Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kıbrıs'ta Motorsiklet Satış İşlemi lllll Bilenler konuya yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Öncelikle herkese selamlar.
    Ben Türk vatandaşı ve Kıbrıs'ta okuyan bir kardeşinizim.
    Şuan Türk plakalı bir motorsikletim var ve Kıbrıs'a getirdim.
    Artık kendimi yeterli gördüğümden CC büyütmek için satıyorum ama zor durumdayım.
    Kıbrıs'ta motorsiklet fiyatları bildiğiniz üzere bir hayli yüksek bu sebeple Türkiye'ye getirmeden Kıbrıs'ta satmak istiyorum.
    Bildiğim kadarı ile Kıbrıs yerlisine motoru satamıyorum fakat Türk öğrenci ve askerlere satış yapabiliyorum diye duymuştum.
    Fakat olabilir mi, olabilirse hangi mecralara başvurmamız gerekecek, nasıl olur, ne olur hiç bilmiyorum.
    Kıbrıs'da Türk plakalı araç satışı hakkında detaylı bilgisi olan birileri konuyu aydınlatırsa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar.
    Ben Türk vatandaşı ve Kıbrıs'ta okuyan bir kardeşinizim.
    Şuan Türk plakalı bir motorsikletim var ve Kıbrıs'a getirdim.
    Artık kendimi yeterli gördüğümden CC büyütmek için satıyorum ama zor durumdayım.
    Kıbrıs'ta motorsiklet fiyatları bildiğiniz üzere bir hayli yüksek bu sebeple Türkiye'ye getirmeden Kıbrıs'ta satmak istiyorum.
    Bildiğim kadarı ile Kıbrıs yerlisine motoru satamıyorum fakat Türk öğrenci ve askerlere satış yapabiliyorum diye duymuştum.
    Fakat olabilir mi, olabilirse hangi mecralara başvurmamız gerekecek, nasıl olur, ne olur hiç bilmiyorum.
    Kıbrıs'da Türk plakalı araç satışı hakkında detaylı bilgisi olan birileri konuyu aydınlatırsa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
    Yardım....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Türkiyede motosıklet fıyatları acayıp ucuz geçen sıgara almayıp motor aldım
    Nerden ne paraya aldıysan bındıgını var sayarak 1 2 aşşağı düş motorun fıyatına göre

Naktrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250SL
    Merhaba, bende tam olarak bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla vergi dairesinden sarı bir kağıt alınıyor devir işlemleri için, satış tarihi, satın alan kişi ve satıcının isimlerini yazıp şu tarihte bu model motosikletimi ismi geçen şahısa devrettim yazıp imza atıyorsunuz ve onaylatıyorsunuz. Bu süreçte ülkeye girişte sana verilen muhaceret izin süresi dolmamış olması gerekiyor.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede motosıklet fıyatları acayıp ucuz geçen sıgara almayıp motor aldım
    Nerden ne paraya aldıysan bındıgını var sayarak 1 2 aşşağı düş motorun fıyatına göre
    Türkiye'de satabilme imkanım malesef yok çünkü uzun bir süre Türkiye'ye dönemiyorum.
    Burda satmak zorundayım. Gerekirse burda anlaşıp Mersin'e geçip orda satışı yaptıktan sonra geri dönerim.
    Zaten Kıbrıs'taki motorumun muadillerine kıyasla yarı fiyatına satıyorum ancak satış işlemleri nasıl olucak onu soruyorum fiyatını değil?
    Daha yapıcı cevaplara sahipseniz konuya devam edin.

Alıntı Naktrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende tam olarak bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla vergi dairesinden sarı bir kağıt alınıyor devir işlemleri için, satış tarihi, satın alan kişi ve satıcının isimlerini yazıp şu tarihte bu model motosikletimi ismi geçen şahısa devrettim yazıp imza atıyorsunuz ve onaylatıyorsunuz. Bu süreçte ülkeye girişte sana verilen muhaceret izin süresi dolmamış olması gerekiyor.
    Merhabalar, cevabınız için teşekkürler. Yarın ilk iş burdaki vergi dairesine gidip öyle mi değil mi sormak olucak.
    Bugün de birisi bana Türk konsolosluğundan yaptırabileceğimi söylemişlerdi bilmiyorum ne kadar doğrudur.
    Malesef ortada çok kiri bilgi dönüyor bu konularda, bilen bilmeyen sallıyor.
    Cevabın için teşekkürler yarın ilk iş vergi dairesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Evet bugün boş günümde ve araştırma fırsatım oldu.
    Kıbrıs'ta Türk plakalı aracınızı satmak aslında tahminimden kolaymış.

Notere gidip gerekli yetkiyi vermeniz gerekiyor böylece gümrükte satışı gerçekleştirilebilsin.
    Noterede zaten gittiğinizde durumu belirttiğinizde onlar yardımcı oluyorlarmış.
    Noterden sonra gümrüğe gidip alıcıyla beraber gümrükten geçirmeniz gerekmekte tabi prosedür olarak.
    İşte bir tek o yanı zorlayıcı yani Kıbrıs'ta malesef satılamıyor ancak gümrükten geçmiş gibi gösterilip de işlemleri halledebiliyormuşuz.
    Motoruma alıcı çıktığında işlemleri daha detaylı olarak buraya yazabilirim şuğan sadece araştırdıklarımı ve bana söylenenleri paylaşıyorum.
    Herkese iyi forumlar.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    MErsin fikri olabilir yada Türkiyede yakının birine noter aracılığı ile satma yetkisi ver, alıcıda Türkiyeden birini ayarlasın o da satış yetkisi alsın, plaka değişmeyecek desinler, sen hiç TR ye gelmeden motor el değiştirsin.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MErsin fikri olabilir yada Türkiyede yakının birine noter aracılığı ile satma yetkisi ver, alıcıda Türkiyeden birini ayarlasın o da satış yetkisi alsın, plaka değişmeyecek desinler, sen hiç TR ye gelmeden motor el değiştirsin.
    Zaten mantık aynı hocam burda satılmadığı için gümrükte noter sayesinde motoru Türkiye'ye geçirmeden geçirmiş gibi gösteriliyor ve orda satılmış gibi noterde satış işlemi uygulanıyor.
    Bakalım hele bi satılsın şu Vulture satılırken bütün işlemleri buraya not olarak yazıcam diğer insanlarda faydalanmış olsun.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)