Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araç aralarından aniden çıkan motosiklet sürücüleri!

Motovento
    REKLAM ALANI
    enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Bak bir değil değil iki değil... Bu 3. oldu son anda duruyorum zaten daracık alanlarda yol almaya çalışıyoruz.
    1 sn bile beklemeye tahammülleri yok.
    Öndeki araç yol vermiyorsa biraz bekle, hemen diğer araç aralarından onunda önüne geçmeye çalışma, sonra zart diye başka bir motorun önüne düşüyorsun. Bunlara ışınlanabilen motor yapsan düğmesindeki boşluğa tahammül edemezler.
    MotorKafa, computeus, TAYFUNBORA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yapacak bir şey yok, aralardan çıkarken bir saniye kaybedip gelen var mı diye kontrol etmek, şerit arasından gelirken de çıkabilecek her şey için hazır olmak bizim sorumluluğumuz. O arkadaşları kornayla uyarın, baktınız ortam müsait gidip konuşun. Yavaş yavaş insanlar düzelir, eğer hatalarının farkına varmalarını sağlayabilirseniz.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    3 kısa korna çalarım solda boşluk olduğu halde çekilmiyorsa, hiç muhattap olmadan solundan diğer araçların arasından o sürücüyü geçerek en sağa geçerim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kısa korna çalarım solda boşluk olduğu halde çekilmiyorsa, hiç muhattap olmadan solundan diğer araçların arasından o sürücüyü geçerek en sağa geçerim.
    konuyla alakasız bişey demişsiniz sanırım,

ben sürekli örneğin yoldan yan yolun sağına geçiceksem aracın onunden yavasca omuz kontrolu yapıp yaptıktan sonrada sakince giriyorum boşluga buna dikkat etmeyenler var çok ölümcül bir hata aslında

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte tam da bu noktada sağdan zaten gelen başka bir motor varsa ve sen birden sağ şeride geçersen seni görüp fren yapabilmesi için çok kısa bir mesafesi var, yani 30-40 la bile gitsen arabanın önünden aniden atlayan motor büyük tehlike.

İp gibi sıra halinde giderken önde ciddi yavaş sürenler var, arkadakileri de sıkıntıya sokuyorlar. Mecbur arabaların arasına girip öne geçmeye çalışıyoruz. Sonrasında tekrar sağa geçerken aynadan ve kafayı çevirip gelen var mı diye bakmak lazım tabi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Pardon dikkatli okumamışım, Motorcunun motorcuya saygısı yokki arabalar görsün saygı duysun. bakmadan atlıyorlar sağ şeride benimde başıma çok geldi.
    Birde uyarmadan bişey yapmadan 20 cm yanından sıyırarak geçen hanzo motorcular var allah akıl fikir versin diyorum onlara. Eğer mecburen yakın geçmek zorundaysanız önünüzdeki adamı uyarın lütfen.

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasız bişey demişsiniz sanırım,

ben sürekli örneğin yoldan yan yolun sağına geçiceksem aracın onunden yavasca omuz kontrolu yapıp yaptıktan sonrada sakince giriyorum boşluga buna dikkat etmeyenler var çok ölümcül bir hata aslında

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Öküz, motor sürse de öküz, araba sürse de öküz, dolmuş taksi otobüs kamyon sürse de öküz. Okulla falanda alakası yok. Eğitimle , saygıyla , hoşgörüyle oluyor bu işler. Aile de yoksa çocukta da olmuyor. Sonra yetişkin olup kendi öküzlerini sürüyor meydana. Sen yolda durdurup güzel güzel anlatsan da olmuyor. Yılların alışkanlığını 2 cümle ile düzeltemiyorsun maalesef.
    VESPERA ve smiles bunu beğendiler.

Motosiklet'in aralardan geçiş üstünlüğü var mı acaba trafik yönetmeliğinde ? veya bir şeritten 2.araç olarak geçişine ?

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    İp gibi sıra halinde giderken önde ciddi yavaş sürenler var, arkadakileri de sıkıntıya sokuyorlar. Mecbur arabaların arasına girip öne geçmeye çalışıyoruz. Sonrasında tekrar sağa geçerken aynadan ve kafayı çevirip gelen var mı diye bakmak lazım tabi.
    O yavaş gidenlerden biri de benim. Trafik yoğun ve/veya durma noktasındaysa ve ben de emniyet şeridinde gidiyorsam, maksimum 3. vites, 40-50 km hızla giderim. Bundan fazlasının kesinlikle göze alınmaması gereken çok büyük bir risk olduğu konusunda hemfikirizdir diye tahmin ediyorum.
    VESPERA bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farkındamısın bilmiyorum. ip gibi giderken ya emliyet şeridinde oluyoruz yada en sol şeridin solunda. yani 2 yerdede normal şartlarda olmamamız gerekmekte. önde yavaş giden motorsikler sürücüsü acemi olabilirmi ? yada benim gibi 3. sayfalara haber olmamak için temkinli süren bir sürücü olabilirmi ? yani kısacası biz birbirimize bile saygı gösteremiyorken araçlardan saygı bekliyoruz. araçların arasına girmek yerini böyle durumlarda biraz sabırlı olunsa bi boşluk illaki çıkmakta
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)