Arkadaşlar, büyükşehir çalışıyor, haftada 3 gün Fındıkzade'deki evimden, Şişli'deki spor salonuna gidiyorum, ve her akşam dönüşümde ki genelde saat gece 11, 11:30 sularında İSKİ sagolsun 5-6 araç konvoy halinde kaldırımları, caddeleri, korkulukları basınçlı suyla yıkıyor,

Yıkasın bişey dedigimiz yok, temizlik imandandır. Ama yıkamanın da bir adabı vardır kardeşim, hiç rastlayanınız oldu mu bilmiyorum ortalıgı göle döndürüyorlar, tarlabaşı yokuşundan Unkapanı köprüsüne girerken geçen gün büyük tehlike yaşadım, sadece motorlar için degil otomobiller için de tehlike oluşturuyor,

Keskin virajlı bir yokuş bir de yıkayınca, ve bu yıkama esnasında tabi kaldırımdaki bütün pislikler, çer, çöp, ne varsa caddeye geliyor.

Dün yine Unkapanında İMÇ'nin karşısında yıkamaya başlamışlardı, cadde göl olmuş vaziyette, motor kayıyor, tekerleğimin yarısına kadar suya gömüldüm o derece (motor arızalanıcak yolda kalacam diye de korktum), üstünüze gelen su, çamur pislik de cabası, ve yolun sağında kaplumbağa hızıyla giden 6 tane kocaman temizlik aracı.

Temizlik güzelde, bunu yapmamın başka bir yolu yok mu acaba, hem bu pek de temizlik olmuyor, bütün pislik caddeye doluyor üstüne üstlük trafigi de tehlikeye sokuyor.