Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mt07 lerdeki 660 lardaki o yüksek tok pat pat sesi veren egzoz mu yüksek cc mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

350cc ile 150 cc nin arasında tabiki vardır fark da, yani patlamanın büyük olmasının etkisi tabiki vardır ama ne kadar? yani 150 lik motora akrep falan taksak aynı ses alınabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    onu bunu bilmemde yamaha 1 ocaktan sonra %10 zammı yapıştırıyorrmuş haberiniz ola...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben ne yaptıysam 200 cc lik motorumdan düzgün bir ses alamadım, sonunda gittim 4 silindir, üzerinde akrapovic marka olan bi motor aldım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi 50 kiloluk biriyle 150 kiloluk birini düşün edit: hangisinden daha çok ses gelir ?
    EuMT ve mgdk bunu beğendiler.

soruma cevap bulamadım ama daha, anladınız mı bilmiyorum ama şöyle diyeyim, mesela biliyorsunuzki mt7 gibi 660 gibi motorlara akrep falan takıyorlar çok güzel ses geliyor sanki biri sürekli pompalıyla ateş açıyor yani tok yüksek güzel bir ses,
    ama bunu ybr ye yapsalar aynısı olmasada benzer o güzel ses gelir mi?

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ne yaptıysam 200 cc lik motorumdan düzgün bir ses alamadım, sonunda gittim 4 silindir, üzerinde akrapovic marka olan bi motor aldım
    hocam 200 lük motora hangi egzozları taktınız?
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    honda pcx
    Sizin dediginiz guzel ses yuksek devir cevirebilen 4 silindirli makinalardan guzel cikiyor. Tek silindirli makineden de orjinaline gore daha guzel ses cikar. Ama hic bir tek silindirli veya cift silindirli makinadan 4 silindir sesi alamassin. Bak ducatilere traktor gibi calisiyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O nasıl bi başlık nasıl bi konuya giriş. Sence çift egzoz ve 660 cc nin sesi ile çay bardağı kadar silindirden çıkan ses aynı veya yakın olur mu?

Guncel, bunu sanirim illaki iki motoruda goturup egzozcuya yaptirip oyle gorucez, bem zaten sanmiyorum 2 bin tl lik egzozu 100 200 cc lik makineye takan oldugunu,

Peki konu boyleyken orj egzozlar zaten o makineye ozel yapilmis oluyor, peki egzoz alicaz akrep ama bizim makinemize gore olani yok uyumlu olup olmadigini nasil anlicaz?

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruma cevap bulamadım ama daha, anladınız mı bilmiyorum ama şöyle diyeyim, mesela biliyorsunuzki mt7 gibi 660 gibi motorlara akrep falan takıyorlar çok güzel ses geliyor sanki biri sürekli pompalıyla ateş açıyor yani tok yüksek güzel bir ses,
    ama bunu ybr ye yapsalar aynısı olmasada benzer o güzel ses gelir mi?

hocam 200 lük motora hangi egzozları taktınız?
    200 lük motora akrapovic veya tiger egzos felan takmadım, piyasada 100 liraya satılan hani 5 beygir felan katıyor diye bahsedilen egzoslardan takmıştım,5 beygir katmasa da bayağı rahatlatmıştı motoru ama helikopter sesi gibi bir ses çıkarıyordu, sonra sanayide bir kaç işlemden geçirdik, kendi egzosuyla oynadık ama ne yaptıysak helikopter sesinden veya su motoru sesinden öteye gidemedik... Ses istiyorsan 4 silindir ama motor içinde 4 silindir çok fazla bana göre....
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 lük motora akrapovic veya tiger egzos felan takmadım, piyasada 100 liraya satılan hani 5 beygir felan katıyor diye bahsedilen egzoslardan takmıştım,5 beygir katmasa da bayağı rahatlatmıştı motoru ama helikopter sesi gibi bir ses çıkarıyordu, sonra sanayide bir kaç işlemden geçirdik, kendi egzosuyla oynadık ama ne yaptıysak helikopter sesinden veya su motoru sesinden öteye gidemedik... Ses istiyorsan 4 silindir ama motor içinde 4 silindir çok fazla bana göre....
    Gucsuz 4 silindir yapmalilar en azindan naked falan

Hadi ama sen ses ararken 200luk motora 4 silindir sesimi ariyordun x9

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE

bunu takmıştım zamanında...
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Hiç bi şekilde MT07 kadar tok ses alamazsın.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Cift silindir benelli TNT 250den 4 silindir gibi ses geliyor. Isteyen baksin

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yamaha mt03 660 cc ve tek silindir dir. sesi hayvan gibidir aşırı toktur. sebebi tek silindir 660 cc olmasıdır
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba cg-100
    burada bi arkadaşda 150 mr var nerden bulduysa bi egzoz takmış çok tatlı sesi var nerden buldum diyom r6 egzozu diyor mt 07 gibi ses var

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha mt03 660 cc ve tek silindir dir. sesi hayvan gibidir aşırı toktur. sebebi tek silindir 660 cc olmasıdır
    evet işte süper bundan bahsediyorum 690 da öyledir hiç görmedim, ama bu mt03 ler hem çok az hem 2 egzozu var hemde ilandakilere baktım hepsi orj egzoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada bi arkadaşda 150 mr var nerden bulduysa bi egzoz takmış çok tatlı sesi var nerden buldum diyom r6 egzozu diyor mt 07 gibi ses var
    hiç sanmıyorum öyle olduğunu mt07 ile falan yan yana koyman lazım

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Silindir sayısı ve egzos.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yanma odasındaki patlama ne kadar şiddetli ise o derece gürültü çıkar.
    Kısaca hacim ne kadar büyük o kadar gürültü. Bu gürültüyü çeşitli egzozlar ile işleyerek tok ses elde edersin.

Silindir sayısı sadece melodi içindir..
    jimi_hendrix, velizrsln ve something123 bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Biri de çıkıp hacimdir kardeşim hacim! Esas-Ana etken hacimdir!

dememiş... Kimi silindir sayısından kimi taktığı eksozdan bahsetmiş neyse artık...

Ben yazarken bir arkadaş demiş en sonunda, tebrik ederim
    ZümeR ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri de çıkıp hacimdir kardeşim hacim! Esas-Ana etken hacimdir!

dememiş... Kimi silindir sayısından kimi taktığı eksozdan bahsetmiş neyse artık...

Ben yazarken bir arkadaş demiş en sonunda, tebrik ederim
    Assolistler en son çıkarmış sahneye..
    kadango bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)