Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sol eldeki inanilmaz agri debriyaj kullandirtmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    BerkKirnali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600RR
    Merhaba arkadaslar, daha once tam olarak boyle bir konu acan olmadi sanirim bulamadim. Benim bir sikintim var. Suan 23 yasindayim ve honda cbr 600rr kullanicisiyim. 18 yasimdan beri motor ustunde yasiyorum bildigin. Son 1 senedir sol elimde oyle bir agri oluyor ki debriyaji cekemiyorum. Motor kullanmadigim zaman agri olmuyor. 1 2 saat kadar normal kullanabiliyorum. Daha uzun kullanmaya basladigimda artik debriyaji cekemiyorum bile agrisindan ve gucsuzlukten. Bu agri yalnizca sol elimde oluyor. Sag elimde herhangi bir sikinti yok, oturus pozisyonumunda dogru oldugunu dusunuyorum. Bileklerimde vs herhangi bir agri olmuuor. Ama sol elimin tam avcumun ici oyle bir agri yapmaya basliyor ki bazen eve giderken 8km lik yolda 10 kere durup elimi dinlendirmem gerekiyor, cok trafik olan bir alanda yasiyorum giderken elimi dinlendirmek gibi bir sansim olmuyor. Ve daha sonra parmaklarim uyusmaya basliuor, uyusma hissi gunlerce gitmeyebiliyor. Daha once buna benzer veya boyle bir sikinti yasayan olduysa dinlemek isterim herkese hayirli gunler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karpal tünel sendromu diye bir şeyler duymuştum. Belirtiler buna uyuyor mu? (bkz: http://www.medicana.com.tr/karpal.aspx)
    BerkKirnali bunu beğendi.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Sol elinin gidonu tutuş şeklini değiştirip bir dene bakalım

doghouse ve BerkKirnali bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Başka tip bir motosikletle deneme yaptın mı hiç?
    Yüksek gidonlu bir modelle de deneme yapmanı öneririm.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Eldiven sıkıyor olabilir. Ben ilk başladığımda elim çok ağrıyordu sonra eldivenimi değiştirdim ağrı kalmadı. Bir de ayarlanabilir elciklerden tavsiye ederim daha rahat kavrayabilirsin.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Doktora neden gitmediniz bir senedir ?

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Doktora gitmenizi öneririm en kısa zamanda. Zira forumda sağlık problemlerine çözüm bulmak zor olabilir. Geçmiş olsun

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Sinirime hakim olamayıp bir anlık öfke ile sol elimi zamanında duvara vurmuştum. Kırılmadı çatlamadı ama bana soğuk havalarda yada çıplak el ile rüzgar yediğimde debriyajı çekerken enfes, tadından yenmeyen bir acı veriyor. O an motoru bırakıp kaldırama oturasım geliyor.

Elimi sıcak tuttuğumda sorunu yaşamıyorum. Tanımı da şöyle; debriyajı ne zaman çeksem, parmaklardan sonra elimin üzerinde boydan boya bir çatlak varmış gibi...

Geçmiş olsun bir an önce doktora görün.

BerkKirnali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600RR
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karpal tünel sendromu diye bir şeyler duymuştum. Belirtiler buna uyuyor mu? (bkz: http://www.medicana.com.tr/karpal.aspx)
    Tesekkurler , bunu arastiracagim.

Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol elinin gidonu tutuş şeklini değiştirip bir dene bakalım

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...t-iJ8Y0bksCH9g
    Tesekkurler , bugun bu sekilde surup deneyecegim ve sonuclari burada paylasacagim.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka tip bir motosikletle deneme yaptın mı hiç?
    Yüksek gidonlu bir modelle de deneme yapmanı öneririm.
    Malesef tek basima surmeyi tercih ediyorum , bu sebeple pek tanidigim yok acikcasi

Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktora neden gitmediniz bir senedir ?
    Yogun is calisma temposundan dolayi izin almakta epey zorlaniyorum acikcasi.

Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiven sıkıyor olabilir. Ben ilk başladığımda elim çok ağrıyordu sonra eldivenimi değiştirdim ağrı kalmadı. Bir de ayarlanabilir elciklerden tavsiye ederim daha rahat kavrayabilirsin.
    Tesekkurler hocam , farkli bir eldivenle deneyecegim

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktora gitmenizi öneririm en kısa zamanda. Zira forumda sağlık problemlerine çözüm bulmak zor olabilir. Geçmiş olsun
    Haklisiniz , is yogunlugundan dolayi vakit bulamiyordum fakat epey canimi sikmaya basladi sanirim artik gitme vakti geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinirime hakim olamayıp bir anlık öfke ile sol elimi zamanında duvara vurmuştum. Kırılmadı çatlamadı ama bana soğuk havalarda yada çıplak el ile rüzgar yediğimde debriyajı çekerken enfes, tadından yenmeyen bir acı veriyor. O an motoru bırakıp kaldırama oturasım geliyor.

Elimi sıcak tuttuğumda sorunu yaşamıyorum. Tanımı da şöyle; debriyajı ne zaman çeksem, parmaklardan sonra elimin üzerinde boydan boya bir çatlak varmış gibi...

Geçmiş olsun bir an önce doktora görün.
    Cok iyi anliyorum sizi , artik o kadar dayanilmaz oldu ki motoru kullanirken keyif alamiyorum artik tamamen eziyete donmus durumda

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba,

Benzer sorun bende de var.

Uzun süre trafikte kalınca dolayısı ile debriyaj kolunu çok fazla çek bırak yapınca avucumun için sızlamaya -ağrımaya başlıyor. Hatta çekili tutmak işkence oluyor. Işıkta filan boşa aldığım dinlendirdiğim oluyor.

Oysaki debriyaj kolum nispeten yumuşak ve mesafesi kısa. Ninja 300.

Genelde SS tarzı makinelerde bu olabiliyor diye düşünüyorum çünkü daha önce kullandığım Fazer'de böyle ağrılar çok daha geç başlıyordu.

Oturuş pozisyonu daha dik ve gidon daha yüksekte.

Eğer alt kol ile bilek(el)kısmı paralel değilse hele ağrı daha da artıyor çünkü bilek kısmı kırılıyor ve sıkışma meydana geliyor.

Yine eller ufak ve manet uzakta ise oda zorlama dolayısı ile ağrı yapar.

Benim de kafama taktığım ve çözüm bulmaya çalıştığım bir konu!

Bence vücut üst ağırlığımızı kollarımıza fazla veriyoruz ve olan avuç içlerimize oluyor. Oysaki sırt ve göbek kasları ile üst bedeni tutmamız lazım.

Ben öyle deniyorum bir kaç zamandır ne zaman ağrısa aklıma getiriyorum birde galiba biraz sol eli sıkma hareketleri ile güçlendirmem lazım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ön kol yere paralel şekilde duracak. manetin hareket doğrultusunu kendi keyfine göre ayarla gerekirse; maneti sıkmazken ağrı olmayıp da sıkarken oluyorsa bundan olabilir.

elin rüzgar yiyorsa ondan da olabilir; ufak, sırıtmayacak elcik koruma gibi bi şey uydur.

rüzgar geçirmeyecek bi eldiven dene.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Beşiktaş şampiyonluk kutlamalarında sadece 2 saatlik mola vererek 8 saat motor üstündeydim sol elimin avuç içi ve parmaklarımın eklem bölgeleri 3 gün ağrı yaptı şehir içi kullanımda çok debriyaj kullanımından dolayı oluyor ama sizinki kronikleşmiş bence geçmiş olsun diyelim

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Nc 750 yada scoter zamanımız gelmiş.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    debriyajı 4 parmak mı kullanıyorsunuz ?
    2 parmakta yarı yarıya fark eder kullandığınız kuvvet ve güç dolayısı ile yorgunluk daha geç başlar

tabi bu kas yapısı ilede alakalı

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bir doktora görünün başınıza gelen normal değil. Onca yıldır o el alışmadıysa debriyaja anormal bir durum var demektir

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinir sıkışması olabilir. nc 750'nin otomatik olanı var, ondan al. ya da x max 250 ve yahut pcx 150 al. al yani..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)