Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet secimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar arkadaşlar. Uzun süredir aklımda olan bu motor zevkimi artık hayata gecirmeyi düşünüyorum. Kiminin tutkusu hız kiminin ki görüntü. Ben hız seciminden yana oldum hep . Diyeceğim şu ki 2 haftadır İnce detaylarını dahi arastirdigim bir konu var. Hayatımda motora daha 3 yada 4 kez bindim. Yeni başlayacak olduğum için genel olarak forumlara yazılan yazılarda 125CC gibi ufak motorlarla başlayıp km yaptiktan sonra motoru büyütmek gibi tavsiye verenler olmuş. 125 motorlar hakkında yaptığım araştırmaya göre beni tatmin edici bir hiza ulasmayacagini Gördüm. Kaçış mekanizmalarinda ağır yada bir otomobili sollamak istedigimde yavaş kacabilecek olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden 250 yada 600CC lik bir motorla başlama gibi çılgın fikirlerim var. Bana sıfır yada ikinci el onerebilecek olduğunuz rahat konforlu cep yakmayan sürüşü rahat olan motorlar önerebilirseniz çok mutlu olurum. Kafamda daha çok soru var. Yardım edecek birini bulursam başının etini yiyeceğim ona göre )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Cbr 250 ile başladım. Güzel alet ama yorucu biraz. Tavsiyem Mt-25 olur. Uzun süre başka motor aramazsın.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    (konfor hız)mt 25
    (şekil hız)r 25
    (abs atiklik)duke 250

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hizli olacak,cep yakmayacak,rahat konforlu olacak,bastinmi sünecek,gardaş ne önersem bilemedim,göynünde hangisi varsa alabilirsin,sen paradan haber ver...gerisi kolay..hadi rast gelsin..

Ne alırsan al absli al . ülkede adam akıllı absli çift silindir 250 cc motosiklet yok . Olsa alacağım da yok işte .

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    edit; inazuma olabilir..

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja 300
    Z300
    Duke 250
    ABS li modeller
    mombohunter bunu beğendi.

Ktm rc 250. Oturuş pozisyonu çok konforlu sayılmaz racing oturuş pozisyonuna sahip denilebilir. Atik bir motor olduğunu söylüyorlar, r25 gibi üst devirlerde vermiyormuş gücü yani her devirde canlı. Yakından gidip gördüm üzerine oturdum bilgilerini aldım. Parça kalitesi ve donanım konusunda kendi segmenti ve alt segmentlerdeki tüm motorlara fark atar. son hızı 250 cc bir motor için gayet ideal; 167. Titreşim görecelidir, birşey diyemem fakat benim gibi öğrenmek için sadece Motoran Fabio 150, Honda CB 125 ACE gibi motorları süren adamları rahatsız edeceğini sanmam RC 250 deki titreşimin. Kısaca benimde tek düşlediğim ayrıca bir kaç ay içerisinde almayı düşündüğüm motordur kendileri. Bir araştırmanı kesinlikle tavsiye ederim.

Dipnot : Henüz kullanmış değilim kendilerini.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BayD9kuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayacak olduğum için genel olarak forumlara yazılan yazılarda 125CC gibi ufak motorlarla başlayıp km yaptiktan sonra motoru büyütmek gibi tavsiye verenler olmuş. 125 motorlar hakkında yaptığım araştırmaya göre beni tatmin edici bir hiza ulasmayacagini Gördüm. Kaçış mekanizmalarinda ağır yada bir otomobili sollamak istedigimde yavaş kacabilecek olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden 250 yada 600CC lik bir motorla başlama gibi çılgın fikirlerim var. Bana sıfır yada ikinci el onerebilecek olduğunuz rahat konforlu cep yakmayan sürüşü rahat olan motorlar önerebilirseniz çok mutlu olurum. Kafamda daha çok soru var. Yardım edecek birini bulursam başının etini yiyeceğim ona göre )
    Şimdi size bir soru kendinizin üzerinde olduğunuz bir araçla kaç kere 90kmh üzerine çıkıp kaç araba solladınız veya kaç kere 100+ ile viraj döndünüz de size yetmiceğine karar verdiniz...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bütün bu sorular aynı cümleyle mi başlar. Uzun zamandır aklımda olan, uzun zamandır hayalimde olan vs vs.
    Cevabı 885,646 kere verilen klasik bir soru.
    Benim yanıtım önce eğitim kardeş, eğitime gitmeden çöp bile alma.

Öncelikle ,Edebi adaba uygun cevaplar için teşekkür ederim. Önerilerinizi göz önünde bulunduracagim

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Helva diyorum böyle hız konularını görünce.

Hayalim hızlı motora binmek. Noldu öldü. Neden 600lük motora bindi salak saçma gazı açtı sollamaya çıkan kamyonda bunu görmedi girdi altına. Hadi buyur.

125 yetmezmiş. Sürdün mü hiç uzun süre. Motorun ne tepki bereceğini biliyo musun? Hayır. Hemen 250 600 ile başlayım. İyi başla öldüğünde de 600ile devam edersin.

Düşük cc ile başlamak insanlara neden zulüm geliyo niye kendilerine yakıştıramıyolar. Ben 125 150'ye binmem o ne öyle kurye motoru gibi. Egonuzu kenara koyup başlayın o motorla da düzgünce öğrenin.
    mombohunter bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hayatinda daha önce bisiklet dışında iki tekerli kendine ait bir araç surmediysen ybr 125 ile başlayıp kademe kademe yükselt sonra bana çok dua edeceksin.

C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı BayD9kuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Uzun süredir aklımda olan bu motor zevkimi artık hayata gecirmeyi düşünüyorum. Kiminin tutkusu hız kiminin ki görüntü. Ben hız seciminden yana oldum hep . Diyeceğim şu ki 2 haftadır İnce detaylarını dahi arastirdigim bir konu var. Hayatımda motora daha 3 yada 4 kez bindim. Yeni başlayacak olduğum için genel olarak forumlara yazılan yazılarda 125CC gibi ufak motorlarla başlayıp km yaptiktan sonra motoru büyütmek gibi tavsiye verenler olmuş. 125 motorlar hakkında yaptığım araştırmaya göre beni tatmin edici bir hiza ulasmayacagini Gördüm. Kaçış mekanizmalarinda ağır yada bir otomobili sollamak istedigimde yavaş kacabilecek olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden 250 yada 600CC lik bir motorla başlama gibi çılgın fikirlerim var. Bana sıfır yada ikinci el onerebilecek olduğunuz rahat konforlu cep yakmayan sürüşü rahat olan motorlar önerebilirseniz çok mutlu olurum. Kafamda daha çok soru var. Yardım edecek birini bulursam başının etini yiyeceğim ona göre )
    Öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Burada bir çok kişi belki bana katılmayabilir fakat ilk başlayacaklar için önerim her zaman scooter ile başlaması.Scooter ile yol tecrübesi,yol bilgisi,anlık gelişecek olumsuzluklara verilecek tepkiler için scooter daha kolaylık sağlar. Tecrübe sahibi olduğunda vitesli motora geçiş yapar hangi motorun sana uygun olduğuna daha iyi karar verirsin diye düşünüyorum. Allah kaza bela vermesin.

Hepinize teşekkür ederim. Saolun beyler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)