Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Dizlik Mont Önerilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze hayırlı aksamlar.Formu yaklaşık 9 aydan beri takip ediyorum.Siz değerli abilerimin ve kardeşlerimin actığı çoğu konuyu okuyup motorsiklet hakkında azda olsa bilgi sahibi olmaya calışıyorum.Bunun neticesindede motorsiklet hakkında bazı bilgilere sahip oldum sizler sayesinde.Motorsikletle ilgili aklıma takılan soruların cevaplarını bu forumda buldum.Şimdide gene size birşeyler danışmak istiyorum nitekim bilgi sahibi olan abilerim veya kardeşlerim beni bilgilendirirse sevinirim.Öncelikle ilk motorumu allah nasip ederse mart gibi almayı planlıyorum.Alacağım motor az cok kafamda netleşti 125 veya 150 lık bi scooter olucak.Fakat ekipman hakkında neredeyse hiç bir bilgim yok.Ekipmana çok para ayıramayacağım ama kendimide olası kazalardan korumak istiyorum.Şimdi bana öyle bi ekipman tavsiyesi verinki hem sınıfının en az ücretlisi olsun hemde beni ileride 250 lik bi motorsiklet alırsam ondada güvenle korusun.Kafamda ekipmanla ilgili bi rakam yok ama 250 lik bi sınıftada beni üzmicek bi ekipmana (kask mont dizlik vede eldivene)yaklasık 1000 lira civarı ayırabilirim gibime geliyor.Daha önce pek bi motorsiklet deneyimim yok ama tutkunuyum diyebilirim.Çok fazla hız yapacağımı zannetmiyorum arabada bile sürat yapan bi insan değilim acelemde olmadığı için genelde geze geze seyahat ederim.İlgilenip sorularımı cevapladığınız için şimdiden teşekkürler.Farklı bir ekipman önerirseniz buda lazım derseniz onada açığım (pantolon vs gibi şeyler gerekiyorsa).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bende satılık mont ve ceket var ikiside venom marka full korumalı az kullanılmış.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kask: LS2 f370 300 tl sharp 5 yıldız
    Mont: Venom kışlık mont 380 tl
    Dizlik: Venom 70 tl
    Kışlık eldiven: Scoygo 130 tl
    Balaklava:20 tl
    Geri kalan 100 tl için yağmurluk, biraz daha koyup bot veya pantolon alabilirsin.
    SametK bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ekipmanda cc sinifi olmaz, pist ve yol olarak ayrilabilir. 125 cc ile 1000 lik yol motoruda olsa ekipman ayni olacak..
    SametK bunu beğendi.

balaklava ne oluyor dostum bide bu kışlık montla yazlık montun farkı ne kışlık monto yazın kullansam çok terletirmi? tavsiyelerin için cok saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Darkcity2000 saolasın dostum bilmiyordum yeni birşey daha öğrenmiş oldum.Peki ekipmanlar arasında fiyat farkı neden farkediyo kaliteden dolayımı ?(kalite derken üretim mazemelerinin maliyetinden dolayı oluşan farkmı diye sordum)

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kalite, sertifikasyon, rahatlik konfor, marka degeri bunlar direk etkiler.

Ekipman konusunda pantolon icin yerli uretim tech90 alabilirsin

yime tam boy bot icin yerli YDS on numara bottur.

Kask icin 4 yildiz ve yukarisi bakiyorsun LS2 ispanyol mali butceye uygun 4 yildiz bulabilirsin

Eldiven 120 tl civari ayirabilirsin

tam boy sirtlik icin 4riders uygun fiyatli ve iyi urundur 100 tl civaridir

Mont icinde 350 tl asagisina dusme
    SametK bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Mont olarak Oxford Estoril 2.0 cok memnunum.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Yanlış yazmışım kusura bakmayın bende satılık venom protex 4 mevsim mont var az kullanılmış diyecektim.Pantolonda var kask da var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)