Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sigorta masrafından kaçmak için motoru babamın üzerine yapmak :D

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar benim ehliyetim henüz çıkmadı motoru babamın üzerine yapmak mantıklı olur mu sigorta masrafından kaçmak için ayrıca kendisi pazara kadar burada plaka vs çıkartmak için süre yeterli midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Dostum aileden birisinin üzerine olursa(anne-baba) daha iyi olur. Özellikle üzerine daha önce araç almışsa daha ucuz oluyor diye biliyorum. Yapacağın kişi kim olursa olsun minumum 31 yaşında ve 1.dereceden yakının olsun. (Anne baba abi abla) Ben temmuz ayında alırken kendi üzerime değilde annemin üzerine aldım. 90TL di şimdi ne kadar olur bilmiyorum. Fakat bayan olursa erkeklere göre daha ucuz oluyor aklında bulunsun.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Benim motor da babamin ustune 100 kusur gibi bir sey sigortasi. 2015 subatta yapildi sigorta. Ben 17 yasindayim eger kendi ustume alsaymisiz 800 gibi bi rakam cikiyordu. Sigorta ve plaka da 1 gunluk is, emniyette isin amelelik tarafini yapanlar var 50tlye hallediyo sadece bi babamin imzasi gerektigi icin arayip cagirdi o kadar.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    30 yaşın altındaysanız sanırım tek çözümü bu; motosikleti bir aile büyüğünün üzerine yapmak.

Yalnız sıfır alacaksan faturayı da motoru üzerine yapacağın kişi adına kestir. Ben zamanında kendi adıma kestirmiştim babama satamadım motoru. Plaka ruhsat çıkardım, 1014 liraya sigorta yaptım sonra satıp sigortadan paramı aldım. Benim gibi başınız ağrımasın.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Soy isim uyuşmazlığı olursa ne gibi sonuç doğurur ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    arabadada motosiklettede sigorta şirketleri prim hesaplarken yaşıda işin içine katıyor tam olarak yaş sınırı kaç bilmiyorum ama arkadaşlar 30 yaş diye yazmış. o yaş sınırından küçüksen sigorta şirketi seni deli dolu gaza gelen biri olarak görüyor ve primin yüksek çıkıyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    motor benım uzerıme
    gerıye tek yol motoru annemın ya da babamın uzerıne yapmak kalıyor

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Benim motor dedemin üstüne. Soyadlarımız farklı. Bi sorun yaşamadım, olacağını da sanmıyorum.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    2015 agustos yas 45 390 tl cikti, tabi gecen gun cevirmeye girdim babamin ustune, neden sen suruyorsun? Madem senin neden ruhsat sahibinin adi farkli? Gibi salak sacma sorularla karsilastim. Tabi simdi benim ustume yapsam en az 1500 tl

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor dedemin üstüne. Soyadlarımız farklı. Bi sorun yaşamadım, olacağını da sanmıyorum.
    yok bi sorun olmaz
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki arkadaşlar motoru babam üstüne yaptım diyelim. İlerde birgün polis çevirdiğinde bana ne gibi zararları olur bu durumun? Ruhsatta sonuçta başkasının adına gözükecek motor. Merak ettim eğer bana sorun çıkarmazsa bende aynı şeyi yapacağım çünkü.

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Babanın ehliyetinin olması gerekir mi? Babanın ehliyeti yok ve motoru onun üzerine yaptın ne olur sigorta konusunda.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar motoru babam üstüne yaptım diyelim. İlerde birgün polis çevirdiğinde bana ne gibi zararları olur bu durumun? Ruhsatta sonuçta başkasının adına gözükecek motor. Merak ettim eğer bana sorun çıkarmazsa bende aynı şeyi yapacağım çünkü.
    Bir şey olmaz. Tabiki baban motorum çalındı diye emniyete başvurmadığı sürece Senin ehliyetin var ise, Motorunda sigortası muayenesi vs tam ise polis sana başkasının motorunu niye sürüyorsun diye bir şey söyleyemez.
    127 bunu beğendi.

Bana 1000 tl çıktı annemin üzerine yaptım 200 tl yanlıs anlamayın motor 5500 tl zaten istikrar çok güzel bisey gerçekten
    AurorAbeam bunu beğendi.

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey olmaz. Tabiki baban motorum çalındı diye emniyete başvurmadığı sürece Senin ehliyetin var ise, Motorunda sigortası muayenesi vs tam ise polis sana başkasının motorunu niye sürüyorsun diye bir şey söyleyemez.
    Peki dostum babamın motor ehliyeti yoksa sıkıntı çıkar mı?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Çıkmaz. Yasalarımızın ehliyeti olmayan birisinin araç sahip olması konusunda bir sınırlaması yok. Sadece Ehliyetsiz araç kullanmayacaksın diyorlar. Bu yüzden motoru babanın üzerine yapmanda bir sakınca yok.
    127 ve bpak bunu beğendiler.

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkmaz. Yasalarımızın ehliyeti olmayan birisinin araç sahip olması konusunda bir sınırlaması yok. Sadece Ehliyetsiz araç kullanmayacaksın diyorlar. Bu yüzden motoru babanın üzerine yapmanda bir sakınca yok.
    Teşekkürler bilgiler için.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 agustos yas 45 390 tl cikti, tabi gecen gun cevirmeye girdim babamin ustune, neden sen suruyorsun? Madem senin neden ruhsat sahibinin adi farkli? Gibi salak sacma sorularla karsilastim. Tabi simdi benim ustume yapsam en az 1500 tl
    Dostum deseydinya motor babamın bende babamın oğluyum izin veriyor sürüyorum deseydinya aklı sıra fırlamalık yapmak istemiş.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba parasıyla hava atıyosun he geçme bidaha buralardan görmücem bidaha seni diyebilir
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    EVEEEET..46 yasindayim
    fazla sigorta ödemeyin sakin diye ...itina ile motosikletleri üstüme alabilirim. Hic bir ücret talep etmiyorum , büyük ve pahali Motosikletler tercihimdir..

yazik bosa gitmesin paraciklar :-))
    bpak ve IRau bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)