Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ucuz Atlattım ( Kaza ) Resimli.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle herkese sağlıklı, kazasız sürüşler diliyorum.

Ben cadde üstünde seyir halinde giderken, yanımdaki a araç sağ dönmek için durdu. B araçta sanırım a nın ona yol verdiğini düşünerek bianda caddeye fırladı ve tam sağ yanımdan çarptı, beni diğer yöne kadar sürükledi.
    Bu durumda suçlu kim, karşı araç bayan sahibi karşıma sen çıktın suçlusun dedi. B araç caddeye cıkarken sağına bakıp cıktı soluna hiç bakmadı baksaydı beni görürdü ve vurmadan önce aramızda 3 metre fark vardı. yani görüp, frene bassa zaten vurması imkansızdı. Beni kendide görmedi. Yol hakkı bende değilmi ? Trafik ışıkları olmayan bir bölge.

karşı tarafın savunması :
    Buse sokaktan anadolu caddesine sola sinyal verip giriş yaparken a numaralı araç durdu. Bende yola cıktım. o sırada a numaralı aranın solundan gelen b aracı motosiklet aniden önüme cıktı ve motora sağ taraftan çarptım.

Benim savunmam:
    Anadolu caddesi üzerinde seyir halinde giderken ( Yoğun trafik ) sağ yanımda bulunan a aracı sağ dönmek için durdu. buse sokaktan gelen b araç şöförü caddeye çıkarken sağ şeride bakıp cıktı. Aramızda 3 metre mesafe olmasına rağmen sağ taraftan vurdu ve sol karşı yola kadar sürükledi. Mobeseler incelenebilir.

Burada kim haklı. Fikirlerinize ihtiyacım var. Problem değil aslında, özel kasko+trafik sigortam var. Ama bana vuran kişi bana biryerine birşey oldumu demesini beklerdim. Direk arabasına baktı 2 ay oldu alalı yaaaa diye yakındı kızcağız. Nese sonucta ona yada bana birşey olmadı ya önemli olan o... Yorumlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Spooferil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dava aç al tazminatı bir şey olmasına gerek yok korktum de
    Çok geçmiş olsun işin şakasındayım sigorta felan da varmış buna da şükür ama gözle görünür bir halde tabi ki B suçlu kontrol etmeden yola atlamış işte mobese ya da kamera kaydı var ise zaten sonuç belli olur

Bu gibi konular yüzünden her motorcunun bir kamera takması taraftarıyım 250 300 liraya bi aksiyon kamera almanızı öneririm
    Liposcus bunu beğendi.

Alıntı Spooferil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dava aç al tazminatı bir şey olmasına gerek yok korktum de
    Çok geçmiş olsun işin şakasındayım sigorta felan da varmış buna da şükür ama gözle görünür bir halde tabi ki B suçlu kontrol etmeden yola atlamış işte mobese ya da kamera kaydı var ise zaten sonuç belli olur

Bu gibi konular yüzünden her motorcunun bir kamera takması taraftarıyım 250 300 liraya bi aksiyon kamera almanızı öneririm
    Ya yemin ederim bugün takmadım sadece, kaza oldu ondada..

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Sizin seyir ettiğiniz yol cadde, siğer aracın çıkış yaptığı yol da sokak ise geçiş üstünlüğü her halükarda sizde. Bir de araç size yandan çarpmış... Sanıyorum expert raporunda tamamen haklı çıkarsınız... Ayrıca böyle durumlarda karşı tarafın üstüne birde arabama ah vah oldu deyip cazgırlık yapması ayrı rahatsız olduğum bir olay... Haklı olduğunuzdan emin olup terletene kadar uğraşsaydınız keşke!
    Çok büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun...

Edit: Ayrıca uğraşırım ederim derseniz aracınızın hasar tutarına istinaden değer kaybını da mahkeme yolu ile karşı taraftan tahsil edebilirsiniz... Cidden çok gıcık oldum şuan! Benim de arabam var fakat aynamda motosiklet gördüğümde nasıl yol versem diye düşünüyorum... Altına araba çeken bir halt oldum sanıyor!
    Liposcus ve xawa bunu beğendiler.

Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin seyir ettiğiniz yol cadde, siğer aracın çıkış yaptığı yol da sokak ise geçiş üstünlüğü her halükarda sizde. Bir de araç size yandan çarpmış... Sanıyorum expert raporunda tamamen haklı çıkarsınız... Ayrıca böyle durumlarda karşı tarafın üstüne birde arabama ah vah oldu deyip cazgırlık yapması ayrı rahatsız olduğum bir olay... Haklı olduğunuzdan emin olup terletene kadar uğraşsaydınız keşke!
    Çok büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun...

Edit: Ayrıca uğraşırım ederim derseniz aracınızın hasar tutarına istinaden değer kaybını da mahkeme yolu ile karşı taraftan tahsil edebilirsiniz... Cidden çok gıcık oldum şuan! Benim de arabam var fakat aynamda motosiklet gördüğümde nasıl yol versem diye düşünüyorum... Altına araba çeken bir halt oldum sanıyor!
    Malesef herkes sen olamıyor işte. Motor benim için bir aşktı, ve bugünden sonra 2 3 cahil yüzünden hayatımı hiçe saymama kararı aldım. Motoru satıcam. Pes ettim kısacası.

grafiğe göre b nolu araç, işik ve döner kavşak felan yoksa sadece sağına dönebilir, direk karşıya geçemez, orta şeride giremez diye düşünüyorum. yani a nolu aracın hizasında devam eder. kesinlikle orta şeride geçemez, karşı şeridede geçemez. sanki trafik ışığı ve yol çizgileri unutulmuş gibi geldi bana, abes bir durum. geçiş üstünlüklerinde uyumamış gibi duruyor.

ve sanıyorum yolun diğer tarafı kapatılmış, ilerlediği yoldaki bir şeritte yan şeritten ötürü dönüş yolu yapılmış, haliyle bu tarz yollarda sollamada yapılmaz tek şeritli yolda.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suçlu kim bilmiyorum ama bu olayı yaşadıktan sonra "şöyle yapsaydım böyle bir şey yaşamazdım" tarzı bir düşünceniz varsa suçlu sizsinizdir. Burada suçtan kastım şu: arabaya bir şey olmadı ama yere düşen siz oldunuz neticede. Bunu engelleyebilecek bir şey yapabilir miydiniz? Buna kendiniz cevap vermelisiniz. Motorcular olarak her olasılığı her daim hesap etmemiz ve ona göre hareket etmemiz lazım. 1.5 tonluk araba ile 150 kiloluk motor çarpışınca olan her zaman motora ve onun sürücüne olur. Bu yaşadığınız olayda size bir şey olmasa bile motorunuz yere düştü zedelendi, o ortamda sinir stres yaşandı vs. "Ya ne olabilir ki" diye düşündüğünüz anda kötü bir şeylerin olma olasılığı çok daha artıyor. Dikkatli olmalıyız. Benim diyebileceğim bu kadar. Geçmiş olsun.
    feti_can bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    öncelikle geçmiş olsun
    b araç tali yoldan ana yola dikkatsiz /kontrolsuz çıkıyor keşke polis çağırıp tutanak tuttursaydınız
    fakat bu gibi olaylarda yere düştünüz bence ambulans çağırın ne olur ne olmaz
    ambulans gelince de polis mecbur gelir ve tutanak tanzim eder

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Trafik kurallarına göre karşı taraf suçlu ama ya size bir şey olsaydı? Sokaktan bir arabanın fırlayabileceğini tahmin etmeniz, araba olmadığından emin olduktan sonra devam etmeniz doğru hareketti. Trafik kurallarına göre haklı olmanız, size bir şey olduktan sonra bir şey ifade etmiyor, sonuçta kaportanız bedeniniz. "Ben trafik kurallarına uyuyorum, karşı taraf da uysun" gibi bir zihin yapınız varsa bence de motoru bırakın, hayatınızı şansa bırakmayın. Bu işi seviyorsanız, eğitimler alın ve yolu okumakla ilgili kendinizi geliştirin, "Motosiklet Yol Sanatı" adlı kitabı okuyun.

AlisanYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR VULTURE
    Geçmiş Olsun,Allah Daha Beterinden Saklasın Tekeriniz Düz Bassın..
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Anayoldaysanız tabiki siz haklısınız. Zaten şu aracın kullanıcı profili belli.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Önünüzdeki araç durmak için sağa yanaşıp yavaşlıyor, gireceği sokaktan çıkan bir araba var ama siz dümdüz devam ediyorsanız bu motor işini bir gözden geçirin daha büyük kaza yaşamadan.

Kanunen;
    Gittiğiniz cadde tek şeritse siz hatalısınız. Tek şeritse öndeki araç yolu boşaltmadan sağına soluna girmemeniz lazım.
    Çift şeritse ve önünüzdeki araç sağ şeride yanaşıp sol şeridi tamamen size boşalttıysa, diğer araba da siz sol şeritteyken vurduysa o hatalı.
    Şerit çizgisi falan yoksa ayıkla pirincin taşını... Belediyeye dava açın trafik düzenlemesindeki eksiklik yüzünden başıma geldi diye.

Her şeyden önce ciddi bir trafikte öngörü eğitimi alın. Mail adresini yollarsanız bende güzel bir pdf var yollarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Şimdi meraktan baktım, cadde tek şerit çizgisiyle bölünmüş, yani kabahatlisiniz. Şansa çok umursamayan biri incelerse belki haklı çıkabilirsiniz. Tek şerit cizdikleri yere yanyana iki TIR sığar o ayrı...
    schumacher__, Mengu16 ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Herşeyden önce Allaha bin şükürki size bir zarar gelmemiş, çok geçmiş olsun...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konsept genelde ıphone altıyı elinden düşürmez hatta hiç yola bakmazlar. yazın elinin tersiyle sigarasını camdan çıkarıp tutanlar kış gelince camı kapayıp iki elleriyle kendilerinden daha akıllı telefonlarına sarıldı. o yüzden herkes daha dikkatli sürsün

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hatta bugün pek işim yok profiline bakayım dedim, açtığın başlıklarda 7 kere kaza atlattım demişsin. Bence sürüşün yanlış. Bakmadan düşünmeden hareket ediyorsun.

- Daracık yerde otobüsün sağına girip bir de o yoğun trafikte kornanı anında duymasına beklemişsin, duyunca zaten açılmış adam.
    - Sağa sinyal verip yavaşlayan kamyonun sağından geçmeye çalışmışsın...
    - Daracık tek şeritli geçitte arabaların sağından kontrolsüz geçip kapı açılınca da sağda oturan teyzeye aynaya bak demişsin. Bakmaz abicim.

Valla korktuğumdan ve üzüldüğümden söylüyorum. Yoksa başına bişey gelse haberim bile olmaz. Siz yetkili bir kardeşimize benziyorsunuz aman dikkat

Gaza gelince siz-bizi bırakıp sen-ben oldum

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Sizin sağınızda olmasına rağmen siz cadde de o sokakta, dolayısıyla siz anayolda gidiyorsunuz ve o ana caddeye çıkıyor herşekilde siz haklı çıkacaksınız. Ama bu durumda 8de 8 gibi bi durum olmaz ama suçun çoğunluğu onda olacak şekilde dağıtılır.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Kıssadan hisse,
    hoşuma gitti, vurgulamak istedim. +1 diyorum

Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... arabaya bir şey olmadı ama yere düşen siz oldunuz neticede. Bunu engelleyebilecek bir şey yapabilir miydiniz? ...
    Motorcular olarak her olasılığı her daim hesap etmemiz ve ona göre hareket etmemiz lazım. 1.5 tonluk araba ile 150 kiloluk motor çarpışınca olan her zaman motora ve onun sürücüne olur...
    Dikkatli olmalıyız. Geçmiş olsun.

Diğerlerini ancak selektörle, kornayla uyarabiliriz.
    Kazadan kaçınmak için ne yapılması gerekiyorsa yine yapacak biziz.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Senin bulunduğun gidiş yolu tek şerit mi iki şerit mi önemli olan bu. Eğer yol tek şerit ise, burada %100 hatalı sensin, cünkü önünde durmuş olan trafikten sıyrılıp gitmenin kanunda yeri yok, (Motosiklete araba gibi bakar bu kanun). Ama gidiş yolu 2 şerit ve sağsokaktan çıkan araç senin gidiş yönündeki 2 şeridi birden ihlal edip dönüşünü sağlıyor ise,burada kontrolsüz bir şekilde ara yoldan ana yola geçiş yaptığı için %100 o hatalı olur diye düşünüyorum..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Yolun tek şeritse sen suçlusun; çift şerit ise o suçlu.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun kardeşim RABBİM birdaha kaza bela yaşatmaz inşallah.sen haklı olmalısın bence şikayet edebilirsin bazı hanımlar elinin hamuruyla direksiyon başında çok hatalar yapabiliyorlar bu demek değilki hata sadece bayanda biraz sendede olabilir biraz dikkatsizlik bizim gibi iki tekere gönül verenlere değil çünkü iki teker hata kabul etmiyor en ufak hata sakat kalma veya ölme sebebimiz olabilir hatayı birazda kendimizde ararsak inşallah daha iyi bireyler ve sürücüler olabiliriz sana bir şey olmamış ALLAHA şükür tekrar geçmiş olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)