Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kim haklı?

Katılımcı sayısı
329. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuralkan

70 21.28%
  • aea

259 78.72%
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Kuralkan Tatsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu orijinal. Hemen ekledim listeye

Meseleyi sahsilestirmeden saygili bir sekilde tartisma engelli arkadaslardan inciler:
    1. AEA trolleri
    2. Holding savunucu
    3. Holding asiği
    4. Kanuninin kuyruğu
    2. ve 3. maddeyi ben yazdım. Ve gerçekten bu forumda AEA trolleri de, Holding savunucuları da var. Sen yok öyle birşey desen de bana göre var.

Ama işin ilginç yanı (ve senin anlayamadığın olay) ben olayı şahsileştirmedim, hiç kimseye direkt olarak sen holding aşığısın demedim. (örneğin istesem sana direkt bu sıfatla hitap edebilirdim, yapmadım. Ama bu sıfatı en çok sahiplenen ve en çok gocunan sen oldun.

Birkaç mesajında sürekli "benim kuralkanla alakam yok" yazma gereği bile duydun, ne gereği varsa? benim açımdan fark etmez, istersen kuralkanda müdür ol, istersen AEA yayın ekibinden biri, benim için sadece kişilerin fikirleri önemlidir.
    Dikkat ettiysen bir kere bile AEA trolleri yakıştırmasını üzerime alınmadım. Çünkü öyle olmadığımdan ben zaten eminim, ya sen?
    Bu arada halen bold ve renkli karakterler kullanıyorum, gözlerin falan rahatsız olmuyordur inşallah

Yarası olan gocunur, yapacak birşey yok diyorum ve forumu keyifle takip etmeye devam ediyorum
    Murat.K. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Öncelikle o özellikler senin altta ki cümlen nedeni ile yazıldı.Arka disk freni görmen için.Sen haksızlığa göz yumamazsan ben hiç yumamam.
    Japonlar bize 125 cc'yi kaç yıldır değiştirmeden 5800 tl'ye satarken sorun yok.Neden japon dokunulmaz , tabu.Pulsar 200ns gibi ürünler bu alana rekabet getirir ve herkese fayda sağlar , sağlıyor ve sağlayacak.

ben haksızlığa göz yumamayan birisiyim
    kanuni değil Atilla gelse söylerim
    Ama sen kanuninin kuyruğu olmuşsun maşallah
    o saydığın özellikler 10 sene önceki çin malında da vardı
    diyeceksin honda yamaha kawasaki de öyle

en azından onlarda arka freni disk motor var. ani bir yerde ön frene asılmak zorunda kalmıyorsun
    paranla en azından düzgün motora biniyorsun.
    zamanla olacaktır ötekilerde birden uçmaya başlamadı ama bizim gibi ülkeler sonradan gelenden daha çok şey öğrenebilir bugün bir bmw veya honda,yamaha'dan birşey öğrenmemiz zor.

Herkes satsın Hondasını,Yamaha'sını...yarın gidip Bajaj alıyoruz,fakat,velakin Hinduların 500'lük,600'lük motorları yok ki,ne yapcaz!!!....

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama işin ilginç yanı (ve senin anlayamadığın olay) ben olayı şahsileştirmedim
    "Şahsileştirme" ne demek bilmiyorsunuz anlaşılan. Benim anlayışımın konuyla ne alakası var. Belki moronun tekiyim. Yazdıklarıma istediğinizi söyleyin de beni tanımadan niye bana laf atıyorsunuz? Velev ki Kuralkan'in para verip mesaj yazdırdığı insanlar olsun forumda. Elinizde kesin bilgi olmadan niye "holding savunucuları" gibi lakaplar takıyorsunuz? İyi ki isim vermediğiniz. İyi de kimin ne yazdığı belli zaten. İsim vermeden laf attığınız için o yönde fikrini yazan herkesi zan altında bırakıyorsunuz.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hoş tabirler kullanmamışsınız.
    4. ve son kez yazıyorum. Bajaj markası ile Kuralkan'ın tekzip yollama hadisesini, bence bilinçli olarak gözünüze sokulduğu için duydunuz, işittiniz, okudunuz vb.vb. Kaldı ki bu olmayan birşeyin olmuş gibi gösterilmesine verilen bir resmi tepkidir. (Şimdi Hindistan sitesi örneğini vermeyin yine, bende gider X bir markanın kol çıkarmış resmini koyup konu açarım, "bu motor kol çıkartıyor yeaa" dersem örnek teşkil etmez)
    Fakat gözünüze sokulmayan, kapalı kapılar arkasında dönen üstü kapatılmaya çalışılan, olmuş yaşanmış çok hadiseler döner bu dünyada.
    Biz bu sektörde çoğuna şahit olduk.
    Bajaj veya Kuralkan'ı yerden yere vurmak serbest, fakat yediğinden yumurtadan, giydiğin gömleğe, şu an kullanmakta olduğun motosiklet markasına kadar tüm markaları yerden yere vurmaya hazırsan eğer...
    arkadaşım söylediklerinden hiç bişey anlamadım ne diyorsun yahu,,kaç kez üstüne basa basa yazdım,bajaj kuralkanın elinde olduğu sürece kapıya konmaz,adamların zihniyeti mafyavari diyorum ,sen başka markaların kol çıkarmasından bahsediyorsun,ne alaka maydonoz

kuralkanın böyle yapması yanlış yanlış yanlış bidaha yazıyorum yanlış,,kendi ayağına sıkmış

ben zaten dünyada tek marka bajaj kalsa gene almam,ancak bunun jant kırmayla alakası yok,,hint,çin denince tiksiniyorum,,almak isteyen alsın banane ,ben bu zihniyete karşıyım okadar
    dyavol-77 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Konu 23 sayfa olmuş. Bana çok fazla mesaj atıyosun diyenler(in de mutlaka arasında olduğu kişiler ) olmuş bitmiş tarafların da susma hakkını kullanmaktan yana olduğu bir konuda günlerdir destan yazıyor.
    bektanist bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sayfa 22 de büyük emek var vallahi.Burda yazılanları pulsarın ön jant görse kırılmazdı.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım söylediklerinden hiç bişey anlamadım ne diyorsun yahu,,kaç kez üstüne basa basa yazdım,bajaj kuralkanın elinde olduğu sürece kapıya konmaz,adamların zihniyeti mafyavari diyorum ,sen başka markaların kol çıkarmasından bahsediyorsun,ne alaka maydonoz

kuralkanın böyle yapması yanlış yanlış yanlış bidaha yazıyorum yanlış,,kendi ayağına sıkmış

ben zaten dünyada tek marka bajaj kalsa gene almam,ancak bunun jant kırmayla alakası yok,,hint,çin denince tiksiniyorum,,almak isteyen alsın banane ,ben bu zihniyete karşıyım okadar
    Anlamadıysanız bir daha okuyabilirsiniz, yine anlamazsanız yine okuyabilirsiniz. Okumak bedava hocam.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok hoş tabirler kullanmamışsınız.
    4. ve son kez yazıyorum. Bajaj markası ile Kuralkan'ın tekzip yollama hadisesini, bence bilinçli olarak gözünüze sokulduğu için duydunuz, işittiniz, okudunuz vb.vb. Kaldı ki bu olmayan birşeyin olmuş gibi gösterilmesine verilen bir resmi tepkidir. (Şimdi Hindistan sitesi örneğini vermeyin yine, bende gider X bir markanın kol çıkarmış resmini koyup konu açarım, "bu motor kol çıkartıyor yeaa" dersem örnek teşkil etmez)
    Fakat gözünüze sokulmayan, kapalı kapılar arkasında dönen üstü kapatılmaya çalışılan, olmuş yaşanmış çok hadiseler döner bu dünyada.
    Biz bu sektörde çoğuna şahit olduk.
    Bajaj veya Kuralkan'ı yerden yere vurmak serbest, fakat yediğinden yumurtadan, giydiğin gömleğe, şu an kullanmakta olduğun motosiklet markasına kadar tüm markaları yerden yere vurmaya hazırsan eğer...
    kimin nereye oy verdiğinin görünmesini kapatan belli oldu. admin kuralkan'a basmış evet'i. yetmez ama evet.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Admin olmasi dusenmesine engel bir durummudur bende aea ya bastim hakli oldugundanmi acaba tabiki hayir sadece kuralkanin tavri yada avukatin tavrindan dolayi aea dan yana kullandim yoksa boyle bir durumda haklarini aramalari son derece mantikli ama uslub dan dolayi aea daha hakliymis gibi oldu
    bektanist bunu beğendi.

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin nereye oy verdiğinin görünmesini kapatan belli oldu. admin kuralkan'a basmış evet'i. yetmez ama evet.
    Konuyu da ben açmadım, açılan konuyu da hiç bir şekilde sansürlemedim.
    Anketi de açmadım, açılan anketi de hiç bir şekilde sansürlemedim.
    Forumun moderasyon ekibinde olabilirim ama insan olarak ben de düşünüp fikir beyan edebiliyorum. Bu gibi ithamlarda bulunmayın lütfen, müsaade edin de herkes gibi ben de yazabileyim olmaz mı ?

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu nedir ya, geyik anlayışınız yok mu? yavan suratta koyduk o kadar
    bektanist bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nedir ya, geyik anlayışınız yok mu? yavan suratta koyduk o kadar
    Yok ben geyik modumu açabiliyorum istediğim zamanlarda ama açmayı bilmeyenler olabilir aramızda o bakımdan şeyettimdi amirim

Arkadasin biri 22 sayfada ulkemizde motosiklet uretilmemesinde hic bir firmanin sucu yoktur demis. Bence bu arkadas bu isten hic anlamiyor. Ulkemizde yerli uretim yaptigini beyan ederek yerli montaj yapan 3 buyuk firma var. Bence bu uc firma MUSTERİLERİNİ YANİLTİYORLAR. Sadece isin ozu olarak al-sat yapiyorlar. Yatirim uretim olmadan satis yapiyorlar. Daha once bu konu ile ilgili yazdim. Bu uc firmada risk almiyorlar. 90 li yillarda bende MZ kullandim. Yerli uretim deniyordu. Devami neden gelmedi. o yillarda Çinde uretim baslayan firmalar simdi dunya devi oldular. Bizim firmalar ise uretim yapmak hala akillarinin ucunda degil. Bir ulkenin gelismesi haliyle vatandasin gelir duzeyinin artmasi icin sahtekar olmayan vatanini seven risk alabilecek yatirim yapabilecek isadamlarina-burjuvaya ihtiyac var. Bunlarin hepsi hikaye

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Anlamadıysanız bir daha okuyabilirsiniz, yine anlamazsanız yine okuyabilirsiniz. Okumak bedava hocam.
    sen benim yazdıklarımı anlamamışın defalarca okuduğun halde,bişeyler söyleyip duruyosun,benim söylediklerimle hiç bağdaşmıyor,ortada bir tatsızlık var sorumlusunu söylüyoruz,,Moderatör olmakla olmuyor,seninde motorun BAJAJ galiba öyle anlaşılıyor

tamam hocam en iyi bajaj,kuralkan mükemmel yaşasın kuralkan diktatörü,size bajajınızla mutlu seneler,benim işim olmaz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı seljan38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin biri 22 sayfada ulkemizde motosiklet uretilmemesinde hic bir firmanin sucu yoktur demis. Bence bu arkadas bu isten hic anlamiyor. Ulkemizde yerli uretim yaptigini beyan ederek yerli montaj yapan 3 buyuk firma var. Bence bu uc firma MUSTERİLERİNİ YANİLTİYORLAR. Sadece isin ozu olarak al-sat yapiyorlar. Yatirim uretim olmadan satis yapiyorlar. Daha once bu konu ile ilgili yazdim. Bu uc firmada risk almiyorlar. 90 li yillarda bende MZ kullandim. Yerli uretim deniyordu. Devami neden gelmedi. o yillarda Çinde uretim baslayan firmalar simdi dunya devi oldular. Bizim firmalar ise uretim yapmak hala akillarinin ucunda degil. Bir ulkenin gelismesi haliyle vatandasin gelir duzeyinin artmasi icin sahtekar olmayan vatanini seven risk alabilecek yatirim yapabilecek isadamlarina-burjuvaya ihtiyac var. Bunlarin hepsi hikaye
    Sıfırdan motorsiklet üretmekle ilgili en ufak bir fikriniz var mı sizin? Ne demek, kimle yarışmak, nasıl sermaye demek düşündünüz mü hiç?

Son yıllarda ortaya çıkmış belli markalar neden çoğunlukla Çin ve Hint acaba? Dünya nüfusunun beşte birinin Çin, altıda birinin de Hintli olması tesadüf mü? Peki bu motor üreten firmaların büyüklüğü, sermayesi, üretim hacmi nedir? Değil bir holding, değil normal bir şirket, ülkenin en büyük 5 şirketinden biri bile, devlet ile ciddi bir anlaşma ve destek, güçlü ekonomi, büyük bir iç pazar olmadan böyle bir işin altına girebilir mi?

Iki gün önce haber vardı, Bajaj Hindistan'da Honda ile rekabet etmekte zorlanıyormuş. Yıllar önce Japon firmaları güçlü motorsikletlerle Amerikan piyasasına girince, Harley'i yok olmaktan kurtarmak için yurt dışından 750cc üstü motorsiklet girişini yasaklamışlar kaç sene, ki bugün olsa yapmaları imkansız. 5 sene önce GM ve Chrysler'ı kurtarmak için kaç milyar dolar harcadılar biliyor musunuz?

Çocuk oyuncağı değil motor üretmek, motorsiklet yapmak. Yapmak değil sorun, yaparsınız, ama tüm dünya ile yarışıp satmak sorun.

Yalandan bile olsa Türkiye'de montajı yapılan bir marka olduğuna oturup şükredin siz. Hiç değilse montajda çalışanlar para kazanıyor biraz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Olay gene kisilesmis. Benim dusuncem senin dusuncen bu dusuncede ol mantigina dogru gidiyor. Hayirlisi....

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Şuan AEA ve Kuralkan bir araya gelmiş " bu reklam modeli iyi oldu,reklamın iyisi kötüsü yoktur " şeklinde viski içip,forumu okuyup,eğlenip göbeklerini kaşıyorlardır inşallah

KK - Yayına bağlanıp tek soruyla nasıl gündem yarattım ama google aramalarında da üst sıralarda çıkacağız.İyi oldu iyi.

AEO - Benim de hakkını yeme şimdi işkembeden atsa bile dediklerine inanılan biri olduğum için olay hemen patladı.

İnşallah böyledir de millet evini,arabasını,ailesini bu kadar savunmuyorken milletin maşası olmamayı öğrenir.
    sheriff87 bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Burada AEA ya oy verenlerin çoğu AEA nın haklı olduğunu düşünmüyor, ama Kuralkan yaptığı (avukatla değnek gösterme) karşısında tepkisini bu şekilde yansıttı. Kötünün iyisi AEA.
    dyavol-77 ve sdirer bunu beğendiler.

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen benim yazdıklarımı anlamamışın defalarca okuduğun halde,bişeyler söyleyip duruyosun,benim söylediklerimle hiç bağdaşmıyor,ortada bir tatsızlık var sorumlusunu söylüyoruz,,Moderatör olmakla olmuyor,seninde motorun BAJAJ galiba öyle anlaşılıyor

tamam hocam en iyi bajaj,kuralkan mükemmel yaşasın kuralkan diktatörü,size bajajınızla mutlu seneler,benim işim olmaz
    Neden gayet güzel giden bir tartışmanın seviyesini düşürmeye çalışıyorsunuz ki?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bajaj'a binmiyorum kullanmıyorum, jantı kırılmış kırılmamış pekte umursamıyorum işin açıkçası.
    Şöyle bir durum var;
    Bu kırılma olayından dolayı sürücüsü ölseydi belkide ölen oldu onuda bilmiyorum, bu hintlilerin pekte umursayacağını sanmıyorum durumu.
    Onlarda insan ve inekten bol bir şey yok neticede.
    Lakin bu olay Suzuki de olaydı 3. boğaz köprüsü mishali (şantiyedeki halat koptu diye gencecik adam kariyerine yediremedi ve utancından intihar etti)
    Suzuki intihar etmese bile üst kademeden bir istifa gelirdi.
    Japonlar bu yüzden başarılı.
    Bizim onur, şeref diye dilimize dolayıp hoyratça kullandığımız bu iki kelimenin hakkını veren tek millet bana kalırsa.
    Olay intihar etmek değil.
    İşini yapıyor yaparken de hayatını koyuyor ortaya. Olmaz ise istifa ediyor yada utancından intihar ediyor.

AEA yı tanımam bilmem 1-2 videosunu izledim o kadar.
    Konudaki ankette KK a olan tepkimden dolayı AEA lehine oy kullandım.
    Konuyu karşılıklı çözümleme yerine aba altından değnek göstermek yakışık almamış..
    mozgur bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)