Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1 Ocak Yamaha Bindirimi Duyumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araba fiyatlarından haberiniz varsa bunu normal karşılamanız lazım. motosiklete talep arttı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha ve diğer tüm markaların zam yapması gayet normal.
    Bunun asgari ücret 1300 TL olmasıyla dolaylı yada dolaysız bir alakası da yok üstelik.
    Bizimki gibi gelişmekte olan ülkeler olarak adlandırılan ama yıllardır gelişmekte olan, gelişmesini bir türlü tamamlayamayan ülkelerin ekonomilerini halk yada hükümetler değil Dolar ve Petrol fiyatları belirler.
    Amerika faiz arttırmaz, milyarlarca dolar ülke ülke gezer, sen dolar piyasada bol iken bile ekonomini düzeltemezsen, Amerika faiz arttırımına gidip piyasada dolaşan dolar kendi memleketine dönerek azalırsa, arz talep meselesinden fiyatı artar.
    Önümüzdeki yıl doların 3.15-3.20 seviyelerine çıkması öngörülüyor.
    Yanlış anlamayın ekonominin e'sinden dahi anlamam.
    Üretmeyip, tüketen, araba yapmayıp yurtdışından aldığın arabalara duble yollar yapan, insanları toplu taşımaya, bisiklet, motosiklet vb. araçlara yönlendireceğine, 3., 5. köprüyü, bilmem kaçınca tüp geçidi yapan hiç bir ülke gelişemez.
    Mevcut hükümeti, daha öncekilerini, ondan daha da öncekilerini falan eleştirmiyorum. Sen birey olarak kendini geliştirmez, evlenip çoluk çocuğa karıştığında sadece insan nitelikleri olan bir çocuk yetiştiremezsen, bu ülke gelişmez.
    El7is, bpak, SuleymanE ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Lucas'cım doğru yazmışsın ama bu zamların asgari ücretle alakası yoksa ekstra bir zam daha bekleyebilirsiniz demektir.
    Çünkü asgari ücret zamlanırsa her şeye zam gelir.( dolar etkisinden ayrı olarak)
    Asgari ücretin artması demek üreticinin maliyetlerinin artması demek. Bu da direkt fiyatlara yansır.
    Devlet elini taşın altına koymadığı sürece ücret artışının kimseye bir faydası yoktur.
    Ücret artışları konusunda en iyi teklif CHP'den gelmişti.
    Asgari ücret artacak fakat patronların cebinden bir şey çıkmadığı için maliyetler sabit kalacaktı.
    Bu da alım gücünün artması ve vatandaşın insan gibi yaşaması anlamına geliyordu.
    Bu güzel fikir hayata geçebilirmiydi pek zannetmiyorum ama vaadini bile topluca yuhlayarak çapımızı cümle aleme ilan ettik.
    Şimdi bu yüksek zekamızın hesabını ödeme zamanı.
    Buyrun yiyin afiyet olsun.
    ( dipnot: bir parti asgari ücreti 3500 TL yapacaz demişti onu da yuhladılar. Yani bu akılla çok bile yaşıyoruz biz)
    bektanist, bpak, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lucas'cım doğru yazmışsın ama bu zamların asgari ücretle alakası yoksa ekstra bir zam daha bekleyebilirsiniz demektir.
    Çünkü asgari ücret zamlanırsa her şeye zam gelir.( dolar etkisinden ayrı olarak)
    Asgari ücretin artması demek üreticinin maliyetlerinin artması demek. Bu da direkt fiyatlara yansır.
    Devlet elini taşın altına koymadığı sürece ücret artışının kimseye bir faydası yoktur.
    Ücret artışları konusunda en iyi teklif CHP'den gelmişti.
    Asgari ücret artacak fakat patronların cebinden bir şey çıkmadığı için maliyetler sabit kalacaktı.
    Bu da alım gücünün artması ve vatandaşın insan gibi yaşaması anlamına geliyordu.
    Bu güzel fikir hayata geçebilirmiydi pek zannetmiyorum ama vaadini bile topluca yuhlayarak çapımızı cümle aleme ilan ettik.
    Şimdi bu yüksek zekamızın hesabını ödeme zamanı.
    Buyrun yiyin afiyet olsun.
    ( dipnot: bir parti asgari ücreti 3500 TL yapacaz demişti onu da yuhladılar. Yani bu akılla çok bile yaşıyoruz biz)
    Ben Global markaların zam yapmasının asgari ücretle alakası yok anlamında yazmıştım abi.
    Yoksa gıda, giyim, vb. kalemlere asgari ücrete zam gelmesiyle artacak üretim maliyetlerinden dolayı zam gelmesi kaçınılmaz bir durum.
    Fakat Yamaha yada Honda "Lan bunların asgari ücreti arttı paralanacak bunlar hemen zam yapmalıyız" mantığı ile değil, değersizleşen TL yüzünden zam yapıyorlar.
    r48 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    5000 tl verende oldu seçimlerde yanılmıyorsam adı haydar baş'tı.
    yazımda bahsettiğim kendi milletim.
    salatalık diyorum çünkü eyvallahcı bir zihniyete sahip.
    şimdi bunları yazınca insanlar burası türkiye bizde böyle demekle olmuyor.
    geçmişten günümüze yapılan ekonomik hataların bedeli türk milletinin sırtına yıkılıyor gıkınıda çıkarmıyor.
    gıkını çıkaranlarda paralelci , terörist , anarşist , darbeci ve vatan haini olarak medyada lanse ediliyor.
    türkiyenin ilk boğaz köprüsü yapılırken millete verilen sözleri alta yazıyorum.
    1. boğaz köprüsü ilk açılışından 5 yıl boyunca ücretli olucak
    2. 5 yıl sonra ücretsiz hizmet vericek.
    3. isteyen girişimciler ve yatırımcılar boğaz köprüsünün hisselerini ücreti mukabilinde alabilir ??
    bu maddeler önemli ve sadece 1 tanesi yerine getirildi halada getiriliyor.
    bunu niye örnek veriyorum yurtdışında yaşayan insanlar şunu iyi bilir paralı yollar vardır ama alternetifi varsa vardır. alternatifsiz bir yolun ücretlendirilmesi olamaz.
    bunu biz biliyormuyuza geliyoruz bilmeyenimiz bu durumu öğrendiğinde en kolay yolu seçip inkar yoluna gidiyor (genelde yandaş oluyor bir yere) bilenimiz ise ooo milat olmuş şimdiye kadar girdide yenimi hissettin hem ordan gelen gelir vergilerden bile gelmiyor. devlet bu paradan muafmı olsun keş para ??

eğitimdende bahsedebiliriz eğitimde lideriz öyle lideriz yurtdışından burslu öğrenci alıyoruz ülkemize ??
    acaba böylemi hemen hemen bütün siyasetçilerin çocukları torunları yurtdışında eğitim alıyor neden hani eğitimde bir numaraydık.
    ülkemizin diğer ülkeler tarafından büyüklüğü kabul ediliyor ??
    genemi öyle değil yurt dışına vize uygulaması yapılan ülke biz değilmiyiz ? madem büyük bir ülkeyizde neden gene siyasetçilerimizin çocukları ve torunları yabancı bir ülkenin vatandaşlığı var ??

konu gelecek zamlardan bu noktaya geldi fakat milletçe Kabulu-Hak mantığına sahip olduğumuz için %10 zamda ulan bunlarda sürekli zam yapıyor bu kadar zammı olur deriz. Sezon sonu %5 indirim yapılır bu fırsat kaçmaz beyler hemen alalım deriz.
    neremiz doğruki.
    Thermosifon bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Konu fiyatlardan başladı yine döndü dolaştı siyasete bulaştı..

Beyler,haberler verildi o kadar, yok şu marka toplantısı yapıldı antalyada izmirde vs diye,neden sizce?

GEçen yıl 5400tl ye aldığım kuba sl200 makine şuan 8100tl olmuş durumda ve marttan sonrada 8250tl olacak.

Yamaha mt07 20 binden 24 bine çıkarılacak,zira son 2 yılda en çok kazaya sebeb bu motorlar oldu çünkü alımı ucuz diye tecrübesiz arakdaşlar direk bu motoru alıyordu,gerçi ehliyet sistemide değişti ama ne fayda,zam olacak ya..

Bütün motor firmaları kendi içlerinde paslaşıyor bu bir gerçek,kimse kimseyi kandırmasın.İkinci el fiyatları bile buna göre değişkenlik gösteriyor,asıl ayıp burda aslında.Tüketici enayi yerine koyuluyor.Yurtdışında 10 bin euro luk makineler bize 12-13 bin euro üzerinden getirilip birde ötv çakıyorlar.

Biz burdan geçen yılda çok yazdık çizdik bu fiyata satılırmı edilirmi diye,ne oldu çokmu şey değişti bir yılda? R25 makinesi geçen yıl çıktığında çok pahalı denildi yazıldı çizildi ama yıl sonu bakıyoruzki satış patlaması yapmış?

Ben artık inanmıyorum alınmaz edilmez diyipde yazan çizen arkadaşlara,alınıyor her türlü zam olsada olmasada.

İndirim bekleyecek olan arkadaşlara tavsiyem,sıfır makineler noktasında bunun hayalini kurmayın zira ciddi hayal kırıklığı yaşarsınız.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ee adamlar taş mı yesin.
    dolar euro bu kadar zıplamışken..

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu fiyatlardan başladı yine döndü dolaştı siyasete bulaştı..

Beyler,haberler verildi o kadar, yok şu marka toplantısı yapıldı antalyada izmirde vs diye,neden sizce?

GEçen yıl 5400tl ye aldığım kuba sl200 makine şuan 8100tl olmuş durumda ve marttan sonrada 8250tl olacak.

Yamaha mt07 20 binden 24 bine çıkarılacak,zira son 2 yılda en çok kazaya sebeb bu motorlar oldu çünkü alımı ucuz diye tecrübesiz arakdaşlar direk bu motoru alıyordu,gerçi ehliyet sistemide değişti ama ne fayda,zam olacak ya..

Bütün motor firmaları kendi içlerinde paslaşıyor bu bir gerçek,kimse kimseyi kandırmasın.İkinci el fiyatları bile buna göre değişkenlik gösteriyor,asıl ayıp burda aslında.Tüketici enayi yerine koyuluyor.Yurtdışında 10 bin euro luk makineler bize 12-13 bin euro üzerinden getirilip birde ötv çakıyorlar.

Biz burdan geçen yılda çok yazdık çizdik bu fiyata satılırmı edilirmi diye,ne oldu çokmu şey değişti bir yılda? R25 makinesi geçen yıl çıktığında çok pahalı denildi yazıldı çizildi ama yıl sonu bakıyoruzki satış patlaması yapmış?

Ben artık inanmıyorum alınmaz edilmez diyipde yazan çizen arkadaşlara,alınıyor her türlü zam olsada olmasada.

İndirim bekleyecek olan arkadaşlara tavsiyem,sıfır makineler noktasında bunun hayalini kurmayın zira ciddi hayal kırıklığı yaşarsınız.
    Kesinlikle katılıyorum.Alan alıyor yine.Pek değişen bir şey olmuyor.

Ha gittikçe fakirleşiyoruz bu bir gerçek.Dolar yükseldikçe fakirleşmeye devam edeceğiz.

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Küçük ölçekli düşünmeyin, yani zam gelmiş ben almam demeniz kimsenin umrunda değil.. Bu adamların profesyonel çalışanları, ekipleri var. Sen almıyorsun ancak adam satmaya devam ediyor. Bu mahallendeki pehlivanoğlu markete benzemiyor. Şu an bayiye git hala zar zor R25 bulursun, yıl sonu gelmiş 2015 modelmiş hepsi faso fiso.. 2016 Mart Nisanda R25 16.000 olduğunda gene millet almaya devam edecek.. O yüzden fazla sorgulamamak lazım çünkü sonuç ortada..
    YZFR25R6 bunu beğendi.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Arkadaşlar iyi hoş konuşuyorsunuz fakat ötv yi devlet sıfırladığı anda motosiklet firmaları ötv kadar zam yapacak bundan emin olun. Örnek istersenizde otomobilde yapıldı kısa süre firmalar talep arttığı için siparişlere yetişemedi ötv kadar zam yaptı ötv indirimi iptal edildi. Motosiklette olacağıda odur. Motosiklet satışı ciddi şekilde var zamlansada motosikletde satılır otomobilde.
    YZFR25R6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Duyum doğruymuş arkadaşlar.%10 zam geldi.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Söylentiler gerçek çıktı, yamaha abartmış fiyatları. İnşallah diğer japonlarda bunun gazına gelip fiyatları aşırı şişirmezler.

Ayrıca dikkatimi çekti R25 fiyatına ne kadar bindireceklerine karar vermemişler, az mı koysak? çok mu? diye düşünüyorlar her halde

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    200cc-250cc fiyatlarının netleşmeme sebebi bu segmentte Bajaj'ın 200ns serisinin fiyat dengesini bozması söz konusu bu nedenle bence açıklanmadı henüz.Sonuçta %50-60 fark ile Japon'dur denilip alınıyordu ama bu oran daha da yükselince dengeler iyice değişir.Bu arada iyi haber TVS'de 200cc Apache modelini çıkarıyor.Rekabet iyidir.

Motosikleti
    Yamahaya o kadar para vereceğime az daha kawasaki alırım artık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)