Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sınavı geçtim yeni ehliyet hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar pazar günü sınavım vardı biraz zorlu olsa da geçtim. ve size sormak istediğim bir kaç soru var. az önce telefonuma baktım sürücü kursundan mesaj gelmiş stajere kalmamanız için sürücü belgenizi almalısınız şeklinde bir mesaj. 1. sorum benim sürücü belgem çıkmış vergilerini ödeyip ehliyet belgesini 1 ocaktan sonraya bırakırsam stajere mi kalırım? 2. sorum ise ben a2 ehliyet aldım. 1 ocaktan önce çıkartırsam benim ehliyetim 1 ocaktan sonra A sınıfı mı olacak yoksa 1 ocaktan önce ya da sonra çıkartmam farketmeden her türlü 1 ocaktan sonra a2 ehliyete mi sahip olacağım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    A2 ler kazanılmış haktan dolayı A ya dönüşücek fakat yılbaşından sonra stajyere kalacaksın

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ler kazanılmış haktan dolayı A ya dönüşücek fakat yılbaşından sonra stajyere kalacaksın
    stajere kalmamda pek bi sakınca görmüyorum açıkcası. sanırım tek fark diğer sürücüler 100 puandan başlarken ben 80 puandan başlayacağım eğer stajer böyle oluyosa ve benim ehliyetim A sınıfı olacaksa sorun yok değil mi?

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    arkadaşlar soru biraz alakasız olucak ama bilgisi olan varsa diye soruyorum sınav a giricek listesini milli eğitim mi belirliyor yoksa sürücü kursları listeyi iletiyo milli eğitim onaylıyormu?

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    1 ocaktan sonra çıkartırsan stajyer olucaksın ve A ehliyet olucak. Önceden 24 yaşını doldurmuş yada 2 yıl ehliyet tecrübesi olanlar A olucak, 2 yıldan yeni ehliyet alanlar A2 olucak dendi ama sonra değiştir bu şimdi 1 ocaktan önce ehliyet alanların hepsi yeni yasa ile A ehliyet olucak.

Sen 1 ocaktan önce al bence işini riske atma

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ocaktan sonra çıkartırsan stajyer olucaksın ve A ehliyet olucak. Önceden 24 yaşını doldurmuş yada 2 yıl ehliyet tecrübesi olanlar A olucak, 2 yıldan yeni ehliyet alanlar A2 olucak dendi ama sonra değiştir bu şimdi 1 ocaktan önce ehliyet alanların hepsi yeni yasa ile A ehliyet olucak.

Sen 1 ocaktan önce al bence işini riske atma
    aslında ben de almayı düşünüyorum da maddiyatta biraz problem var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)