Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

OTOYOLLARDA 300 cc SINIRLAMASI.

Motovento
    REKLAM ALANI
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Selam arkadaşlar.

Bugün iki ayrı kişiden aldığım bilgiye göre,yeni çıkacak kanun tasarısında 300 cc. altındaki motosikletlerin,otobana çıkması yasaklanacakmış.

Ancak bir arkadaşım,bunun sadece scooterleri kapsadığını söyledi.Tabii ki bunlar kulaktan dolma bilgiler.

Ama yarın böyle bir kanun çıkarsa şaşırmayın diye yazma ihtiyacı hissettim.Hatta arkadaşın biri,resmi gazetede yayınlandığını iddia etti.
    Ben onların yalancısıyım.

İnşallah yalandır diyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

%38 ötv yi vermeyen otoyollara çıkmayacak diyosunuz yani. on da para :/
    TanImsIz bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla avrupanın bir çok ülkesinde bu kural geçerliymiş.

avrupada geçerli ama vergi oranları çok düşük. belli bir cc den sonra yükselmeye başlıyor. adamlar 300cc ye kadar olanı basit ulaşım aracı olarak görüyorlar. bizde de öyle olucaksa sorun yok ama hem vergiyi daya hem de sadece işine gelen kısımları kopyala oh güzel valla

insanların özgürlüklerini kıyaslayamazsın, kaldıki otoyol dediğin yerlerde komşu yol üstünde yerleşim yerleri var,
    otoyol a çıkamazsın dediğin an, alternatif iç yollarda yapman gerekir.. hani oto yol yalıtılmış olsa, adamın evi olmasa kenarda felan, köy e giden yollar olmasa, asgari hız olsa,
    ozaman scooter e sen buraya çıkma dersin, mantıklı algılanabilir..
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Avrupada kaç şehrin içinde " mecburi " ayrılmış yollar, " mecburi " paralı yollar, mecburi paralı 2 tane (pardon 3) tane asma köprü var?
    değiştirmek istedikleri anayasamıza göre devlet ulaşımımı sağlamakla yükümlüdür. eğer bana karşıya geçmek için asma köprüye çıkamazsın derse ben de geçeceğim köprü yap ulan maaşını verdiğimin vekili derim.
    Mengu16, eray_uluyazı ve VESPERA bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yazık oldu R 25 e ibrede 190 a
    jimi_hendrix, jackonbir ve manofsteel bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    otoyolda motosiklete verdiğin en yüksek hız 100 km sonra 300 cc kısıtlama ulan benim 200 luk motor la 154 görüyorum neyin kfasıdır çözemedim gitti yıllardır
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben de anlamış değilim zaten.Neye göre çıkaracaklar bu kanunu?

En dandik 250 lik motor bile 120 km sürat yapıyor.Ayrıca otoyollardaki asgari ve azami hız sınırlarına da uyuyor.Neyin kafası bu?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok mantıklı. otoyolda nefesi yetmiyo zaten. alsınlar bu motorları kumandalı rc modellere koysunlar
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İstanbul'da Mecidiyeköy'de çalışıp, Avrupa TEM konutlarında yaşayan birisi otoyola girmeden evine nasıl gidecek hadi açıklayın bakalım. Bi tane yan yol var ama dünyada gördüğüm en saçma yol. İstanbul merkez'den silivriye giderken kiralık arabada HGS'yi kullanmayım dedim. Taksim'den çıktım vatan caddesinden geçtim, sonra ne olduysa kendimi mahmutbey gişelerde buldum. Otoyoldan önceki son çıkıştan çıktım. Yan yoldan geçip sahilyoluna çıkmam 1 saat sürdü. Avcılarda mahalle içinde kayboldum sahile inemedim 15 dakka kafayı yiyecektim

Motosikleti
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de anlamış değilim zaten.Neye göre çıkaracaklar bu kanunu?

En dandik 250 lik motor bile 120 km sürat yapıyor.Ayrıca otoyollardaki asgari ve azami hız sınırlarına da uyuyor.Neyin kafası bu?
    150 cc motor bile 120 yapıyor bazılarıda geçiyor bence mantik şu olabilir 300 cc üstü otoyola girsin kesin basarlar zaten bizde ceza yazarız derdine düşmüşler heralde napıcaz plaka kapayıpmı gidicez illegal yollara teşvik işte hani ödediğimiz paralar yol,su,elektrik olarak dönecekti
    1 yollar paralı
    2 su paralı
    3 elektrik paralı
    madem bunlara para ödeyecektik o halde ödediğimiz paralar nereye gidiyor acaba
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

devlet hatasını kabul ederse, tüm vasat dandik kalitesiz adi yolları adam gibi yapmak zorunda kalıcak, bir dünya olmayan para harcanmak zorunda kalacak, bunu yapmak istemiyor haliyle diyorki

hız yapma, yavaş git, benide sıkıntıya sokma başıma çorap örme..

sen hızlı gidicen diye ben yol yapamam, araban istediği kadar bassın beygirli olsun, benim o araçların şartlarına uygun yol yapmak gibi bir görevim yok diyor. ama her türlü ithalat belgeleri vergisi vs herşeyi istiyor.

ülkenin acıklı durumlarından birisidir bu, bizede genç dimahlara yani, kafayı sıyırmak düşer, mantıklı çıkış yolu
    arama düşer,

Aramayın sevgili arkadaşlar işin mantığı yok, sadece "olması gereken var, ve bize dayatılan var."
    manofsteel bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Aslında motosiklet firmaları için iyi bir haber
    Motosiklet almak isteyenler içinde öyle.
    Canları alınıyor 300cc den 250cc ye düşüşürülen motosikletlerin.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Ben 150cc motorla otoyoldaki hız sınırlarını aşıyorum göstergede 120 GPS'te 123 km hız yapıyorum adamlar 250cc motoru otoyola almayacakmış ya

Motosikleti
    eğitim sektöründede vardı yeni yasa çıkardı çıktığı tarihten sonrasını kapsardı daha önceleri kazanılmış haktan dolayı mağdur edilemezdi şimdi ben 200 luk motor aldım belkı sehırler arası sureklı gıdıp gelıyorum cok yakmasın vergısı dusuk olsun ama bastımmıda 150 ya kadar gitsin o zaman böyle bı kısıtlama yoktu ve aldım şimdi yasa değişikliğiyle beni nasıl mağdur ederki ozaman eğitim sektörunde oldugu gibi yasadan sonra trafiğe çıkmış motorlarda uygulasınlarda görelim

ninja 300 aldın ama teknik verilerde 296 cıkamayacakmısın

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    AB standartlarına uyum sağlayacaksa devletimiz önce bi ABS getirsin sonra otoyollarda 300cc altı giremez desin. ABS gelmediğine göre otoyollarda 300cc altı motosiklette girer ve girecek. Senin daha alt yapın yok. AB ye uyum sağlacağım diye uğraşıyorsun olan bize oluyor kaşık kaşık verdiğini kepçe kepçe alıyor devlet.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kulaktan dolma bilgiyle gelmeyelim arkadaşlar zaten otoyolda 150 ile giderken kim durduracak ki ben durmam mesela
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bizdede olabilir ama en az 30 yıl sürer uygulanması,normalde Avrupa ülkelerinden 50-60 yıl geride olduğumuza göre siz hesap edin

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben cbr125 imi satıp Nissan GT-R almaya gidiyorum beyler... Arabalarda da 2000cc nin altı otobana çıkamayacakmış, almışken iyisi olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)