Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin alırken plaka almıyorlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benzin alınırken adamlar plaka yazıyorlar fakat ben motora 50tl 60tl gibi ücretlerde benzin alırken kendi plakamı yazmıyorlar bunun nedeni nedir yazdırsam faydası olurmu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Belki arkadaşının plakasını yazıyordur ve arkadaşı da bunu masraf olarak gösteriyordur şirkete benzin masrafı gibi bu tür şeyler geldi aklıma ilk olarak.Siz yazdırın plakanızı başkası bunu kendi çakallığı için kullanamasın
    maktama bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Fişini de kesemez bu durumda. Ya bayi olarak bir şeyler kaçırıyorlar ya da kdv'yi masraftan düşüyorlar biri aracılığıyla.

Israrla isteyin derim fişinizi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Plaka yerine MOTOR yazabilir. Benzin fişlerini çalıştığınız şirkete verip masraf yazmıyorsanız sizin için değişen birşey yoktur.
    MotorKafa bunu beğendi.

anlaştıkları firmalara kdv satıyorlar.fiş fatura satın alan adam bunu yüzde 9la alıyor devlete yüzde 18 vermek yerine fatura satana yarısını vermiş oluyor.sizin verdiğiniz vergi göz göre göre başkasının cebine gidiyor.
    bu tip vergi hırsızlıklarını lütfen 444 0 189 numaralı maliye ihbar hattına bildirin.
    Traveler ve ushuaia bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Her zaman fişinizi isteyin, ben yakıt tüketimi ölçtüğüm için hep istiyorum. Bu bahaneyle arkadaşların bahsettiği çakallıkların önüne de geçebilirsiniz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin alırken plakamı neden yazmadılar gibi bi başlık atmalıydın. soru işareti olmasa soru cümlesi olduğu anlaşılmıyor. konu hakkında da aklıma 50 tane senaryo geldi. sen kendi plakanı yazdır geç
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Fiş vermeyen istasyondan benzin almazsınız olur biter. Münferit bir olayı sanki genelde öyle yapılıyormuş gibi yazmışsınız.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaştıkları firmalara kdv satıyorlar.fiş fatura satın alan adam bunu yüzde 9la alıyor devlete yüzde 18 vermek yerine fatura satana yarısını vermiş oluyor.sizin verdiğiniz vergi göz göre göre başkasının cebine gidiyor.
    bu tip vergi hırsızlıklarını lütfen 444 0 189 numaralı maliye ihbar hattına bildirin.
    Aman dikkat edin; ihbarınız asılsız çıkarsa isminiz karşı tarafla paylaşılabiliyor ve ifyira davasına hak tanıyor. Bu işi bu şekilde yaparlarsa vergiyi kamyonla kaçırırlar, kimsede bir sey diyemez kusura bakmasınlar. Ondan sonra vergi açığı vatandaştan kapatılır oh mis.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    bazen bende de plaka yazan yerde "motosiklet" olarak yazıyor. ama bana şifini veriyor. bir zararını da görmedim. eğer sen kullanmayacaksan bırak başkası kullansın veya istemezsen kullanmasın. bu sana kalmış birşey

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu konuda 2 farklı nokta var;

1- Herkesin söz ettiği, motosiklete fiş kesmeyip siz istasyondan ayrıldıktan sonra kendi databaseinde olan araç plakasına kesmek (Bu fiş satışı demek)
    2- Bir diğeri de; Fişi size vererek plakanızı yazmaması olayı.

Şimdi ben şahsen R6da plaka altta gözükmediği ve fiş kullanmadığım için, adam plakayı sorsada sormasada, 34 MOTOR diye kestirip fişi alıp çöpe atıyorum. Ve böylece kimsenin haksız yere kazanç sağlamasının önüne geçiyorum.

Bu iki durumu birbirinden ayırt etmek gerek.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Cok islek olan benzinliklerde israrla plaka soruyorlar caddede vs.
    O kadar islek olmayan yerler fisini vereyim mi diyorlar cogu zaman almiyorum cogunda 34 motor yada direk motor yaziyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yıllar evvel işe yeni başlamış 18 yaşlarında bir pompacı motora benzin yerine motorin koymuştu. Çocuk olaydan o kadar bi haberdiki motosikletlerin motorin ile çalıştığını zannediyomuş. Ben böyle birşeye ihtimal vermediğim için motoru baya zorladım çalıştırmak için, sonuç itibariyle motor yatak sardı.

Daha hiç bişeyden habersiz servise gidince usta kokudan anladı direk benzin değil bu diye. İstasyonla irtibata geçtik sahibi inkar etti vs birsürü olaylar derken fiş burda devreye girdi ve sıfır kilometre motoru çektim altıma. O fişte plaka yazmasaydı hiçbirşeyi kanıtlayamazdım.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    devlet ulkeye giren, cikan, tuketilen yakiti petrolu kontrol etmek istiyor
    kacak, rafineri mazotu, yakiti diye satilan yakiti engelleyebilmek icin, daha dogrusu uzerinden vergi alabilmek icin…
    bu plaka yazma olayi da ordan cikti zaten.

sen normal sekilde yakitini aliyorsan, fiyatin icinde KDV ve ATK-akaryakit tuketim vergisi-
    (a) Kurşunsuz benzin için % 230, b) Süper ve Normal Benzin için % 240 )

oduyorsan, zaten odememek gibi bi sansin yok, fisini al…
    al ki, baska birileri vergi kaciramasin…

hee... tum bunlarin uzerine…
    son 1 yildir felan bizzat devlet, diger taraftan da ISIS (ISID) in petrolunu bazi “guzel insanlar” araciligi ile yurtdisina kaciriyor, pazarliyor, satiyor…
    orasini hic karistirma..
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)