Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

250cc yakışıklı, konforlu, ekonomik, performanslı motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Şuanda Derbi STX 150 motosikletim var. İlk motosikletim 10,000km yaptıktan sonra 250cc motosiklet istiyorum.

Şehir içi ve 100km'lik şehir dışı turları yapıyorum. Çoğunlukla artçılı kullandığımdan dolayı kendi koforum haricinde artçı konforuna önem veriyorum. Yakışıklı olsun istiyorum, kim istemez ki? Ekonomik olması çok önemli. Şehirler arasında gideceğim sabit hız max 90km/h olur. Fazlasına ihtiyacım yok ancak artçılı iken yokuşlarda çok üzmesin isterim.

Şuanda Suzuki İnazuma F en dikkatimi çeken model. Ancak çok ağır olduğundan ekonomik olmadığı ve 400cc'lik motosiklet gibi yaktığını söyleyenler var. Doğru mudur? Diğer taraftan fiyatı için "uygun" diyemeyiz.

Anlattığım kullanım şeklim ve taleplerim göz önünde bulundurulursa hangi motosikletleri tavsiye edersiniz? Suzuki İnazuma için ne dersiniz?

Teşekkür Ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    innazumayı bende çok kafamda kurdum fakat motorun yanına gidince, o ihtişamlı anlatımları söndü gitti sizdede öyle olabilir bence bir yakından inceleyin belkide baktınız bilmiyorum ama, bendeki durum buydu
    tnt 250 derim ben bütçe müsaitse
    erk1n bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yok öyle bir motor. Her yeni başlayanın istediği şeyler bunlar ama yok yani, ayrıca bütçede yazmamışsınız fazla olduğunuda sanmıyorum. Bütçe varsa hyosung gv250 bir nebze bu özellikler taşıyor.
    erk1n bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tnt 250 olur alabilirsin şuanki fiyattan vede çok teknolojik.
    erk1n bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    bu arada suzukide ne zamandan beridir fiyat bilgisi yazmamakta
    fiyatlarda güncelleme( iteleme :D ) var sanki ne dersiniz 15450 den ne kadar çıkar
    dundanbiri ve erk1n bunu beğendiler.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Daystar 250 aldım memnunum hem görüntü hemde seri olmasından dolayı araştırmanı tavsiye ederim
    erk1n bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Yamasaki alabilirsin , yakışıklı, konforlu, ekonomik, performanslı motordur . 250 cc'de bu bahsettiğiniz özelliklerin hepsi aynı yerde yok ne yazık ki .
    potasyum ve eren3736 bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    CBR 250 demek isterdim ama çok çalınıyo, öyle böyle değil kapış kapış gidiyo alet. İstanbulda çalınan her 5 motordan 3'ü CBR125-250.
    erk1n ve Iron&Road bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamasaki alabilirsin , yakışıklı, konforlu, ekonomik, performanslı motordur . 250 cc'de bu bahsettiğiniz özelliklerin hepsi aynı yerde yok ne yazık ki .
    http://www.yamasakimotor.com/en/products.asp?SortID=14 ironi yaptın sanırım ama köre atıp şaşıyı vurmak mıydı atasözü
    Ezio41, dundanbiri ve erk1n bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.yamasakimotor.com/en/products.asp?SortID=14 ironi yaptın sanırım ama köre atıp şaşıyı vurmak mıydı atasözü
    Ahaha yamasaki evet çinli üretici bir firma . Ama ben lafın gelişi yamasaki dedim öyle bir motor yok gibisinden .
    potasyum bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    inan böyle bi motor olsa ben NC 700 almaz gider o motoru alırdım
    Saydığın bütün Özellikleri taşıyan bi motor malesef daha üretilemedi

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Gv 250 artçı için de rahat olacak güzel bir motor dediklerinizin hepsini de karşılıyor inazunanın neredeyse yarı fiyatı.3.2 ile 4 litre arası yakar.
    Sabit 105km hızda 3.2lt yakıyor. Yokuşta vites bile küçültmezsin 130 140 ile yokuş tırmanırsın.
    Arenli, erk1n, mozgur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    senin isteklerin bajaj pulsar 200ns yi tarif eder gibi
    erk1n bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Artçı demeseniz iyidi de artçı olunca bütün 250likler kaybediyor. Çinli pek önermiyorlar ama kuba sl200 olabilir.
    erk1n bunu beğendi.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    250 lik maddesi yerine Güçlü, deseydiniz her dediğinizi pulsar karşılar nitelikte. İki gün önce sıfır aldım. Almadan önce etraflıca araştırdım okudum. Stop etme sorunundan tutun da denge sensörü zırıltısına, sert sele sorununa kadar herşey 2015 yeni partide çözülmüş. 300km yaptım. İnanın koltuğu beni çok memnun etti. Artçı selesine birkaç saat önce kuzenimi almıştım. Hiç birşey anlatmadan sadece rahat olup olmadığını sordum, ön yargı olmasın diye. Çok rahatım dedi. Zira Ön ve yolcu selesinin kalınlığı ve malzemesi değiştirilmiş.

Stop etme sorununun düzeltildiğini de biliyorum 2015 yeni partilerde. Stop edenlerin hangi senaryolarda bunu yaşadıklarını okudum, tek tek kendi motorumda denedim. Bu sorundan eser yok artık. Denge sensörü sesi sorununu da sensörün bağlantı yerini değiştirerek çözmüşler.

Bu sorunların hepsini sağdan soldan duyarsınız, ancaaak, eğer sıfır alacaksanız veya 2015 yeni parti nir motoru ikinci el alacaksanız bu sorunlar olmayacak.

Artçılı ve arka çanta tam dolu yük ile 90-110 arası hızlarda yurt dışı seyehatlerine gidip sorunsuz dönen tonla insan var. Tüm bu yazdıklarıma rağmen (nedendir bilinmez) pulsara çamur atmakla görevli de forumda tonla insan var Ben sahibi olarak herşeyi dosdoğru yazıyorum ve yazacağım.

Yakıt konusunda da söyleyeceklerim;
    Az önce bahsettiğim gezilerden birinden dönen bir abimiz facebook da paylaşmıştı. Rakamlardan önce kullanım şartlarını sıralayayım ki rakamın değeri iyice açığa çıksın.
    Motor daha rodajda iken.
    Yetişkin bir sürücü ve artçı olarak eşi olmak üzere iki kişi.
    Arka çanta ve yan çanta tamamen dolu.

Tüketim ise 2,47 litre idi. Abimiz 1500 kilometre de aldığı toplam yakıtı yazmıştı. 100km deki haline ben çevirip yazdım.
    erk1n ve sheriff87 bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bu anlattıkların göreceli şeyler. Ben bu anlattıklarını Hyosung GD250N modelinde buldum ve aldım. Bana göre bu sınıfta tek silindir olarak rakibi yok f/p olarak. Başkasına göre durum farklıdır bu yüzden sizin ne düşündüğünüz önemli.
    erk1n ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Düzeltme ve ekleme. Tüketim ise 2,76 litre idi. Abimiz 1500 kilometre de aldığı toplam yakıtı yazmıştı. 41,52 Litre. 100km deki haline ben çevirip yazdım.

41,52 / 15 = 2,76 Litre 100km de.

Neden 15 e böldün derseniz, 1500 kilometrenin içinde 15 tane 100 kilometre var.

Pulsar'ı da düşünüyordum ama artçı selesinin inanılmaz rahatsız olduğunu duyunca vazgeçtim.

Benelli Çin motosikleti, İtalyanmış gibi algı oluşturarak hak ettiğinden yüksek fiyatla satılıyor gibi geldi bana. Yanlışsam düzeltin lütfen. 37hp olması ilgi çekici ama titreşim çok fazla mıdır acaba sorusunu getirdi aklıma.

Hyosung'un GD ve GT serileri ilginç tasarıma sahip. Ama konforlu değil gibi duruyorlar sanki. Gv serisi ise benim tarzıma uymuyor.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    150'den 250'ye geçme "eşiğinizi" salt katetmiş olacağınız 10.000 km mesafeyle belirleyecek olursanız edinmiş olacağınızı sanacağınız tecrübeniz konusunda yanılıyor olabilirsiniz.
    erk1n bunu beğendi.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150'den 250'ye geçme "eşiğinizi" salt katetmiş olacağınız 10.000 km mesafeyle belirleyecek olursanız edinmiş olacağınızı sanacağınız tecrübeniz konusunda yanılıyor olabilirsiniz.
    Yani 150'den 250'ye geçmesi için daha bir fırın ekmek mi yemesi lazım arkadaşın? Bu mudur?
    erk1n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)