Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Babamı anlayamıyorum arkadaşlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Acaba kullandığın cep telefonunun marka ve modeli nedir?
    jackonbir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba kullandığın cep telefonunun marka ve modeli nedir?
    Yahu toplum olarak nedir bu cep telefonu düşmanlığı. Cep telefonuna bile lüks tüketim gözüyle bakılacak bir toplum haline getirmeyin kendinizi.
    A.Türker bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu toplum olarak nedir bu cep telefonu düşmanlığı. Cep telefonuna bile lüks tüketim gözüyle bakılacak bir toplum haline getirmeyin kendinizi.
    bu cevabın arkadaşla herhangi alakası yok sana şöyle söyleyeyim içmeye ayranı yok ama 4-5 ayda bir yeni telefon alan var

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cevabın arkadaşla herhangi alakası yok sana şöyle söyleyeyim içmeye ayranı yok ama 4-5 ayda bir yeni telefon alan var
    Aynen oyle dostum. Bugun 2. El bir samsung s3 ile whatsapp gibi onemli programlari kullabilirsiniz ama etrafa bakarsan s3 kullanan cok nadir gorursunuz. Bir suru iphone 6 kullanan ama arabasinin bitmiş lastigini degistirmeyen insan taniyorum. Bu ayni kisiler simdi 6s almak niyetinde. Arastirin bakalim dunyada kisi basina dusen gelir ve nufusa gore satilan telefon adedi olarak kacinciyiz?

Hayati seylere para bulamayiz ama is telefona gelince iphone6,sigaraya gelince malboro icmeyi cok iyi biliriz.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Aynen oyle dostum. Bugun 2. El bir samsung s3 ile whatsapp gibi onemli programlari kullabilirsiniz ama etrafa bakarsan s3 kullanan cok nadir gorursunuz. Bir suru iphone 6 kullanan ama arabasinin bitmiş lastigini degistirmeyen insan taniyorum. Bu ayni kisiler simdi 6s almak niyetinde. Arastirin bakalim dunyada kisi basina dusen gelir ve nufusa gore satilan telefon adedi olarak kacinciyiz?

Hayati seylere para bulamayiz ama is telefona gelince iphone6,sigaraya gelince malboro icmeyi cok iyi biliriz.
    Sizin tasarrufunuz cep telefonudur ama Yamaha YBR değil KTM alırsınız mesela. Arkadaş belli ki maddi özgürlüğünü henüz eline almamış ve babası da kaskı bir gereklilik olarak görmediği için oradan tasarruf yapıyor. Tutupta bu arkadaşa cep telefonunun modelini sormak ne kadar mantıklı siz karar verin.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sizin tasarrufunuz cep telefonudur ama Yamaha YBR değil KTM alırsınız mesela. Arkadaş belli ki maddi özgürlüğünü henüz eline almamış ve babası da kaskı bir gereklilik olarak görmediği için oradan tasarruf yapıyor. Tutupta bu arkadaşa cep telefonunun modelini sormak ne kadar mantıklı siz karar verin.
    Benim tasarufum degil, gereksiz goruyorum. Kullandigim telefon S4 ve 2. El aldim. KTM ye binerim, istesem 2 tane iphone 6s alabirim gucum var ama 500 tl lik telefon yettigi icin gerek gormuyorum.

Anlayamadiginiz şey ne biliyormusun? Ben o durumda olsam, okadar hayati bir ihtiyac icin satarim iphone 6 yi gider S4 alirim 2. El ve aradaki 1.500tl para ile arai yada shoei alirim.. eger kendisi de boyle bir durumda ise fikir vermek adina sordum ama sizin gibi dusunen zihniyet sayesinde konu bambaska yerlere gitti

Söz konusu olan insan hayatı, gerekirse bu ugurda nokia 3310 kullanmaya bile değer.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Benim tasarufum degil, gereksiz goruyorum. Kullandigim telefon S4 ve 2. El aldim. KTM ye binerim, istesem 2 tane iphone 6s alabirim gucum var ama 500 tl lik telefon yettigi icin gerek gormuyorum.

Anlayamadiginiz şey ne biliyormusun? Ben o durumda olsam, okadar hayati bir ihtiyac icin satarim iphone 6 yi gider S4 alirim 2. El ve aradaki 1.500tl para ile arai yada shoei alirim.. eger kendisi de boyle bir durumda ise fikir vermek adina sordum ama sizin gibi dusunen zihniyet sayesinde konu bambaska yerlere gitti

Söz konusu olan insan hayatı, gerekirse bu ugurda nokia 3310 kullanmaya bile değer.
    Ben sizin söylediğinizi anladım kısmen hak veriyorum ama siz beni anlamaya çalışmıyorsunuz. Kaldı ki arkadaş babam Iphone 6 aldı ama kask almıyor dememiş.
    Her neyse amacım polemik yaratmak değil ama olayı kesinlikle çok yanlış yorumladığınızı düşünüyorum.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ben sizin söylediğinizi anladım kısmen hak veriyorum ama siz beni anlamaya çalışmıyorsunuz. Kaldı ki arkadaş babam Iphone 6 aldı ama kask almıyor dememiş.
    Her neyse amacım polemik yaratmak değil ama olayı kesinlikle çok yanlış yorumladığınızı düşünüyorum.
    Ben arkadaşa fikir veriyorum, eskiden insanlar zor durumda saatlerini satardi,bayanlar bilezik satardi vs.. gunumuzde insanlarin acil nakit ihtiyacinda sattigi sey telefon oldu.20 tl lik Kirik kask ile binecekse hic binmesin toplu tasima ile devam etsin, binmem şart ama bi ls2 ye 150 tl bulamiyorum diyorsa da bunu da dusunse iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaskı ithal edene,satışına onay verene, insanlara satan kişilere dava açılması lazim.. bu nedir boyle? Yogurt kovalari bile daha saglamdir. Inanmak mumkun degil.
    jackonbir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tam yerine parmak bastınız kullandığım kask bu tür birşey içinde bildiğiniz elektronik eşyaları koruması için konan köpük malzeme var.

Büyümüş de babasını beğenmiyor canına yandığımın ergeni. babasına dil uzatıp da böyle adamlar mı kaldı yea diyebilen adamın notları, puanları umarım çok iyidir ki çalışamam böğrüm ağrıyor sonra da derslerim aksıyor diyebilecek kadar gevşektir. Nerede kaldığın ya da nereden gittiğin çok da umrumda olmasa da otobüsle de gidebilecek yerdedir. Çünkü senin kadar bilinçli bir adamın ehliyetsiz motor kullanabileceği ihtimalini yok sayıyorum. Lise 1-2 de nasıl gittiysen ( o yaşta ehliyet alamazsın eğer ilkokula 10 yaşında başlamadıysan) öyle git.
    Madem çok gururlusun, madem babana kendince atarlanıp laf sıkabiliyorsun, hepsinden öte babam dediğin adam gibi değil de lafta(!) toplum içinde yaşayabilecek nitelikte bir adamsın, madem çok da bilinçlisin o motora o kaskla binme!!!

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gardasim her hafta sonu calissan,hadi hafta sonu 2 gunde sana 50 lira verseler,3 haftani alir,biyerinden biseyde eksilmez,zaten etkili ders calisma suresi 25 dakika ders 5 dakika ara vermek suretiyle,4 defa yapilandir,oyle aman aman,her saniye ders calismaya gerek yoktur anliyacagin,bazen babaya atarlanilir haklisin,belki babanin bu duruma bakis acisi cahilcede olabilir,ama dusmanini anlatmiyosun gardasim,karsindaki baban,ne olursa olsun babandir.
    furkanuc bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @furkanuc
    Ben de senin gibi evlatları anlayamıyorum. Günde 24 saat mi ders çalışıyorsun? "Part time bir iş bulayım. Aileme yük olmadan kask alayım" diye düşünmek zor mu? Armut piş. Ağzıma düş. Hayat sana güzel. Bir de babanı eleştiriyorsun.
    okurken çalışmak iyi birşeymiş gibi gazlanıyor insanın hayatının en güzel zamanı koşturarak geçiyor. Ailesinin imkanı olan kimse okurken çalışmamalıdır. Okurken çalışıyorum ordan biliyorum.

Çok doğru söylüyorsun. 2 kuruş para biriktirip insanlar zevkine birşey alıyor oda herkesin gözüne batıyor.
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyümüş de babasını beğenmiyor canına yandığımın ergeni. babasına dil uzatıp da böyle adamlar mı kaldı yea diyebilen adamın notları, puanları umarım çok iyidir ki çalışamam böğrüm ağrıyor sonra da derslerim aksıyor diyebilecek kadar gevşektir. Nerede kaldığın ya da nereden gittiğin çok da umrumda olmasa da otobüsle de gidebilecek yerdedir. Çünkü senin kadar bilinçli bir adamın ehliyetsiz motor kullanabileceği ihtimalini yok sayıyorum. Lise 1-2 de nasıl gittiysen ( o yaşta ehliyet alamazsın eğer ilkokula 10 yaşında başlamadıysan) öyle git.
    Madem çok gururlusun, madem babana kendince atarlanıp laf sıkabiliyorsun, hepsinden öte babam dediğin adam gibi değil de lafta(!) toplum içinde yaşayabilecek nitelikte bir adamsın, madem çok da bilinçlisin o motora o kaskla binme!!!
    Kendisinden kaç yaş büyük babasının umursamadığı güvenliği adam kendi düşünüyor ve suçlu oluyor öyle mi? Geç bunlar geç.

-------------------

başlığı açan arkadaşa gelirsek babanı biraz daha sıkıştır aldırırsın. LS2 ff351 istiyorsun sanırım.
    furkanuc, ogzcngdk ve attiss bunu beğendiler.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    kafani seviyorsan parani biraz biriktir ve o surede motor binme . sharp tedtinden 3 yildiz alan bi kask al en az 150-200 tlye . universite ogrencisiysen kesin kredi aliyorsundur 3-4 gune yaticak biraz az harca ama kafani koru derim
    furkanuc bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    LS2 FF375 modelini istiyorum güneş vizörü olduğundan dolayı. Üniversite öğrencisi değilim üniversite sınavına hazırlanıyorum.

Cevap 1:Konu döndü dolaştıda babamı sevmeme mevzusuna nasıl geldi arkadaşlar nerden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri? Ben babamın bilinçsiz olmasından yakındım sadece yoksa daha ileri kötü bir düşünce kesinlikle beslemiyorum. Sadece toplumumuzda babam gibi insanların çokça bulunduğunu dile getirdim. Hepimiz aynı görüşte değil miyiz? Babam kaskın ve motosiklet ekipmanlarının önemini gerçekten bilseydi daha ben istemeden kafama 1000-2000 TL'lik kask, eldiven ıvır zıvır almazmıydı arkadaşlar. Hepinizin yakındığı konulardan biri motosiklete ekipmansız binmek doğru değil mi sizcede?

Cevap 2: Babamla daha önceden bir işte çalışma hakkında konuşmuştuk 1-2 hafta önce. Kendisi, derslerime yoğunlaşmamı ve herhangi bir işte çalışmamı istemediğini söyledi. Ayrıca haftasonuda okul kurslarına gidiyorum. Sabah 8'de başlayıp akşam 16'da bitiyor ve eve geldiğimde gerçekten yorgun oluyorum. Pazar günleri ise sabahtan deneme sınavları oluyoruz geriye sadece pazar günleri öğleden sonraları kalıyor ordan kalan vaktimi arkadaşlarımla ve siz değerli abilerim-ablalarımla geçiriyorum. Ne bu tempo derseniz Anadolu Lisesinde okuyorum Anadolu liseleri -hele hele benim okulum- sınavlar, dersler konusunda çok titiz ve yoğun çalıştırıyorlar, Anadolu lisesinde okuyanlar bilir.

Cevap 3:Ehliyetim var eylül ayında aldım.

En son çare yaz tatilini beklemek kalıyor eğer güzel bir üniversite kazanırsam tadından yenmez.
    gokberk6426 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    yok mu bu arkadaşa yardım edecek birisi kullanmadığı kaskı olan bi arkadaşımız mutlaka yardım edecektir diye düşünüyorum en azından kendi kaskını alana kadar arkadaşımızın işi görülsün bu forumda böyle insanlar var kendilerini bi göstersinler

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı furkanuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 FF375 modelini istiyorum güneş vizörü olduğundan dolayı. Üniversite öğrencisi değilim üniversite sınavına hazırlanıyorum.

Cevap 1:Konu döndü dolaştıda babamı sevmeme mevzusuna nasıl geldi arkadaşlar nerden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri? Ben babamın bilinçsiz olmasından yakındım sadece yoksa daha ileri kötü bir düşünce kesinlikle beslemiyorum. Sadece toplumumuzda babam gibi insanların çokça bulunduğunu dile getirdim. Hepimiz aynı görüşte değil miyiz? Babam kaskın ve motosiklet ekipmanlarının önemini gerçekten bilseydi daha ben istemeden kafama 1000-2000 TL'lik kask, eldiven ıvır zıvır almazmıydı arkadaşlar. Hepinizin yakındığı konulardan biri motosiklete ekipmansız binmek doğru değil mi sizcede?

Cevap 2: Babamla daha önceden bir işte çalışma hakkında konuşmuştuk 1-2 hafta önce. Kendisi, derslerime yoğunlaşmamı ve herhangi bir işte çalışmamı istemediğini söyledi. Ayrıca haftasonuda okul kurslarına gidiyorum. Sabah 8'de başlayıp akşam 16'da bitiyor ve eve geldiğimde gerçekten yorgun oluyorum. Pazar günleri ise sabahtan deneme sınavları oluyoruz geriye sadece pazar günleri öğleden sonraları kalıyor ordan kalan vaktimi arkadaşlarımla ve siz değerli abilerim-ablalarımla geçiriyorum. Ne bu tempo derseniz Anadolu Lisesinde okuyorum Anadolu liseleri -hele hele benim okulum- sınavlar, dersler konusunda çok titiz ve yoğun çalıştırıyorlar, Anadolu lisesinde okuyanlar bilir.

Cevap 3:Ehliyetim var eylül ayında aldım.

En son çare yaz tatilini beklemek kalıyor eğer güzel bir üniversite kazanırsam tadından yenmez.
    inşallah kazanırsın eskişehiri kazanırsan beraber gazlarız arada

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendisinden kaç yaş büyük babasının umursamadığı güvenliği adam kendi düşünüyor ve suçlu oluyor öyle mi? Geç bunlar geç.
    Bi zahmet sen geç kardeşim sanki motor sürmesi çok elzem bir durum. Bu dunyada hiç kimse motorsuz yapamaz. Ben adama güvenliği düşündüğü için bir şey demiyorum. Ancak benim babam böyle böyle bana kask almıyor bak bak bu devirde böyle adamlar vara karşıyım. Babası motor ekipmanları konusunda bilgi sahibi olmayabilir ona göre kasklarının hepsi işe yarayabilir. İlgisi olmayan birisi için gayet normal.
    Çok bilinçliyse o kaskla binmez, çok gurur abidesiyse çalışır alır, bunlar yoksa babasının almasını bekler. Bu iş bu kadar basit ağlamaya lüzum yok.

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Turing kaskını alıp bir kenarda bekleten yardımsever bir abimiz çıkacaktır konuyu güncel tut

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkürler arkadaşlar içimi dökmek güzel bir duyguydu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)