Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ABS motorsikletde

Motovento
    REKLAM ALANI
    Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorda abs olması çok önemli mi takıntıya gerek var mı??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basta bende onemsemiyordum ama 1 kere lazim olur ozamanda keske olsaydi dersiniz . keske dememek icin almaya calisin . internette videosu var . acilimi anti-lock breaking system yani tekerin kitlenmesini onluyor bence ismindne bile alinir sonucta panik frende ve yagmurlu havada buyuzden dusuluyor iyi bir lastik ve abs olmazsa olmazdir bence imkaniniz varsa mutlaka absli alin

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alınabiliyorsa ABS almak en iyisi. Arkadaşın da dediği gibi gün gelir keşke olsaydı dersin...

Motosikleti
    DavidmipAJ
    güvenlik sonuçta hocam neden daha pahalı kask almaya calısıyoruz görüntü vb olsa da güvenliği fazla olduğu için. 20 liralık kasklar senı korumaz sonucta.

Ben ki motorlar konusunda cok tecrubeli değilim ama abs aynı abs ve hem arabalar hem motorlar için olmazsa olmaz diye düşünüyorum takdir sizin.

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya şimdi motora bakıyorum absli motoru yok eyvallah 4 bin fazla veriyim absli başka motor alamda tipi değişik geliyor sıkıntı bu abd illah şart yani takıntım bu herkez abs abs diyor yamaha r25 abs yok bu motorda kawasaki ninja 250 abs var illah ninjaya mı yönelecez ??

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ya şimdi motora bakıyorum absli motoru yok eyvallah 4 bin fazla veriyim absli başka motor alamda tipi değişik geliyor sıkıntı bu abd illah şart yani takıntım bu herkez abs abs diyor yamaha r25 abs yok bu motorda kawasaki ninja 250 abs var illah ninjaya mı yönelecez ??
    O sorunun cevabini sizden baskasi veremez... ABS, motorsiklete arabadan daha cok lazim, onu soyleyeyim.

Motosikleti
    Tracer700
    ben bir gün önümdeki araba son anda sinyal verip dönüünce panik fren yaptığımda yere yapışmıştım o zman abs olsaydı bu olay olmazdı yalnız benim o zaman acemiliğime geldi normal düzügn fren yapsaydımda yere yapışmazdım yani biraz acemi iseniz bence abs dahada iyi olur gibime geliyor

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Sayın kardeşim
    -Bak motosiklette frenlere asıldın mı lastikler kilitleniyor.Yani bisikleti düşün arka frene asıldın mı nasıl kaydırıyor?Ama bunu 80 km hızla giderken olduğunu düşün.
    Düşünemedin mi? O zaman benim gibi sağ tarafının üzerine yatamamayı yaşamak istemiyorsan abs'siz motora binme kardeşim.
    Bunun acemilikle çok alakası olduğunu düşünmüyorum.Çünkü aniden önüne araç çıksa aracın ya altına girersin ya da camından içeri.Ülkemizdeki trafik terörünü düşününce mümkün.Ama abs olursa bunlar olmaz.Hakkında hayırlısı olsun
    VESPERA bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Abi herşey iyi güzelde bizler motosiklete ne amaçla biniyoruz madem çok çok çok önemli bu abs ama yok o zaman binme.Motosikleti abs'li olmasına rağmen kaza yapanların sorunu ne? Madem bu abs herşeyi çözüyor bu kadar insan nasıl kayıp düşüyor? Abs olmamasına rağmen bu zamana kadar ufak tefek düşmeler hariç kaza yapmamış olanların sırrı ne? Yoksa biz mi acemiyiz? Yoksa ben artık acemi değilim olması gerekenden hızlı mı gidiyoruz? Yoksa ülkemizin asfaltı mı çok kaliteli(!)? Hangisi?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    ABS normal şartlarda lazım değil gibi gözükür, güzel ve yeni asfaltta normal frenlemede kimse ihtiyaç duymaz. Ama iş mıcırlı, ıslak veya kaygan asfalta gelince, hatta birde böyle bir zeminde panik fren yapmak gerekirse önemi o zaman anlaşılır.
    Abs siz motor asla kullanılmaz diye bir şart yok. Daha defansif sürüş benimseyerek, kombine frenlemeye çok daha fazla çalışıp pratik yaparak, ABS siz motosiklette kullanılır elbet. Ancak ben ABS'li motor tercih etmeni öneririm.
    R25 in ABS li versiyonu satışta olsaydı düşünmeden farkını verir ABS'li olanını alırdım.

Fazla mal göz çıkarmaz diye bir atasözü var. ABS mükemmel bir özellik. Benim açımdan bir sonraki yüksek cc motor tercihimde etkili olacak ve mutlaka motorumda bulunmasını istediğim bir özellik.

Eskiden arabalar için ABS sistemi ilk çıktığı zamanlarda da "gereksiz bu, ne gerek var ki" veya "biz sanki fren yapmayı bilmiyor muyuz" diyen, bu sistemlere olumsuz yaklaşanlar vardı. Azıcık yağışlı havada duramayıp pat küt sağa sola çarptıklarında, ardandan birde abs li arabaları kullanıp ip gibi arabanın durduğunu görünce, aynı kişiler "vallaha bidaha abs'siz arabya binmem" dediler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Keşke olsa abi keşke ybr125'de bile olsa çekiş kontrol olsa sürüş modu olsa çok güzel olurdu ama biz motora bindiğimiz için bu durumu biliyoruz bu zorlukları çekiyoruz ama distribütörün böyle bir derdi yok onun en büyük derdi satışlar iyi olsunda kendime e250 mi yoksa a6 mı olsam diye düşünmek.Ülkemizin yollarının bu kadar kötü olmasıda bu yüzden bence çünkü mercedesin magic body control sistemi ne çukur hissettiriyor ne tümsek

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    12 yıldır tdm 850 tdm 900 kullanıyordum. hızlı seri torku yuksek makina. durmak sıkıntı olabiliyordu. 3 ay önce eskiyi satıp abs li modelini aldım .iyikide almışım.kullanmadan yorum yapmamak lazım. şimdi daha güvenli geliyor motosiklet.ani frenlemelerde kaydırma gibi sikıntı yaşamıyorum olduğu gibi duruyor makiina.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Ben de abs var, 1 yılda 2 kere çalıştı, motor düşmedi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ABS'yi kask gibi düşünün. Şükür şimdiye kadar kaskın korumasına muhtaç olmadım, ama şimdiye kadar geçirdiğim iki kaza eğer ABS olsaydı olmazdı muhtemelen...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)