Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 650F mi yoksa Xj6 Diversion F mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z800 Special
    Merhaba arkadaşlar bu iki motor arasında kaldım aralarında 6 bin tl kadar fark var yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ne bileyim kime ne diyip demiyecegimi,kime ne dersin xj6 nin cok bi piyasasi olmadigini biliyorum,ama egzoz sesi nedir abi be,brezilyali cilgin motorcu vardi,adamda hakkini veriyodu vallahi,650f icinde sunu soyliyebilirim,motor gucsuz kesinlikle degil,dusuk vites ve guzel bi gaz acmayla motor rahatca yanliyo,ama abi gidonun altindaki o bosluk nedir yav,yolu goruyosun ordan,bana pek hos gelmiyo orasi,bunlar kesinlikle şahsi gorustur,teknik bilgisi olan ve motorun kullanicilari gelip yorum yaparlarsa cok daha saglikli olur. Simdiden hayirli olsun,ikiside keyifli secim olucaktir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benimde sıradaki motorum ikisinden biri olacak allah izin verirse, o yüzden uzun süredir araştırma yapıyorum. Daha çok cbr 600 f 2011 - 2013 kasa arasına bakarsan fiyatları aynı düzeyde

Xj6 sport touring tarafına yakınken 650f ss tarafına yakın. 650f de iki teker arası birbirine daha yakın olduğu için virajları daha iyi. Tekerleri xj den daha kalın ve abs standart ki benim için en büyük artı. Ayrıca 650f de kullanılan kaliperler diskler maşa çok daha kaliteli. Yamahanın plastik kalitesi vasat olduğu için 650f plastik kalitesi bakımından 2 gömlek önde. Ses olarak xj daha iyi ama stock egzozla ikisindende bisey bekleme. 650f daha iyi kaçar daha iyi durur daha iyi viraja girer ve yoldaki bozukluğu daha iyi absorte eder kısacası. Görünüş olarakta bence daha iyi. Aradaki fiyat farkınıda bu bağlamda açıklamış olduk. İki motorda genel anlamda üzmez.
    safak3457 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi arada iki önemli fark var biri ABS ki 0-100 4sn olan 650F cbr için mükemmel. Yamaha da alınanaması büyük handikap

ikinci fark performans ve sportiflik. Honda yüzde 10 daha güçlü ve son süratte açık yolda daha güzel giden bir motor.

Fiyat farkının kaliteye de yansıdığına emin ol. plastik karenaj ve boya. Avrupada XJ6F biraz daha halk tipi uygun fiyatlı CBR650F biraz daha iddialı özel bir motor zaten. Arka lastik 160 değil 180 lik.

Motor zevk işi 650F e bütçe yetiyorsa ben XJ6F e bakmam bile. Ama yamaha da iyidir hoştur güzel motordur tabi

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    abs hangisinde varsa o

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    650f bence xj daha çok touring kısmında ama cbr ise sakin görünümlü çılgın cocuk ben olsam 650F alır geçerdim

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Er6f olmaz mi

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yorulmamak, rüzgar görmemek, gerektiğinde sakin, gerektiğinde deli olmak, virajlara yattığın gibi çıkmak, artçı konforu diyorsan
    XJ6 Diversion F

ABS li modeli çok aradım o zamanlar bana denk gelmedi.
    MT7 aldım.
    3 ay sonra arkadaşa aldık XJ6F.
    Gerçekten harika makine.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Karar vermek zor bilemedim simdi... ABS li yuksek model alinabildigi icin CBR 650F derim, on konsol tasariminida begenjyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İkisinide kullanmis ve su anda 2015 cb650f ve 2015 1000rr sahibi 22 yillik ve 1 milyon km uzeri motosiklet tecrubesi olan, 2008 sezonunda tum sezonda yarismis birisi olarak kesinlikle diversion f derim. Sen baskalarinin soyledigine sakin bakma.

Aldigim gune lanet olsun. 0 aldim grenajlardaki ve gosterge tablosundaki ziriltiyi kesebilmek icin 1 avuc, vida, rondella ve lastik oring kullandim. Hala cok sessiz degil. Japn montaj olmadigi her halinden belli, kalitesizlik ve kusur akiyor motosikletten.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Zirilti sebebi ile cbr i yaktiniz ya zirilti olmasaydi nasil motor durusu viraji ivmelenmesi, hocam bu tecrubeye zirilti var diyip birakmak olmadi simdi.. Kasktan duyulacak kadar ziriltiya servis nasil onlem almaz ilginc.. anlatin biraz iki motoru..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisinide kullanmis ve su anda 2015 cb650f ve 2015 1000rr sahibi 22 yillik ve 1 milyon km uzeri motosiklet tecrubesi olan, 2008 sezonunda tum sezonda yarismis birisi olarak kesinlikle diversion f derim. Sen baskalarinin soyledigine sakin bakma.

Aldigim gune lanet olsun. 0 aldim grenajlardaki ve gosterge tablosundaki ziriltiyi kesebilmek icin 1 avuc, vida, rondella ve lastik oring kullandim. Hala cok sessiz degil. Japn montaj olmadigi her halinden belli, kalitesizlik ve kusur akiyor motosikletten.
    600+ cc tüm hondalar japon montajıdır, varsayım yaparak insanları yanlış yönlendirmeyin. Gidip görmüş kadar eminim. Size gelen ürün kusurlu olabilir, 2 farklı 650 f kullandım böyle bi ses duymadım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabikide xj6 bu da sorulur mu
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Ben olsam 650f tercih ederdim. Tricolor çok güzel.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    honda cbr 650 f serısını taiwan da üretiyor diye biliyorum . japonya değil yani. ama yamaha xj6 serısını japonya da uretıyor. bu bır fark yaratırmı bılmem ama illaki vardır bişeyler . ben xj6 n kullanıyorum cokta memnunum gucu yeterlı cok dengelı ve ınanılmaz kullanıcı hatası tolere eden bır makına ama cbr 650 f daha guclu ve top speed olarak onde , kullanım rahatlıgı olarak ıkısıde aynıdır dıye dusunuyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z800 Special
    Hondayı almaya karar verecekken bir anda shamy üstadımın mesajı kafamı karıştırdı arkadaşlar. Biraz daha araştıralım.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Temiz 2011-2013 arası 600fa düşün derim.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı SerkanKivanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondayı almaya karar verecekken bir anda shamy üstadımın mesajı kafamı karıştırdı arkadaşlar. Biraz daha araştıralım.
    ABS olayiji atlama, 2011 den sonra xj6 larda abs yok tr ye gelen.. tek tuk ozel ithalat bulabilirsin o da dusmez pek ilana..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr250 zirildamiyor o kadar 2-3 kati para sayilan 650f in bu kadar kotu iscilikle uretilmesi mumkun degil. mercedes E serisinin 2 segment altta A serisinden kotu uretilebilmis olmasi kadar saçma

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Shamy dediyse doğrudur gençler. Dağılın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)