Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İRF den EVRİMLEŞMİŞ BMW-ADV GS 100 cc cup

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Merhaba arkadaşlar........

konu tamamen mizahi amaçlı olup tartışmaya açıktır , sizlerde biliyorsunuz ki enduro tarzında son nokta olarak bilinen BMW markasının GS adventure R 1200 modeli oldukça revaçtadır .
    Ancak satış fiyatlarıda 34-35 bin eurolar civarındadır , hal böyle olunca bir çok kulLanıcı dostumuz motosikletin sahibi olunca , motosiklet olarak değilde , canlı bir varlık gibi ona bakar ve derinden duygularla bağlanır , ama her yolda, her arazi koşulunda yere göğe sığdırılamayan üstün özellik ve performansının hakkını ne hikmetse gördüğüm kadarıyla çoğu bir türlü veremez yani aletin neler yapabildiği değil ! sizin neler yapabildiğinizle alakalıdır her şey ,kulanımınıza bağldır tecrübe ve bilginizle bu işten keyif alırsınız ,

bozuk arazi şartlarına girdiğinizde koruma demirim çizilecek, boyası atacak , ahaa yan yattım yatacam diye ter atıyorsanız bu motosiklete binmeniz size sıkıntıdan başka bir şey vermeyecektir ,

şimdi bana sorsanız 1200 cc bmw mi yoksa 100 cc cup mu tabiki her ikiside derim :D ama mutlu olduğum motosiklet ve her yol şartında tereddütsüz ve konuya hakim olduğum sitressiz sıkıntısız ve vurdum duymaz korkusuzca ,pervasızca kullanabileceğim bir model söylerseniz bu elbette 100 cc lik cup olacaktır ama kaliteli bir cup Elimde bu var çünkü

Bu motosiklete ilk başlardan pek ısınamadım ama kuLlandıkça ne scooter nede diğer vitesli naket modellerle kıyaslayamadım, bu merette farklı bir şey var,bir yere koyamadım ! büyük teker ama kendi küçük , vitesli ama debriyaj yok,süspansiyon süper yolda yürü tarlada yürü ve çok hafif , bir o kadar kıvrak şehir içi trafiğinde bitirim , aralardan geç,kaldırıma çıkar yürü ,100 cc vergi yok 100 km /h görüyor fıtı fıtı dünyayı gezersin .

burada sohbet ediyoruz ya ülkeler arası yolculuk dendiğinde büyük hacimli ağır abiler girer devreye ,halbuki istendiğinde zamanda varsa bu küçük aletlerle dünyayı gezersiniz kıyıcıktan kıyıcıktan ,millet bisiklet ile dünya turuna çıkmıyormu ? evet küçük hacimli makina uzun yolda sıkıntı yapıyor yapmıyor değil , gazı açtığınızda sıyrılıp otoyolda kendi başınıza kalmayı istediğimiz zamanlarda çokça oluyor , küçük hacimde bu tam tersi olsada konuyu tamamen maddi güce bağlayarak birinin bakım maliyeti buji ile birlikte 45 tl diğerininki modele göre deiğişir ancak bir bmw gs ağır bakımı ile birlikte fiyatlarını tahmin edemiyorum ancak 45 tl olmayacağından adım gibi eminim ,küçük hacim diye bahsettiğim cup un en ağır bakımı zincir dişli setidir , zaten yağı bujisi ile değişecek motor aksamından silindir grank piston ve segmanlardan sonra şanzuman dişlilerinde bir sıkıntı yoksa hepsinin maliyeti yinede bir ağır abi .. ağır bakımından ucuzdur tabi bu arada bu motor parçalarının hepsini her zaman değişmiyoruz onunda altını çizelim

günün sihirli sözcüğü şudur ..... öncelikle sizin motosikletten beklentiniz nedir ?? önce kendimize bu soruyu sormalıyız !
    neden motosiklete biniyoruz yada ne amaçla kullanacağız bunları iyi analiz edip ona göre model ve marka belirlememiz en doğru sizin için en güzel ve mutlu son olacaktır, yani motosiklet bize binmeyecek !!!! biz motosiklete bineceğiz burada sapla saman birbirine karışmasın .

elbette yemeyip içmeyip gerekirse kredi çekip motosiklet alıyoruz bunu hepimiz yapıyoruz sonra ???? aman yatmasın aman düşmesin , çocuklardan kedilerden uzak tutayım, garaj yapayım, su değmesin ,tekeri şişmesin,parlatayım sileyim tertemiz vitrine koyup seyredeyim sahilde 2 tur yapayım biraz hava atayım ,yolda su birikintisi gördüm kenarından geçeyim çamur olmasın Sizlere malınız ve canınızın yongası malınızı hor kullanın , paralayıp ,parçalayın demiyorum bakımlarını kesinlikle aksatmayın tertemiz tutun ,elle kontrol edin, göz ile kontrol edin ,yağlayın,sıkıştırın ancak yeri geldiğinde binmesinide bilin kirletmesinide

eziyet arkadaş eziyet ben mi motora biniyorum o mu bana biniyor beli değil bu mu len hayat

sonra adınada motosiklet özgürlük diyorlar , len bunun neresi özgürlük

arkadaşlar burada yazdıklarımı bende yaşadım zaten yaşadıklarımdan tecrübeyle yazmaktayım , sen şimdi aylık 2000 lira maaşla çalşan biri olarak , 100 bin lira bir motora ver sonra dağ bayır hopla zıpla böyle bir adam daha görmedim , ama var ve gıptayla imrenerek seyrediyor izliyorum kendilerini ve taktir ediyorum, elbette yukarıda belirttiğim gibi bu maddi bütçe meselesidir onun için iki tekerin hepsi gözümde aynıdır , hepsinde 2 tekerlek var biri daha hızlı atak rahat , diğeri daha yavaş uysal ve rahat sonu gelmez tartışma meselesi aslında

sonuç itibari ile hepimiz bu şeytan aletinin (icadının) esiriyiz demekki bunda var bir keramet kimimiz sahilde hava atma peşindeyiz,kimimiz otoyolda hız,birimiz doğayla baş başa kalarak ofroad derdinde ,diğerimiz uçsuz bucaksız çıkılacak bir serüven ve dünya turu macera derdinde ama neticede hepsinde aynı olan bir şey var 2 tane tekerlek

aklıma geldi konu biraz sapacak ama birde şunu diyenlerin sayısı epeyce fazla , millet olarak iri cüsseli kocaman motorlara pek bir meraklıyız , arkadaşım..... 2 yıl evvel 200 cc lik bir motoru devirdiğmde acilen akadan gelen araca yol vereyim paniğiyle kaldırmak için dengesiz motora aslınca belimde kayma oldu , kaldırma tekniğini öğrendik ama belden olduk 3 ay eğrilip doğrulamadım , ya o gün yatırdığım motor bir adv olsaydı ????

Dağ başındaydım güzel başlayan fakat 25 km gittikten sonra yolun son çeyreğinde yol birden bire öyle bir bozulduki yoldaki mıcır misali taşların büyüklüğü abartısız yumruk gibiydi mıcır yoktu bastığım anda botlarım ayak bileğine kadar toza batıyordu yol epeyce yokuştu,şiddetli yağmur ve sellerden yolda tekeri yarı çapına kadar yutacak derin yarıklar oluşmuştu, yokuş aşağı iniyordum firenler sıkıntı yapıyordu öyle bir yolda firen pek işe yaramıyor , ve en güzelide yağmur yağmaya başlamıştı ,

havale odun yüklü traktörü kaza bela geçtikten sonra 20 mt önünde motoru yatırdım traktörün o yük tonajıyla durması çok zordu zaten fren bile yapsa kayarak üzerime gelebilirdi , elbette traktör sürücüsü de çok temkinli iniyordu bu pisikoloji ile motoru acilen ve hızlıca boşta bulunarak kaldırmaya çaıştığım anda belime düşen ateşin sıcaklğı tüm bedenimi sardı , zaten yatan yatmış , başında soluklanıp yavaşca hareket edebilirdim ama durum bunu gerektiriyordu .

suç bende dağa bayıra çıkıyorsun önce altındaki motora bir bak !!!! ama o yolu uzun yıllar kullanmamıştım neredeyse çocukluğumdan beridir ( 30 yıl ) o kadar kimsesiz ve terkedilmiş bozulmuş olacağını bilemezdim

yine konuyu dağıttım gibi görünsede paragrafın en başına dönüyorum , ya o motor 1200 cc 300 kiloluk bir adv olsaydı ?

işte o anda çok paran olmasının motorunun süper özellikte olmasının hiç bir hükmü kalmıyor , bütün hüküm tekerler yere değdiği sürece var ,kendi kendine yerden kalksa ya Ne olur biliyormusunuz o anda ! kendi kendinize küfredersiniz ve eve geldiğinizde bu duruma kendinizde gülersiniz

yukarıda bahsettiğim yol şartında hiç bir kaldırma tekniği tek kişi ile yemez arkadaşlar sen sırtını seleye verirsin kaldırmaya çalışırsın toz toprak yumruk gibi kayaların üzerinde tekerler kayar gider bunun tek yolu en az 4 kişi ile 300 kiloluk bir motoru bir taraftan kaldırırken diğer taraftan da 2 kişinin kaymayı engelleyip motoru kaldırmasıdır, ama asfaltta bu motor kalkar ancak bunu bu bel sorunu ile ben yinede yapamam

o yüzden geliyoruz konumuzun asıl açılış sebebine yazının son çeyreğinde saçmaladığımı düşünenlerde olabilir eyvallah.... ben bildiğimi yazıyorum

sizin bundan ne alacağınız size kalmış bir durum ...

eeeee sonucu nereye bağladık ? onca anlattık yazdık çizdik ? BMW Dedik süper makina dedik,

evet güzel makina prestijli bir makina bir ortama girdiğinizde bütün gözlerin üzerinize dikildiğini hissettiğiniz bir makina, hayalini kurduğumuz bir alet ama onunda eksi yanları var gördüğünüz gibi ve birde bedeli var ,100 cc bir cup la 1200 cc bir motosiklet kıyas edilirmi ? bu aptallık olur

amaaaaaaa sizin motosiletten beklentiniz ne sorusuna gelince orada bir durmalısınız ve bunu iyi analiz etmelisiniz ki gerçek huzuru bulabilin.

BMW den vazgeçemiyoruz ama sahipte olamıyoruz o zaman bizde küçük bizim gibi dıfıl ve belinden rahatsız kullanıcılar için mini bmw ADV mizi yaparız yaparmyız ?

yaptık bileme

tüm değerli arkadaşların motosikleten zevk alması temennilerimle kazasız sürüşler cümleten

Bu arada piyanist_irf geri döndü .... hoş bulduk

mehmetenis, chetaq, kurubuz ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bemeve

Motosikleti
    ssates bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    ahanda gerçeği

Ama benim favorim hala bemeve

Ayrıca hoş geldiniz tekrardan
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahanda gerçeği

Ama benim favorim hala bemeve

Ayrıca hoş geldiniz tekrardan

teşekkürler gecenin bu saatinde benim gibi uykusu kaçanlardansınız sanırım bemeve mi al sana bemeve işte , okunduğu gibi yalın ve sade hadi aradaki 1100 tane farkı bulalım yalnız boksör motor silindirlerine egzost koymayı unutmuşuz koyup geliyorum hemen

Motosikleti
    cıks
    süper olmuş bemeve

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler gecenin bu saatinde benim gibi uykusu kaçanlardansınız sanırım bemeve mi al sana bemeve işte , okunduğu gibi yalın ve sade hadi aradaki 1100 tane farkı bulalım

Hiç sorma valla öle takılı kaldım bunun başında. Yemeği biraz fazla kaçırdım ağırlık çöktü laptopu kucağa aldım öle saatlerdir yatıyorum.

İkinci fotoyu koyduktan sonra nasıl ya diye bir baktım 3 saniye sonra anladım gerçek olduğunu

Aradaki 1100 tane farkı tek kapatabilecek şey 35 bin euro

Motosikleti
    cıks
    bu bmw lerin örneğin f 800 r ın ön farı ne kadardır

Motosikleti
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sorma valla öle takılı kaldım bunun başında. Yemeği biraz fazla kaçırdım ağırlık çöktü laptopu kucağa aldım öle saatlerdir yatıyorum.

İkinci fotoyu koyduktan sonra nasıl ya diye bir baktım 3 saniye sonra anladım gerçek olduğunu

Aradaki 1100 tane farkı tek kapatabilecek şey 35 bin euro

4 bardak ayran içtim hala tık yok
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Olmuş olmuş. Simdi bunda sıra vardır. Nereden giriyoz sıraya????

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 bardak ayran içtim hala tık yok
    Ben ona inanmıyorum zaten. Ben çok severim ve içerimde ama yok hiç bir zaman uykumu getirmedi.

En güzel aslında bir film açıcaksın onu izlerken gidiceksin yada ben bunu yatarak kitap okursam çok başarılı oluyor daha 3. sayfada ohhhh Berk harikalar diyarında

Motosikleti
    arayışta
    Elinize sağlık çok güzel olmuş. Nedense cup motosiklet diyince benim aklıma oyunageldim geliyor buradan kendisine bir kere daha selam yollayalım gezilerini çok özledim açıkça söylüyorum cup almayı düşünüyorum ama piyasada kaliteli cup bulamadım kısmet ya bajaj boxer Yada benzeri bir şey alıcam. Tekrardan saygılar.
    piyanist_irf ve potasyum bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Elinize sağlık mok gibi olmuş

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    irfan hocam dükkanda sesli sesli güldüm millet neye güldüğümü merak ediyor. eline sağlık sabah sabah çok iyi geldi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Abi o kadar işin içinde bunlara da zaman bulup yapiyor hatta bir de siteye yukleme yapiyorsun ya helal olsun ne diyeyim :D işini severek yapmak bu olsa gerek

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Peki herseyi bi kenara atip 500cc bi enduromuz olsa ikinci el 10 bine kapatsak dusme derdimizde olmaz(10 bin kimine cok para kimine az bence bi arac için makul ve gozden cikarilabilecek bi ücret) nasıl olur ? Er500 gibi mesala iki silindir yeni yasayada uyuyor(47 48 bg). Misal er500 un yeni teknolojilisini düşünelim abs olsun,guclendirilsin tork artirilsin biraz daha er500 150 160 goruyor diye biliyorjm 180 190 görsün makine(ninja 300 180 190 goruyor bizim makine 500cc olcak ninja 300un torklusu düşünelim misal) nasıl olur?birazda hafif olcak ninja 300 170 kilo dusurebilirler rahatlikla kiloyu diye düşünüyorum.150 kilo civari ideal olacaktir. Bence cubun canını cikarana ve para harciyana kadar(uzun yolda ariza yapar ki sizde demissiniz bundanda krtulcaz) arizada yapmayan bi makinemiz olsa? Lan oyle makine yok ki diyorsunuz haklisiniz. Honda cb500x ile biraz oynarsak belki elde edebiliriz yada bekliycez bi babayigit çıkıp yapsın.300 400 ccde olabilir tabiki...tork oranini en iyi nerde alirlarsa üreticiler cc farketmez pek 650ye kadar olur vergi ayni nasılsa.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    dondum kaldım yahu, bu ne :D

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    İrfan abi elimde 50 cc moped var H2 ye çevirebilir miyiz
    Sonuna kadar okudum yazıyı çok mantıklı şeyler yazmışsın helal valla

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    boxer bajaj ile bahsettiğin gibi bir yolu 300 mt yokuş çıktım aynı yolu indim,yumruk kadar taşlı yolda yerdeki taşları sel sökmüş eski osmanlıdan kalan yol boxer torkundan dolayı 3 viteste 2 viteste durmadan çıktım,tepede mola verdim fotoğraf çektim aynı yolu indim yol istanbulda şamlar gölünün üs tarafına çıkan yol benim kymco olsaydı kesin çıkamazdı stop ederdi bmw gerek yok dağa taşa vur acımıyorsunda hem

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    irfanım hoş geldin
    ne gerek vardı 5 saat yazmaya?
    Evet, biz tüketiciyiz. Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik; bunlar beni ilgilendirmiyor.
    Benim için önemli olan magazin dergileri, 500 kanallı tv, iç çamaşırımda kimin adının yazdığı…

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)