Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptim arac kacti savciliktayim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar tali yoldan arac beni gordugu halde yola firladi.bende carpmamak icin gidonu kirdim motor hakimiyetini kaybedip devirdim.bende allah sukur bir sey yok ekipmanlarimda hasar meydana geldi.acaba adama cezai islem uygulanirmi saat 1.15 savci ifademi alicak adamin fotograflarini cektim direk ayaga kalkinca hakaret ettiler bana nasil bir yol izliyim polis geldiginde soyledim polisede motorda 1.000 bin tl masraf var
    Kula Bela Gelmez Hak Yazmadikca; Hak Bela Yazmaz Kul Azmadikca Hak Kuldan İntikamini Kul İle Alir Dini İrfani Bilmeyen bunu kul Etti sanir
    Bari Emri Olmayinca Sanki Yaprak mi Kipranir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Geçmiş olsun hocam. anladığım kadarıyla karşı araça dokunmamışsın. Kask kamera kaydı yoksa. Veya çevre iş yerlerinde güvenlik kameralarında falan görüntü yoksa yapacak hiçbirşey yok. Adamların giderken elinde resminin olması hiç birşey ifaade etmez. Şikayetçi bile olsan
    adam '' ben ordan geçiyordum baktım yerde motosiklet '' der olay biter. Sadece adamı karakolda ifade çağırmaya göndermiş olursun o kadar.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anayol uzerinde oldu banka kameralari felan var.kask kameram yok mlsf arac benim geldigimi gore gore yolla cikti

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Ilk fotograf aracin yolla ciktigi fotograflar otekisidr kactigi fotograf polise haber verdim dedim.kacti hemen

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Motoru kenara çektikten sonra fotoğraf çekmişsiniz sanırım. Fotoğraflardan bir şey çıkacağını pek sanmıyorum ama güvenlik kamerası görüntülerini almak için emniyetten veya savcılıktan izin almak gerekebilir.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    ifade vermeye gittiğinde olayı biraz abartarak anlat. BEnim geldiğimi gördü bana baktı bile bile yola çıktı. Vurmamamk için motosikleti devirdim. Vursam daha kötü olacaktı falan de. Oradaki dükkanların kamera görüntülerinen kontrol edebilirsiniz de. Görüntüyü isterlerse bi şansın olabilir. yoksa malesef.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Çok geçmiş olsun. Bir şey çıkmaz diye yazan arkadaşlara sakın uymayın. Siz mağdur bir vatandaş olarak gerekli başvuruları yapın. Hukuki süreç başlasın. Mobese kayıtlarını savcılık emniyetten ister (var ise), ayrıca siz kişisel olarak esnaflar ile konuşun, olayı gören kameralar var ise bunların görüntülerini alın ve savcılığa verin. Ayrıca olayı gören tanık var ise bunların kimliklerini de savcılığa verin.
    Bir şey olmaz diye peşini bıraktığınız ÖKÜZ yarın gidip başkasının, senin, benim çocuğumun başını yakacaktır. O nedenle uğraşmakta fayda var.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Bir şey çıkmaz diye yazan arkadaşlara sakın uymayın. Siz mağdur bir vatandaş olarak gerekli başvuruları yapın. Hukuki süreç başlasın. Mobese kayıtlarını savcılık emniyetten ister (var ise), ayrıca siz kişisel olarak esnaflar ile konuşun, olayı gören kameralar var ise bunların görüntülerini alın ve savcılığa verin. Ayrıca olayı gören tanık var ise bunların kimliklerini de savcılığa verin.
    Bir şey olmaz diye peşini bıraktığınız ÖKÜZ yarın gidip başkasının, senin, benim çocuğumun başını yakacaktır. O nedenle uğraşmakta fayda var.
    Hocam sen anlamak istememişsin ne yazdığımı diye düşünüyorum. Elinde kanıt yoksa boşa zaman kaybetme dedim. Sen hiç karakola gidip ifade verdin mi yada şikayette bulundun mu hayatında acaba. Seni saatlerce orada bekletmeleri ifadeni alan memurun 15 dk da bir çay ve sigara molsasına çıkması ifadeni yazarken.. kaybolan en az 3 saatin o da şanslıysan. Bütün bunlara katlandın diyelim elinde de herhangi bir şahit veya görüntu yoksa sadece boşa kürek çekmiş olursun . Adam ben oradan geçiyordum suçu bana atmış der ve gider.

Ama elinde kanıtın varsa tabiki polise git şikayet et. Savcılığa git bile bile ezmeye çalıştı ölüme teşebbüsten şikayette bulun. uğraşsın dursun sana kaza yağtıran peze...k.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay beyazit cemberlitas istikametinde olmus ama tramway yolundasin ordan gitmek yasak muhtemelen suclu sen olursun
    ee_ee bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bankanın güvenlik kamerası, mobese vs görüntü yakalamışsa kimin kusurlu olduğu ortaya çıkar. Şikayetinizi yapın tabii.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay beyazit cemberlitas istikametinde olmus ama tramway yolundasin ordan gitmek yasak muhtemelen suclu sen olursun
    Anladığım kadarıyla karma trafik tramvay yolu, üstelik araç da tramvay yoluna dönüyor. Hatta sokaklar o yola açılıyor yani, madem yasak niye sokak oraya açılıyor? Orayı kullanmanın yasak olduğunu sanmıyorum. Yasak ise bile araç da tramvay yoluna dönüyor, bunu bir cezası varsa ayrıyetten ödenir. Kaza durumunda ise hangi taraf kusurlu ise masrafları o karşılar.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    eğer herhangi bir kamere kaydı, görüntü vs. yoksa, karşı tarafın aracında küçük te olsa bir hasar yoksa tek taraflı kazaya girer ve karşıya bir şey olmaz.
    yıllar önce bacanağın aracı ana yolda ilerlerken sağ tarafta durmakta olan 3 tekerlekli araba trafiğe bakmadan direk aracım önüne geçip sol taraftaki kavşaktan dönmeye kalkıyor.
    bacanak ona çapmayayım derken refüje çıkıp beton elektrik direğine çarpıyor.
    trafik çağırdık gelen komiser tanıdık çıktı, kaza tutanağı tutuluyor ve komiser olayı tek taraflı kazaya sebebiyet diye yazıyor.
    sen ne yapıyorsun dedim, kanun böyle yapacak bir şey yok dedi ve karşı tarafı gönderdiler.
    bu nasıl kanun kardeşim dediğimde, karşı tarafın aracında küçükte olsa hasar oluşmadıysa (yani iki araç bir şekilde çarpma veya çarpışma yaşamadıyla) yapacak bir şey yok dedi.
    ben de o zaman; o halde çarpalım adama gebersin mi dedim. haklısın ama kanun böyle bizim yapacak bir şeyimiz yok dedi. %100 üç tekerlekli suçlu ama adam elini kolunu sallaya sallaya gitti.
    esas komiği o gün bacanak nöbetçi mahkemeye çıktı ve üstüne bu günün parasıyla 1000 lira gibi bir rakam mala zarar vermekten ceza yedi.
    sözün kısası eğer kanun değişmediyse ki bildiğim kadarı ile değişmedi, yapabileceğin hiç bir şey yok kardeşim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bankanın güvenlik kamerası, mobese vs görüntü yakalamışsa kimin kusurlu olduğu ortaya çıkar. Şikayetinizi yapın tabii.

Anladığım kadarıyla karma trafik tramvay yolu, üstelik araç da tramvay yoluna dönüyor. Hatta sokaklar o yola açılıyor yani, madem yasak niye sokak oraya açılıyor? Orayı kullanmanın yasak olduğunu sanmıyorum. Yasak ise bile araç da tramvay yoluna dönüyor, bunu bir cezası varsa ayrıyetten ödenir. Kaza durumunda ise hangi taraf kusurlu ise masrafları o karşılar.
    Evet sokak o yola aciliyo ama aracin tramvay yoluna girmeyip duz devam edip karaisindaki sokaga girmesi gerekio mantik olarak motorlu ekiplar bazi sabahlar orda uygulama yapip motorlu arkadaslari durdurup bi guzel yaziolar cezayi

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    karşı araçta hasar oluşmadığından dolayı tek taraflı kaza olarak görülecektir.Kamera kaydınız olsa idi eğer olay değişirdi.Bu tarz durumlarda karşı tarafa hafifte olsa hasar alıcak şekilde dokundurmak en mantıklısı.Ben bu şekilde kazaya maruz kaldım adam benim motoruma hasar verdi ve kaçtı.Ama kendi arabasında hasar yoktu,kask kamerasındaki kayıt sayesinde kurtardım.Yoksa adam yalan ifade verdiğinden motoru bana kitleyecekti.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sokak o yola aciliyo ama aracin tramvay yoluna girmeyip duz devam edip karaisindaki sokaga girmesi gerekio mantik olarak motorlu ekiplar bazi sabahlar orda uygulama yapip motorlu arkadaslari durdurup bi guzel yaziolar cezayi
    Tamam şimdi oldu. O zaman o yol sadece dikey geçişler için araçlar hak ve başka durumlar için yasak. Bu durumda evet dediğin gibi motor sanki kaldırımdan gelmiş gibi muamele görecek. Ama aracın da o zaman tramvay geliyor mu diye kontrollü çıkması lazım olduğundan bir kısım kusur gene araca da çıkar. Üstelik olaydan sonra kaçıyor da. Hiç yoktan iyidir bence.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Artık kask kamerasının lüks olmadığını anladım! Çok geçmiş olsun
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kaza gerçekleşmediği için karşı tarafı suçlayabilecek bir neden yok. Araba önüme çıktı panikledim motoru devirdim diye bi kaza gerekçesi yok. Bu gibi durumlarda panik fren yapıp motoru devirmek yerine biraz daha sakin fren yapın 5-10km hızla çarparsınız kaza olur haklı çıkma ihtimaliniz olur, veya belki durursunuz paniklemeden frenleyebildiğiniz için.

Motosikleti
    Şuan yok alıcak
    cok geçmiş olsun...

54 plaka ise normal, Sakaryada trafik hindistan gibi başka bi yere benzemez

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    geçmiş olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)