Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çadır Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Nereye geleyim
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu çadırını al gel baharda kamp kuralım,ortada bulusuruz olmadı
    Fazla fiyatı tuzlu olanlara pek bakmıyorum,sebebide yaz mevsiminde kullanacağım için,bu işlerde acemi olduğumuzdan biraz sıkıntılı
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fazla extreme kamp atmıyorsanız eğer gidip bimde satilan 60 liralik otomatik kurulan cadirdan alin. Ne yagmur ne ruzgar gecirir. 2 kisi rahat rahat sigarsiniz icine. Tepesinde bir ip var cekiyorsun kuruluyor. Extreme Aladağlar kampında bile içinde kalan arkadaş gayet memnundu halinden. Tabiki terleme yapabiliyor ama 50 60 lira birsey zaten bi deneyip ona gore kaliteli birseye ihtiyaciniz olup olmadigina karar verin bence

Aaa pardon almissiniz.. hayirli olsun.
    Uyku tulumu icin extreme atmayacaksaniz anapurna almayin. Ama extreme atacaksaniz mutlaka anapurna alin ve sisme yatak almayin. Sisme yatak yerine sisme mat yada duz mat alin daha rahat
    acaba u işimizi görür mü?
    Andoutdoor FRS205 Uyku Tulumu
    Fazer baskan ,birde uyku tulumu alacaksan ,şu firavinun tabutu gibi olandan alma .Daralıyo ya aşşağıya doğru,ayakların uyusur hareket edemezsin.bendeki firavun tabutu gibi .alkolu içip içine girince sabah ana avrat bacak ağırısıyla güne başlıyorum

Firavun tabutu

http://www.yabanstore.com/Makalu-enj...60_116728.html

Asıl olan

http://www.hepsiburada.com/andoutdoo...u-p-SPORFRS205
    yabancı
    Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geriye lazım olacak eşyalar
    Katlanır sandalye
    Çaydanlık
    Çadırın altına sermek için malzeme
    Yabani hayvanlar için bir güvenlik önlemi almak gerekir
    Cep sobası lazım olurmu,aramızda kullanan varmı?
    Sizlerin aklına başka birşey geliyor mu?
    YAMAHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Dostum fiyat aralığını bilmiyorum ama zamanında kullandığım vaude çadırı ısrarla tavsiye ederim. Gerek hafifliği gerek kurulum kolaylığı mükemmel ben çift kişilik 5 mevsim çadırını kullanmıştım. Eğer motorla kullanacaksan hafifliğe dikkat et derim.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Benim de yakinen takip ettiğim bir konu. Çadır işinde okuduklarımdan geriye kalanlar şunlar,

1. Kullanmak istediğin kişi sayısından 1 fazla büyüklükte olsun,

2. İskeleti duralimun olsun ki bu segment olarak 4 mevsim çadırlarda mevcut. Onlarda 400-500 TL arasında fiyata sahipler.

3. genel bilindik marka HUSKY.
    fz6_fazer bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ömrüm camp balık ve avda geçti .sana tek tavsiyem para varsa husky marka çadır al çocuguna bırakırsın.decatlon ucuzdur lakin kalite orta dır.vericeksin 300 tl bakıcaksın keyfine .husky nin çadırları n11 sanalpazar vs gibi sitelerde 3/1 fiyatına bulunuyor.

Ben 50 100 lira veririm dersen doğru adres decathlon

Heleki decathlonun 2 sn de açılan ama doğru katlayamazsan ilk kullanımda elinde kırık cubuklarla kalan modelinden uzak dur derim.
    bende bu yıl husky yada daha ötesi markalardan çadır alacağım geçen sene edindiğim acı tecrübeden aklım başıma geldi
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Çadırı aldım,tavsiyeniz için teşekkür ederim,şimdide kamp ekipmanlarını tamamlıyorum
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum fiyat aralığını bilmiyorum ama zamanında kullandığım vaude çadırı ısrarla tavsiye ederim. Gerek hafifliği gerek kurulum kolaylığı mükemmel ben çift kişilik 5 mevsim çadırını kullanmıştım. Eğer motorla kullanacaksan hafifliğe dikkat et derim.
    Husky husky
    Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de yakinen takip ettiğim bir konu. Çadır işinde okuduklarımdan geriye kalanlar şunlar,

1. Kullanmak istediğin kişi sayısından 1 fazla büyüklükte olsun,

2. İskeleti duralimun olsun ki bu segment olarak 4 mevsim çadırlarda mevcut. Onlarda 400-500 TL arasında fiyata sahipler.

3. genel bilindik marka HUSKY.
    Tecrübelinizi yazarmısınız? bizim gibi çaylaklarda faydalansın
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu yıl husky yada daha ötesi markalardan çadır alacağım geçen sene edindiğim acı tecrübeden aklım başıma geldi
    Uyku tulumu olarak bunu düşünüyorum
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...lumu-199067071
    !-Çadırın altına sermek için bir örtü almak gerekir mi?
    2-Çadır örtüsü yerine,uyku tulumun altına serecek böyle birşey alsak işimizi görür mü?
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...a202-207400516
    YAMAHA

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Mat olmaz dandik o.haki yeşil sert askeri mat alacaksın reis
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...ulur-203701110

Uyku tulumu pahalı bence neden dersen aynısı bende var .geçen sene 65 tl aldım .

İmkanın var ise av malzemesi satan yerden al.kargo parası ile uğraşma.askeri matı 25 tl aldım mesela.kargosuyla 2 kat fazlaya gelir bunlar.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadırı aldım,tavsiyeniz için teşekkür ederim,şimdide kamp ekipmanlarını tamamlıyorum

Husky husky

Uyku tulumu olarak bunu düşünüyorum
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...lumu-199067071
    !-Çadırın altına sermek için bir örtü almak gerekir mi?
    2-Çadır örtüsü yerine,uyku tulumun altına serecek böyle birşey alsak işimizi görür mü?
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...a202-207400516
    hangi mevsimde nereye gitmeyi planlıyorsun ?
    benim şehirler arası bisiklet ve likya yolu yürüyüş tecrübem var.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE

Husky husky

Malesef tecrübem yok, sadece forumlarda okuduğum neticeleri yazdım. Sizin gibi arayış içerisindeyim. Siz hangi çadırı aldınız?
    fz6_fazer bunu beğendi.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Husky Burton Yesil 2+1 Kişilik Çadırı aldım
    Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef tecrübem yok, sadece forumlarda okuduğum neticeleri yazdım. Sizin gibi arayış içerisindeyim. Siz hangi çadırı aldınız?
    YAMAHA

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Arkadaşlar arkadaşımla bu hafta bi kamp düşünüyoruz deniz kenarı vb biyerde fiyatı uygun 2 kişi rahat edebileceğim bi çadır önerisinde bulunabilir misiniz teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    MT-25
    Ben ilk çadırı bimden aldım . Açıkçası pis kokusu ile hiç sevmedim . Meğer havalandirmak gerekirmiş kullanmadan önce kurup iyice havalandirmak... bilmem kac km surup gece çadırı zar zor kurup kendimi çadırın içine attigimda kokusunu falan umursamamistim sadece bir kere kullandım...

Sonra decatlondan quechua aldım 2 kişilik. Çok memnunum havalandırması da iyi. Geçen yaz sicaklarinda hiç rahatsız etmedi. Üstelik güneşlik çok ise yaradı. Ben memnun kaldim .

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Fiyatı için ne dersin bilmem şu çadır var
    http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-...d_8357355.html

Bu yaz başında aldım bunu. Havalandırması gayet iyi.
    İki kapılı. İç kumaşı siyah olduğu için dışarıdan içerisi asla gözükmüyor, ama içeriden dışarısını rahatlıkla görebiliyorsun.
    Ve patricia'da hiç bir gölgelik olmayan deniz kenarına kurmama rağmen öğlen 11'e kadar uyudum içerde.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir gün decatlonda çadırlara bakarken içinde uyuya kalıyodum az kalsın içine bi şezlong bi portatif katlanır masa iki de katlanır hafif tabure atsan ömür boyu yaşanır.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 aydır cadır bakıyordum bütün sitelerinde husky tavsiye ediyor bende bu gün husky bigles 5 aldım

Schmuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Husky al ömürlük olsun.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marketlerden 30 tl ye iki adet çadır almıştım. iki kişilik ve festivallerde iki kişi çok rahat kaldık içinde hatta ekipmanlarımızda içindeydi. uzun yolculuklarıma iki çadırımıda götürüyorum. kapalı halde tahminen 2-2,5 kg civarı ve yer kaplamıyorlar. şişme deniz yatağım var. oda küçük yer kaplamıyor. şişirince çok güzel yatması oluyor. yağmur olayına gelince. nalburdan kamyon ve kamyonetler için 4x4 çadır aldım. lastikleri dahil 25-30 tl civarıdır. kesinlikle su geçirmez. ve paketi küçük. yer kaplamaz. kampta çadırlarımı kuruyoruz. birisine eşyalarımı atıyorum. diğerine kendim yerleşiyorum. deniz yatagımla gündüz denizde yüzüyorum eğleniyorum gece yatıyorum üstünde. çadırlarımın yanyana kurup üzerine brandayı çektimmi yağmur çamur görmüyor. ama çadırların etrafına su kanalı açarsanız alttanda birşey olmaz.ben böyle yapıyorum. bana maliyeti iki çasdır 60 tl, branda 25 tl , deniz yatağı 20 tl. toplam 105 tl ye yer kaplamayan güvenli , kullanışlı, kolay kurulumu olan rahat bir kamp yapmış oluyorum. tavsiye ederim.
    Bu arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Boşu boşuna parçalanma derim.

10 yıl önce 1 kere kullanmak için metrodan aldığım 30 tl lik çadırı ( meşhur dakota portakal rengi ) neredeyse her yaz 2 3 kere kuruyorum. Hala kullanılacak durumda. Ayrıca beraber alığım şişme yatak da gece çadırda gündüz denizde rahat rahat kullanılıyor. Şimdi olsun ikisinin maliyeti 100 tl.

Ayrıca yağmur geçiren çadırla geçirmeyen çadır arasındaki fark zaten ikinci katmandan kaynaklanıyor. ( tek katman olanlar çok pahalı ) Çok ihtiyacın olursa ki bu çadırları ağaç altına kursan sorunun olmayacak. Alt kısmı zaten su geçirmez.

Adamlar çadır yapmış everestte kullanmak için. Haliyle malzeme de ona göre. Fiyat da. Ağır iklim koşullarında kullanım ve dayanıklılık söz konusu olunca en iyisi en pahalısıdır mantığını bir kenara bırakmak lazım.

İhtiyaçlarına göre seçim yaparsan cebinden fazla para çıkmayacaktır.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Aslında husky ler çok pahalı değil bize göre pahalı avrupa fiyatlarına bakarsanız bir aylık maaş ile hiç zorlanmadan alabiliyorsunuz ama buraya gelince o fiyat euro olduğu için bize kalın geliyor
    bu arada bende husky sawa 2 modeli var

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    BİM/A101/ŞOK takipte kalın;

Otomatik Çadır - 65 TL.

Kurulumu basit, şipşak.

Motosikleti
    R25
    Kızılay yardımcı olur

Motosikleti
    Cbf 150
    342 TL aldım,umarım beklentilerimi karşılar
    Birde uyku tulumu lazım olacak,kamp işine iyiden iyi sarmaya başladım
    http://s6.postimg.org/djrcq7obh/IMG_9994.jpg
    Macit250 teşekkür ederim,onun tavsiyesi üzerine aldım,yağmurda su alırsa macit250 kafasının etini yerim
    hocam bir seneyi geçirmişsin. izlenimleri alabilir miyim? gerçi şuanki fiyatları daha da uçuk.
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)