Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Efsane Eldivenim Scoyco...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

eldiven alışkanlığım pek yoktu...bilinçsizlik diyelim...kışın ise bildiğiniz kar eldiveni takardım pazar malı...o da en baba kış aylarında...sonucta yazın sandalet ve bermuda şortla motora binen biriyim yani daha fazla bir bilinç beklemek hata olur

ilk olarak 2009 yılında bu modeli aldığım da 40 liraydı..Feyizoğlundan Adem Abi bunu tavsiye etti ve uzun sürecte kullanacağıma dair garanti bile verdi...ben tabi he he dedim içimden esnaf adam kendi malını övecek tabi dedim ...sonucta yazlık eldiven...kışın kullanıp yazın kenarda durur dedim...

taaa ki 5.5 yıldır bir kaç sökülmesi olan bu eldivenlerimi kaybedene kadar kıymetini bile bilmiyordum... ama sağlamlığı konusunda beni inanılmaz derecede şaşırttı...ve o kadar eldivene alıştım ki yazın bile kullanmaya başladım artık eldivensiz pek kullanmıyorum gibi...birde cbfde elcik var tabi yağmur ve sıcağa karşı genelde pek yıpranmıyor olabilir...ama bu süre içinde yaz kış kullandığım bir eldivenin biraz deforme olması ele takılan yerdeki çekilen nokta hariç neredeyse sökük bile olmaması beni şaşırttı...bahse konu sökük ele takarken çekilen ilk bölgede olması ve bu 3 yıl sonra oldu hemen diktirdim o küçük söküğü oraya asılınca normal bu durum...

ulan ne malı bu scoyco ki bu kadar sağlam olsun...bir daınese bile belli bir sürec sonunda yırtılırken sert kısımlardan dökülmeye başlarken bu derece yazlık bir eldivenin gavur malı gibi kullanılıp sağlam kalmasına inanamıyorum...şiddetle tavsiye ederim..yazlık belki ama ben kışlık eldivene de sahibim...hareket kabiliyetini azalttığı için yazlık tercih ediyorum...herkese tavsiye ederim..

bu eldiven heryerde satılmakta...feyizoğlu..n11..yıldızticaret..hepsib urada vesaire...yani reklam olarak algılanmasın...ama bir eldiven alacaksınız ilk tercihiniz bu marka olmalıdır...bende yeni bir tane alıcam çünkü öyle bir boşluk hissediyorum ki sabahları işe giderken dokuma eldivenle idare ediyorum üşeniyorumda almaya ha scoyconun baba bir reklamı sayılabilir...

http://www.scoyco.com/en/index.html#.VIxQX8lGTng

Scoyco bir çin markası ama bu kaliteyi beklemiyordum..ben bizzat şahidim...güvenle kullanabilirsiniz..

HELD montlarıda efsaneydi zamanında sonradan öğrendiğime göre Pakistan imalatıymış...sonra desenleri çok ayağa düştü diye HELD kullanmıyorum...yazında mont kullanma alışkanlığım yok ...bu korumalar hususunda biraz gevşeklik var bende..Allah sonumuzu hayır etsin artık..şu bana bişey olmaz kafasındayım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Bende Scoyco eldiven kullanıyorum aldığıma çok pişmanım. İşaret parmağımın yan tarafı deforme oldu bile 4 ayda. Yağmurda ellerim masmavi oluyor içinde. 15 dakkadan fazla kullanımda ellerimde baskıda iz çıkarıyor ve bir süre sonra kan akışını engelliyor çünku içindeki parçaları dikerken işçiliği çok kalitesiz reflektif kısımların arkadaki dikiş tarafı ve sert parçalar elimin üstüne değiyor. Eldiveni biraz büyük almak gerekiyor rahatsızlık vermemsi için o zamanda kazada hemen çıkıcaktır elden pek mantığı kalmıyor.
    mete_han bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    link

deri,yazlık,sade üçlüsünü arayanlar içinse bu eldiveni kesinlikle tavsiye ediyorum. 20 bin km dir ellerimde yağmur çamur kış her türlü kullanıyorum hiç birşey olmadı namussuza. sadece derisinin rengi attı biraz yağmur yemekten
    mete_han bunu beğendi.

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Peki su geciriyormu bu venom 9022
    mete_han bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ergunbilgeha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki su geciriyormu bu venom 9022
    tabiki geçiriyor delikli zaten her yeri. motordan inince sıkıp suyunu alıyorum
    acayüp ve mete_han bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bu eldiveni 1 kere bile giymeyen motorcu azdır herhalde
    İllaki scoyco eldiven geçmişimiz vardır.
    Benimde ilk eldivenlerim bizzat o resimdekilerdi.
    Sonra daha kalın yazlık eldiven aldım. Scoyco lar güven vermemeye başlamıştı ince oluşundan dolayı.
    mete_han bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    3 yıldır kullanıyorum motorda hokeyde ellerim usuyuce her yerde :D
    mete_han bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    pekii yeni konu açmayalım şimdi su geçirmez bir eldiven önerisi olan varmı
    mete_han bunu beğendi.

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki geçiriyor delikli zaten her yeri. motordan inince sıkıp suyunu alıyorum
    EE peki bu çok usutur rüzgar falan gelince :D
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Bendede var bu ben de hiç tavsiye etmıyorum,he işe yarıyormu yarıyor,mesala montu üzerine kapadınmı bileğinden içeri hava girmiyo okadar
    mete_han bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    http://www.aliexpress.com/premium/rs-taichi.html?ltype=wholesale&SearchText=rs+taichi&i sPremium=y&d=y&origin=y&initiative_id=AS_201412140 62642&isViewCP=y&catId=0

RS TAICHI tavsiye ederim fiyat kalite oranı iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Bu arada dükkanlara para vermeyin.Aliexpress'de Scoyco'da var onlarda ordan alıp size satıyorlar :D Mal orjinal bir mal değil zaten ikincil şahıslara para kaptırmayın.
    mete_han bunu beğendi.

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metehan temiz bir er 5 denk getir . tam zamani . boswer 250 lik dusunmeyi )
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    açtığım konuyu unutmuşum pardon..Feyizoğlundan bulamadım ama iş çıkışı üşenmedim Kardeşler Yamaha Ramiye gittim oradan 55 gaymeye aldım...ama şimdide havalar iyileşsin öyle giyeyim diye biraz şabanlık yapıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı ulassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan temiz bir er 5 denk getir . tam zamani . boswer 250 lik dusunmeyi )
    Agam ben gıralım ya cebefemle...bu zamanda borç gıredi falan Allah korusun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu eldivenler çin de 6 usd
    sana vurmuşlar kazığı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)