Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışın Kevlar ceket mi? Yoksa Deri ceket mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Arkadaşlar İskenderun Ankara'yı falan geçti Antarktika gibi davranıyor baya baya. Biz de tatlı su motorcusu değiliz yaz kış iki teker üstündeyiz yağmur da çamurda gerekli ekipmanlarımız mevcut fakat ilk defa böyle soğukta kullandığım için şunu bilir kişilere danışmak durumunda kaldım. Deri ceket mi daha sıcak tutar yoksa Kevlar mı ikisi de mevcut denedim ikisini de Kevlar daha sıcak gibi ama psikolojik mi diyorum çünkü deri yağmur ve rüzgar geçirmez daha sıcak olmalıdır bence yoksa yanılıyor muyum gerçekten hissettiğim gibi Kevlar daha mı sıcak tutar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yanlışım var ise düzeltiniz, kevlar denilen kumaş yüksek ısıya dayanması için tasarlanan bir şeydir. Dolayısı ile içine kevlar dikilmiş giysinin kalın veya inceliğine bakmanız gerekir.

Deri ceket hiç denemedim ama alınabilecek en iyi koruma ekipmanı olduğunu biliyorum. İçine windstopper giyilmiş bir deri ceket sizi çok daha sıcak tutacaktır.

Ha ben ne kullanıyorum? Termal içlik+yazlık korumalı hoodie.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Yagmurda cok surersen tekstil dogal olarak yer yer su sizdirir, sizdiriyor.
    Termal iclik işe yaramaz diyenler yaniliyorlar. Ben 0 derecede yalnizca termal iclik ustune giydigim prohel marka motor pantolonuyla sehir ici saatlerce yol katettim ve hic usumedi bacaklarim.
    Held marka tekstil ceketimi 3 senedir kisin kullaniyorum, icine hafif kalin seyler giyerek problem olmuyor.
    Deri hic kullanmadim, ama favorim olmadigi icin, tekstil daha islevsel, daha guven veriyor bana.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Zaten kislik pantolonun amaci usutmemektir. Termal iclik hicyoktan iyidir fakat pofur pofur ruzgar gecirir. Deri daha guvenli ve iyidir.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Arkadaşlar aydınlatmışlar gerçi.. Kevlar asfaltta sürüklenirken ortaya çıkan sıcaklığı absorbe etmek üzere yapılan bi icat, yani sıcak ya da soğuk havayla bi alakası yok..
    Ben yaz kış deri kullanıyorum, rüzgarı oldukça iyi kesiyo ama kesinlikle ısıtmıyo bunu söyleyeyim..
    En temizi en içe termal içlik onun üzerine neopren modunda bir yelek onun da üzerine deri mont..
    Hava çok soğuk olduğu zaman ben böyle kullanıyorum..
    En önemlisi de en içe giydiğin termal içliğin vücut ısını dışarı vermemesi..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Bende AEA in hudi si var kevlar içi üstüne Yağmurluk giyiyor um gram soğuk yok her gün ise git gel no problem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)