Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ucuz yollu cross kadirga nasil bilirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Herkese merhaba arkadaslar bir kac haftadir cross bakiyorum ucuz olarak mondil extreme 150 de karar kiliyorkene dun kadirga 250 gy gordum iste 250 cc dijital gosterge celikfren hortumlari rahat sele felan baya tarzi hos fakat sunu da ogrendim ki artik tek tuk bayilerde kalanlarmis benm gordugum cok ikinci el satisi da yok ama kullanana burdan yok herhalde burda hic bilgi bulamadim etrafnda felan az cok bilen varsa yardimci olabilir mi birde 4800e bir bayide buldum o paraya alip cani cikana kadar kullan oyle kosede kalsin hesabi yapilabilir mi satilamayabilir cunku ya da aldim ama yedek parca sikintisi yasayabilirim bu riskler goze alinabilir mi fikirlerinizi verirseniz cok cok sevinirim herkese iyi forumlar tekeriniz duz bassin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Merhaba kesinlikle tavsiye etmem , zaten sebeplerini kendiniz yazmışsınız , onun yerine 2.el honda crf 250l bakmanızı tavsiye ederim hem daha kaliteli hem 2.eli ve yedek parçası iyi olan bir motor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hem gövde parçalarını hem de motor parçalarını distribütörü getirmediği sürece bulmanız zor. Hiç kaza yapmadan kullansanız bile motor parçalarını bulmak sıkıntı olabilir. Üstten egzantrikli motoru var. Normal Cg 250 olsaydı parçası her yerde var derdim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fazla şişirilmiş balonu elinde tutarken korkmaz mısın?
    oggomoggo bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Cevap veren herkese tesekkur ediyorum o zman sorumu su sekilde degistiriyorum. Yuki , lifan , mondial , kuba bunlarin bu ayardaki crosslari hakkinda secim yapmak gerekirse ne onerirsiniz ?

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Ben Motoran xv 250 kullanıyorum tavsiye ederim fakat 0 yok üretilmiyor artık , o yüzden mondial'den yana kullanacağım oyumu çünkü daha kolay yedek parça bulabileceğini ve daha kolay satabileceğini düşünüyorum. ama yine tavsiyem crf 250l , çünkü çinli alırsan %100 pişman olacaksın

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Ben Lifan kullanıyorum 20 gündür. 200 cc olması, vites göstergesi olması gibi sebeblerden bunu aldım. Mondial kullananlar da memnun motorlarından.

Motosikleti
    Fazer
    Daha önce'de yazdım tekrar edeyim,bütçeniz japona yetmiyor ve cross istiyorsanız yuki'den vazgeçmeyin bende bir dönem kullandım çok zorlamadığınız sürece vibrasyon yok kolay kolay arıza da vermez. Arazi'den çıkmayanını da gördüm, motoru aşırı zorlayını da gördüm sorunsuz biniyordu çevremdeki insanlar.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem gövde parçalarını hem de motor parçalarını distribütörü getirmediği sürece bulmanız zor. Hiç kaza yapmadan kullansanız bile motor parçalarını bulmak sıkıntı olabilir. Üstten egzantrikli motoru var. Normal Cg 250 olsaydı parçası her yerde var derdim.
    mengü profil resmini değişmişsin hayırdır neden böyle bir değişime gittin?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü profil resmini değişmişsin hayırdır neden böyle bir değişime gittin?
    Kırmızı renk fazla dikkat çekiyor daha az dikkat çekici bir profil resmi koydum. Konu içinde mesajlarımı ararken kolay oluyordu aslında bayrak gibi kırmızı bir avatar. Bikaç hafta sonra yine değiştiririm kalıcı değil.

Motosikleti
    Herkese çok teşekkürler o zman listede mondial lifan ve yuki var açıkçası yukinin 250 cc olması daha cazip geliyor ve bize 10 dakika mesafe de bayisinin ve servisinin olması daha da çekici kılıyor ama bakalım.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Bende Kuba Black Cat var. Gayet memnunum, hatta beklentimin üzerinde dayanıklı çıktı desem yalan olmaz. Orjinal lastikleri enduro tarz ama ben cross amaçlı aldığım için değiştirdim. Motosiklet tecrübem olmadığından en ufak cc den başlayım diyerek almıştım. Senin tecrüben varsa tabiki 250 den hatta daha üst versiyonlar tercih edilebilir. Bu tip çinli motorların hepsinde titreşim var dostum ne derlerse desinler. Ayrıca off road takılcaksan titreşimi azmış çokmuş hikaye oluyor.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Amacın cross yapmak değil ise kesinlikle cross alma.

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    KADIRGA firması faaliyettemi ? onu araştır .. Parça Problemi yaşayabilirsin. Bir arkadaşımda vardı. Krank problemi yaşamıştı.
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

Motor Kafası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de mondial derim. En azından heryerde servis var, parçasıvar

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacın cross yapmak değil ise kesinlikle cross alma.
    Görüşünüze saygı duyarım.
    Bence yanlış düşünüyorsunuz.

Benim amacım cross yapmak değildi ama gittim cross aldım. Çünkü: Yüksek olması ve motorun altımda küçük kalmaması. Motorun şeklinin çok hoşuma gitmesi. Egzoz sesinin kulağıma çok tatlı gelmesi. Üzerinde gelen lastiklerin belli sınırlarda asfalt kullanımına imkan vermesi.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar
    O iş için süpermoto işte.asfaltta çok tehlikeli bence cross,dikkatsizlik ile büyük risk getirir.

Barans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K7 - Kawasaki GTR 1400
    Arazi sürücüsü değilsen bulaşma. Düz yol motoru al bir tane.

Motosikleti
    Ben çekmeköyde oturuyorum günlük kullanıma gitsin işe gitmeye haftasonu da şileye beykoza ormana sokabileyim istiyorum o yüzden bunu düşündüm ama verilen her bilgi benim için değerli çok teşekkür ediyorum herkese cadde de kullansam çok mu sıkıntı yaşarım ki ?

Motosikleti
    Dragstar
    Dişli lastik ,asfalt yolda sıkıntı yaratır.Durma mesafesi uzar,fazlaca kayar,viraja gelmez.alacaksan mondiali al ,komik paralara parçaları var .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)