superlight 200 güzel bir tercihtir.Servisi ve yedek parçası geniştir.Yakıt tasarufu çok iyidir,100 km de 2.5 lt yakar.

Çevremde sağlam kullanan ve cc yükseltmek adına motorunu satan arkadaşlarımda var ilgilenirsen özelden bana ulaşabilirsin.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Hocam ikinci el falan hiç kafanı bozma.Bir de ikinci el piyasasındaki herkes çıldırmış.Pazarlıkla 6.500 e sıfır SL200 kap geç.Kafan rahat olur en azından.İkinci elde "plaka ruhsat masrafı yok" yazanları da salla.250 lira mı neydi ruhsat parası.Zaten sigortayı mecbur yaptırıyorsun.6.000 e ikinci el ilanları gördükçe almaktan vazgeçmiştim bende ama nakit 8 bin varsa direk git al.Bir de sezon açılmadı,dediğim gibi pazarlıkla 2015 modelleri 6.500 e bırakırlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    amacım tamamen sizi korumak amaçlıdır, 125 cc bir scooter alın trafiği biraz tanıyın sonra 250-500-600 yapın altınızda güçlü makine size gereğinden fazla cesaret verebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)