Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otobüsle motorsiklet taşımak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar kış ayı oldugu için motorsikletimi otobüsle taşımak istiyorum motorsikletim bajaj discover 125 acaba mercedes tourismo ya sıgarmı ?

Tecrübesi olanlar püf noktaları söylermi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Alıntı yunusyurek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar kış ayı oldugu için motorsikletimi otobüsle taşımak istiyorum motorsikletim bajaj discover 125 acaba mercedes tourismo ya sıgarmı ?

aynen benımde elektriklim var uzun yol yapamaz yanı otobuse yuklesek ayrıyetten kaç para ısterler yaz ayında gıdıp gelmek ıcın
    110 kg bu arada

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Sığar kardeşim yalnız motoru yan yatıracaklar motorun butun kısmını kartonlarla bantla

Motosikleti
    R25

Benim kuzen cbf 150 yi normal bilidiğimiz büyük boy yolcu otobüsüne yan yatırmadan koydurtmuştu o zaman yolcu bileti 100 lira motorada 150 lira vermişti.

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Ben 170 km lik yola 50 vermiştim benim motor lifan tay 100 du rahatlıkla sigdi yanımda halat goturmustur halatla motosikleti sabitleyip ciziksiz tasimistim. ( mobilden yazdigim için harf hatalari için özür dilerim)

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    taşıyan cok gordum aynaları ve depoyu boşaltıyolardı ama yoksa depo fullmüydü hatırlayamadım şimdi tecrübeli biri yazarsa kesin birşey söylenir . ama genel olarak taşınır 50-100 tl bi paraya taşıyolar . birde bu nakiliyecilerle konuş bence gideceği yöne gene 50-100 tlye taşır garantisi olur en azından acaba devrildimi sakatmı düşünmezsin kasası boş olan nasilsa boş para alırım diye koyuyor bu nakiliye şirketlerine bi sor derim yada şahıslara sor

mk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Travegolara sığırıyor ben de istanbul'dan ankara'ya cbr 250 getirmiştim. Yan yatırmaya gerek yok. Battaniye tarzı motoru komple örtecek bir şey alıp üstüne serip halatla da demirlere sabitlerseniz sıkıntı yaşamazsınız. Depoyu da boşaltmanızı istiyorlar çok az benzinle giderseniz orada uğraşmazsınız. Biraz pazarlık yaparsanız 100-150 gibi bir miktara gider sanıyorum.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    internetten araştırdım racing ler bile yatırmadan girebiliyor yatırmaya gerek yok ip götur aynalarını cıkar benzınını boşalt bu kadar

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    En rahat travegolara sığıyor.. Bagaj kapakları açıldığında en yüksek yere rahatça motoru koyabilirsiniz, hemen yanındaki profile sıkıca bağlamakta fayda var.. Yanınıza bi battaniye ya da karton gibi birşey alın.. Bir de uzun çamaşır ipleri alın ve o demir profile deli bağlar gibi bağlayın =)) Fiyat olayı kaptana kalmış bi durum ama genellikle 2 yolcu bileti modunda fiyat veriyolar.. Şimdiye kadar 5-6 kez otobüsle motor gönderdim.. Bir de göndereceğiniz şehre giden fazla otobüs yoksa fiyatı şişiriyolar.. Mecbur gönderecek diye düşünüyolar.. Siz aklınızdaki parayı çıkarıp uzatın
    ''Ya tutarsa''
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Alıntı mk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Travegolara sığırıyor ben de istanbul'dan ankara'ya cbr 250 getirmiştim. Yan yatırmaya gerek yok. Battaniye tarzı motoru komple örtecek bir şey alıp üstüne serip halatla da demirlere sabitlerseniz sıkıntı yaşamazsınız. Depoyu da boşaltmanızı istiyorlar çok az benzinle giderseniz orada uğraşmazsınız. Biraz pazarlık yaparsanız 100-150 gibi bir miktara gider sanıyorum.
    çeyrek depo benzin olsa sıkıntı olurmu acaba ? neden bu benzini boşaltırmaları ?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    çeyrek depo benzin olsa sıkıntı olurmu acaba ? neden bu benzini boşaltırmaları ?
    uçar gider, boşuna masraf olmasın diye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    trawegoya dik sığar. aynalar sökülecek,belki gidonuda gevşetmek gerekebilir.benzin boşalacak,değen yeler karton yada başka şeyle bantlanacak. dik vaziyette orta direklere bağlanacak. gerekli ekipmanlar aynalar için anahtar.yeterli ip yada lastik.(naylon çamaşır ipi olur) 1 m uzunluğunda bagaja koyarken ve indirirken kullanılacak tahta parçası.( motorla birlikte gidebilir.) ücret. varış noktasına 1 tam bilet parası.Bunu şöförle konuşmak lazım. diğerleri ile olmuyor.Hayırlı yolculuklar..

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    2 kere motor taşıdım 600 lük ve vespa, üstünü battaniye ile ört iple sar, fren manetini iple bağla yahut viteste bırak bir şey olmuyor şöförede söyle virajları yavaş dönsün.

Naktrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250SL
    Mercedes Travego ile taşıyabilirsiniz motoru yatırmaya gerek yok. Kalın bir ip ve battaniye ile sabitliyorsunuz. Depoyu boşalttırmıyorlar,fazla benzin olmaması gerekiyor sallanınca bagaj hava almadığı için koku yapıyormuş. Fotoğraf ekleyeceğim bulabilirsem.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Çok rahat sığar dostum düz şekilde ayağın üzerinde koyabilirsiniz yalnız iyi bağlamak gerek ben otogarda çalıştım bagajda kargo olarak cok motor gönderdim hemde iri yarış mototlari

Motosikleti
    kanuni windys 125
    ben adapazarından istanbula getirdim otobüs ile senden yanlızca bagaj ucreti istiyicekler ancak motosikletini bu içi hava baloncugu dolu şey varya hani patlatması eğlenceli olan onla falan sar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)