Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XXL cene acilabilir Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250
    Selamlar
    Kafa biraz büyük. XL kaslar olmuyor. 62 kafa ölçüsü var sharp testinden 5 yıldız alıp bu bedeni olan yok. 4 yıldız alan ise çok fazla.
    Bütçe ile ilgili bir kisitim yok. Önerisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Caberg tourmax

Motosikleti
    Xmax 250
    Tourmax in XL de bitiyor. Artı biraz cross tarzı kask olduğu için bana uygun değil. Sintesi diye bir modeli var o olabilir gerçi.
    Şu an schubert kasklari denemek var. Kaliplarinin biraz daha geniş olduğu konusunda birkaç yorum okudum.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nolan n44 kalıpları bıraz bol bence bır dene. çene açılırı aratmaz

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Kasların kalıpları farklı olur. Denemen gerekiyor. Zamanla iç astarında ezilmeden dolayı bollaşma da yapar.
    XXL alıp sonra kafanın içinde dönmemesine dikkat etmen gerekiyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Slider eritmiyor piste girmiyorsan 4 Yildizda iyidir..

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende uzun zamandır araştırıyorum, edinmiş olduğum bilgileri paylaşabilirim.. kafa ölçüm 59 fakat nolan n44 gibi geniş olduğu düşünülen kask bana çocuk kaskı gibi oluyor. xl modeli ise bir nebze diyebilirim.. kabuk yapısı kafanıza uygun olabilir fakat bana uymadı. 62 kafa ölçüsü ile n44 gibi kaska girerseniz kaskınızı ben alayım

şakası bir yana shark evoline s3 kasklar geniştir.. kabuk yapısı ile fiber dir. L modeli kullanıyorum ben ve sıkma yok. gidip görmediğim fakat almayı yakın zamanda planladığım shoei neotec kaskı araçtırdım oldukça iyi özellikleri var. gördüğüm ve kullanıcı tarafında aldığım izlenim ses konusunda çok iyi. malzeme kalitesi ve hava alıp tahliye etme konusundada çok başarılı diyor inceleyenler. dediğim gibi çıplak gözle görmedim fakat yakın zamanda almayı planladığım kasktır kendisi. shark hava alma konusunda ciddi problemleri var. yazın beni öldürüyor shark evolar. hava tahliyeside bulunmuyor.vizör güneş vizörü çabuk çiziliyor ve pek kaliteli değil. evos2 kullandığım için biliyorum kısaca. - hanesine bir sürü daha şey yazarım ama gerek yok, orta sınıf bir kask gözümde.

nolan tarafında n104 evo storm da var onuda inceledim fakat kabuk yapısı polikarbon. 1200 tl lik bir kaska polikarbon kullanması benim için bir sıkıntı, bu yüzden tercihim shoei oldu. shoei neotec modelinde XXL beden mevcut. fakat kafa yapınıza uygun bir kabukmu bilmiyorum. daha doğrusu kendime uygunmu onuda bilmiyorum. 1-2 haftaya kadar alacağım nasipse. iyi forumlar herkese.

bu arada shoei neotec sharp testi 4 yıldız ..

Motosikleti
    Xmax 250
    Turbotastic arkdaşım yorumların için sağol.
    Anes motora gittim kaskı denemek için , ancak ellerinde xl si yoktu kaldı. yurtdışından siparişi ayarladım aslında ancak senin yorumların sonrası vazgeçtim. Bu arada carbon modelide çıkmış 100 gr daha hafifti

Çene açılır kaskı almamda ki sebep zaten daha çok rüzgar alması ve sıcakta pişmemek

shoei neotec kaskı incelemeye başladım. Durumuda sonra burda paylaşırım ki benim gibi koca kafa arkdaşlarıma da sonrasında faydalı olur.

Motosikleti
    Henüz yok
    Ben grex g9.1 xxl kask kullanıyorum,sizde bir deneyin.

Alıntı cipsys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turbotastic arkdaşım yorumların için sağol.
    Anes motora gittim kaskı denemek için , ancak ellerinde xl si yoktu kaldı. yurtdışından siparişi ayarladım aslında ancak senin yorumların sonrası vazgeçtim. Bu arada carbon modelide çıkmış 100 gr daha hafifti

Çene açılır kaskı almamda ki sebep zaten daha çok rüzgar alması ve sıcakta pişmemek

shoei neotec kaskı incelemeye başladım. Durumuda sonra burda paylaşırım ki benim gibi koca kafa arkdaşlarıma da sonrasında faydalı olur.
    Rica ederim,
    Anes e baktım ama orada shoei yok, sanırım sen shark evoline s3 lere baktın eğer shark evos3 lere bakmayı düşünüyorsan dediğim gibi yazın çok pişman olabilirsin.sadece tepede 2 tane toplu iğne başı kadar deliği var ne geliyor ne gidiyor belli değil. o evoların en büyük sorunu, yazın o deliklerin yetmemesi.kışın zaten havayı alttan alıyorsun bir şekilde. maske bile kullanıyorum ben shark evo2 ile. yoksa açık kask kışın hasta eder adamı sanırım önümüzdeki hafta yada en geç ondan sonraki hafta bende kadıköy semalarında bakınıyor olacağım shoei neotech için. iyi forumlar herkese.

Motosikleti
    Xmax 250
    Evet shark evolara bakmış idim iyi forumlar. Kaskin asfalt görmesin

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Prensip olarak çene açılır kask önermiyorum.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Üstteki mesaja katılarak,
    Çene açılır kask önermiyorum.

Genel düstur şudur;
    Ne kadar az hareketli aksam, o kadar sağlam kask..

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Vizörü soyulana kadar (benim hatam) 2 sene Schubert C2 kullandım. Müthiş rahat bir kask. Şimdi C3 var. Bütçe önemli değilse öneririm.

Alıntı cipsys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet shark evolara bakmış idim iyi forumlar. Kaskin asfalt görmesin
    Shoei neotech mat siyah kaskı bu akşam gidip denedim ve aldım. öncelikle shark evolara göre çok sessiz bir kask. havalandırması evo ya göre çooooook fark var. kelime bulamadım ciddi manada kafanın tepesinden serin havanın geldiğini hissediyorsun. scala rider q3 vardı bende onu monte ettim mükemmel oldu. kulaklık için yuvaların olması kulak bölgesine baskı kurdurmuyor. ses çok daha temiz ve güzel geliyor çünkü kulağımın içine girmiyor hoparlörler. intercom varsa mutlaka + sını görüyorsun. pinlock kutu içinden çıkıyor sağolsun aldığım yerde çok güzel ilgilendiler.pinlock montajını aldığım yerde yaptırdım, birazda sohbet ettik. reklam gibi olmasın ama esnaf var esnaf var, ben çok memnun kaldım aldığım yerden tavsiye de ederim.

www.motosuperstore.net siteleri var, ama ben deneme amacıyla dediğim gibi gidip yerinde aldım. zaten nette neredeyse en uygun yer burası olarak buldum. sağolsunlar 1 adet baf seçmemi söylediler ve kaskın yanında hediye ettiler. küçük bir hediye de olsa bunlar güzel jestler, yeri tavsiye ederim.

Motosikleti
    Xmax 250
    Smiles Sağol Teşekkürler ancak C3 lerin sharp testleri daha zayıf. Gerçi ses yalıtımı başarılı olduğundan düşünmedim değil ancak neotecler bir adım önde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Güzel inceleme olmuş özellikle fotoğraflar için teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)