Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz motor sürmek risklimidir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Yilbasinda motorumu almayi düşünüyorum ancak ehliyet almak vazgeçtim çünkü gerek duymadım bi arkadaşımda bana, kask tak sıkıntı olmaz demisti.Önerilerinizi almak istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190

AlisanYılmaz ve dundanbiri bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Tabiki hayır özellikle kazaya karışınca yada birine vurunca daha çok zevk alacaksınız emin olun
    svgblg ve KellyKey bunu beğendiler.

AlisanYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR VULTURE
    berkcigdem ve dundanbiri bunu beğendiler.
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baskan bu nasil soruydu la

SweentLy, dundanbiri ve avici bunu beğendiler.

Düzgün cevap almak istiyorum abiler kardesler

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    değil abim

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emrecan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün cevap almak istiyorum abiler kardesler
    Yav duzgun cevaplar sana kurban baskanda,soru ters,motorcu adam kazaya karisma riski en fazla olandir bence,gidersin yayanin birine carparsin,arabaya carparsin sonra ugras dur,cezasi zaten ehliyet kadar,al ehliyeti kurtul
    dundanbiri bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    dundanbiri ve scorpions_59 bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birine çarparsın senin hiç suçun yokken üstüne çarptığın kişi ölürse direk hapistesin anlatabildim mi

Emrecan'cım
    Foruma girip üye olacak kadar yetenek sahibisin ama böyle bir sorulur mu sence. Ehliyet mutlaka almalısın. google a yaz bakalım ehliyetsiz motorlu taşıt kullanmamın cezası nedir diye. Ceza kısmını geçtim.Daha alın ermiyor ama ehliyetsiz kullanabilir miyim diye bir de burdan onay bekliyorsun. Ne olacak ondan sonra toplumumuzun hali? Ehliyet alırken kursta da trafik kurallarını öğrenmeye çalış. O arkadaşınla da muhabbeti bırak. Sana faydalı olabilecek insanları arkadaş edin.
    Hadi bakalım kolay gelsin. Allah akıl vermiş değil mi ? kullanmak lazım. Hadi canım
    dundanbiri, Romedon ve svgblg bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    1- Yasal suçtur
    2- En basit kazada suçlu olunacağı için anlamsız bir risktir
    3- Biraz aklı olanın yapmaması gereken bir davranıştır

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Tabi ki de ehliyetsiz motosiklet kullanabilirsin Biz eşeğiz çünkü ehliyet alıyoruz,durduk yere boş yere masraf bee ehliyet.4000 civarı bir miktar cezayı ödeyeceksen,her kazada suçlu sayılmayı göze alacaksan,sen ölsen bile suçlu sayılmayı düşünerek tabi ki binebilirsin
    svgblg bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    neden kullanılmasınki sanki ehliyetmi kullanıyor motoru der gibisin.
    ehliyete yazılmak masraflarını karşılamak sana ağır geliyorda motora vereceğin para nasıl ağır gelmiyor.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Motosikleti durduk yere çevireni görmedim, ama periyodik olarak farkli bolgelerde uygulama yapiyorlar butun motorcuları kenara çekip kontrol ediyorlar.
    Hiç olmadık yerde mesela ışıklarda beklerken yunus abilerde ehliyet sorabiliyor.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Bırakın sürsün içeri tıksınlar kurtulalım bir tanesinden ...
    svgblg ve Osm@n bunu beğendiler.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Emrecan,
    Sen yaramaz abilerine aldırma.
    Honda CBR 1000 RR Fire Blade, Kawasaki Ninja H2R, Suzuki Hayabusa GSX1300RA ve Yamaha R1M ile ehliyetsiz kullanırsan, sorun olmaz. Bu 4 makine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre ehliyet kapsamı dışında kalıyor. Ama bunun dışındaki, ufak cc.li makinelerde gerek trafik polisleri, gerek diğer sürücüler ehliyetsiz sürdüğünü anlarsa, sorun çıkartırlar. Tabii, bu arada baban ne der, onu da dinlemek lazım. Karar senin.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    neden hep korka korka motora binip vede okadar riski de göze alarak motor kullanacaksın,düşün bir yakınını veya arkadaşını veya ailden birini arkaya bindirmiş önemli biyere gidiyorsun mesela düğün veya cenaze,,olduya en basiti rutin kontrol polis çevirdi ehliyet yok,,??napıcan o anda bi düşün bakalım,normalde ehliyetin olsa kontrol edip devam et diyecekleri halde,,ehliyetin olmadığı için hem motoru bağlıycaklar,hem ehliyetsiz kullanmaktan mahkemeye sevk edicekler hemde 4000 tl ye yakın ceza yiycen,vede üstüne üstlük gideceğin önemli yerede gidemeyeceksin,,değermi sence

valla beni 1 ay içinde 3 kere polis çevirdi ehliyet ruhsat ve özellikle trafik sigortası için,, vede telsizle merkezi arayıp ehliyetimin ve ruhsatımı problemi varmı yokmu diye teyit ettirdiler,sonrasında problem çıkmayınca buyrun gidebilirsiniz dediler,,,ben bunun üstüne askeri kimliğimi gösterdim ve aynı camiadanız deyince samimileştik ve neden bukadar inceliyosunuz diye sordum,bana valla bize emir geldi motor kullananları çevirin kontrol edin diye,çoğu ehliyetsiz trafik sigortasız plakasız geziyor,onları arıyoruz dedi,,sordum varmı diye 10 taneden 4-5 tanesi öyleymiş,çoğuda sucu,lahmacuncu,pizzacı motorlar,,

yani neyap yap ehliyetini al ,,ayrıca ehliyetsiz gezmenin ne avantajı olacak sana onu anlamıyorum

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son anda aldığım bir duyuma göre Honda CBR 1000 RR Fire Blade, Kawasaki Ninja H2R, Suzuki Hayabusa GSX1300RA ve Yamaha R1M motosikletlerine kask ve diğer ekipmansız binmek de serbestmiş. Madem ehliyet almak istemiyorsun, sen işi sağlama almak için bu motorlardan birine binmeye çalış.

(Kel başa, şimşir tarak. Böyle soruya, böyle cevap)
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Emrecan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yilbasinda motorumu almayi düşünüyorum ancak ehliyet almak vazgeçtim çünkü gerek duymadım bi arkadaşımda bana, kask tak sıkıntı olmaz demisti.Önerilerinizi almak istiyorum
    Hay ağzına sağlık. Bunu ben de çok merak ediyorum. Sen şimdi bir motor bul. Bin trafiğe çık. Bul bir trafik polisi. Polise de ki "Abi ben ehliyetsiz motosiklet kullanıyorum. Riski var mı?" O sana anlatır. Aldığın bilgileri burada yazarsın. Biz de öğrenmiş oluruz
    Vidos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)