Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç Motosikleti Cbr 250 vs Pulsar 200 RS

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, motosiklette ve forumda yeniyim. Arkadaşımın Yamaha YBR125 motoru ile motor kullanmayı öğrendim, her şey tam değil tabii ama kontra tekniğini falan biliyorum temel şeyleri biliyorum ve motora yeteneğim var çocukluğumda bisikletten inmediğim için.
    Başlangıç için yaklaşık 11-12 bin lira bütçem var ve kalitesiz ekipman almak istemiyorum. Sevdiğim motor tipi supersport, naked motorların gidonu hoşuma gitmiyor supersport motorları kullanmak daha keyifli bence. Aklımda Pulsar 200RS veya ikinci el Honda CBR 250R var ama bir türlü karar veremedim bir yandan arkadaşım Megelli 250R öneriyor, gerçekten çok yakışıklı bir motor ama riske girmek istemiyorum ilk motorum olacağı için tamiri, parça değişimi vs. kolay bir şey olursa daha iyi öğrenirim diye düşünüyorum.
    Başka supersport tavsiyeleriniz var mı veya bu motorlardan hangisini önerirsiniz arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Jantcılar doluşur şimdi buraya
    Nuansiyen bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    gene ilk ben oliyim ..bajaj almada ne alırsan al,sonra kafana vurursun

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gene ilk ben oliyim ..bajaj almada ne alırsan al,sonra kafana vurursun
    Al işte ticari itibarımızı sarstın, tekzipini vurdamı veriyim paket mi olsun?

İkinci el CBR250 almak mantıklı mı peki? 2011-12 modellleri.

Motosikleti
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al işte ticari itibarımızı sarstın, tekzipini vurdamı veriyim paket mi olsun?
    paket olsun sonra yiycem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı RoyZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el CBR250 almak mantıklı mı peki? 2011-12 modellleri.
    japon alda ne alırsan al,honda,yamaha,Suzuki kawasaki

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11 12 bin liraya 2014 kasa cift farli cbr 250 alinir güzel güzel binilir, bajajin turkiye distribütörü değişene kadar pulsar bir an önce unutulur.
    cbr da grenaj boyası varsa da kafaya takma al bin fiyat uygunsa. depo veya şaside boya varsa, far değişmişse kaç.

Motosikleti
    aynen

Boyum 1.82 kilo 70 motor küçük kalır mı?

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem CBR ı hem de Pulsar ı test etme imkanım oldu kısa süreli.
    CBR Pulsar dan bariz bir şekilde daha atik.
    Pulsar ın ön freni fren ise CBR a fren koymayı unutmuşlar diyebilirim

Ha bir de son yaşanan Pulsar olayı benim gözümde Bajaj ı bitirmiştir. Ben almam, alana da mani olmam.
    Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    honda pcx
    YBR al kardeşim, bir müddet sürüşünü geliştir , trafiği takip etmeyi öğren vs . Ondan sonra ne istediğine zaten karar verirsin.

Hocam YBR tip olarak hiç hoşuma gitmiyor gerek selesi gerek gidonu hani sevmediğim bir motora binmek istemiyorum 125'lik supersportlarında fiyatı 250'lik motorlara çok yakın olduğu için ilk tercihim 250cc bir motor almak.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Madem ekipmanda alacaksın 125 yeni kasa cbr al ekipman alacak paranda kalır cebine veya pulsar 150ns ler çıktı 17 beygir oda olur uygun fiyatlı.

splendid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ucuz yollu mondial alıp öğrenebilirsiniz.Maddi durumunuz varsa ilerde alırsınız bi 250lik.Mondialin satışı çok kolay,bir aya kalmaz satılır o konuda endişeniz olmasın.

125'lik motora 9600 lira vermek istemiyorum hocam, alcaksam da ucuz alırım ama 250'lik motorla başlamak gerçekten o kadar sakıncalı mı? Temel şeyleri biliyorum 1000 kilometreden fazla yaptım YBR 125 ile.

125'lik motora 9600 lira vermek istemiyorum hocam, alcaksam da ucuz alırım ama 250'lik motorla başlamak gerçekten o kadar sakıncalı mı? Temel şeyleri biliyorum 1000 kilometreden fazla yaptım YBR 125 ile.
    kesinlikle sakıncalı değil aksine hayat kurtarır riske sokmaz insanı çoğu zaman. 125 cc ile başladım pişmanım. arkadan araba sıkıştırınca yanlarımdaki şeritler doluysa imana gelip dua ediyorum uzun yol desen gidilir ama zor. 250 cc ile tehlikeden kaçabilirsin ama 125 cc ile kaçamazsın. arkadan senden hızlı giden kamyonlara otobuslere karsi savunmasız kalirsin. elinin altinda biraz fazla guc olmasi her zaman iyidir. 125cc seni cok tehlikeye sokmaz ama riskli durumlardan kurtulmak icin gerekli olan fazladan gucu de sana saglayamaz.

Peki bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi 250cc motor CBR 250R mı? Yakın zamanda almak istiyorum da kararsız kalmamın sebebi başka bir motor görüp pişman olmak istemiyorum.

Peki bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi 250cc motor CBR 250R mı? Yakın zamanda almak istiyorum da kararsız kalmamın sebebi başka bir motor görüp pişman olmak istemiyorum.
    ikinci elde evet cbr 250. ama japon ve grenaj takintiniz yoksa sym wolf250 sıfır 11.250 tl ye bi tane var sahibinden.com da 2014 model. ben olsam onu alırdım. çogu kullanicisi da memnun. ikinci ellerini kovaliyorum su aralar. bi de alakasiz olacak ama suzuki bandit 600 var eski model. aklinizda bulunsun.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Soyledigin fiyata cok temiz 2013-2014 cbr250 alinir. Yeni sattim da oradan biliyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)