Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

korumalı sibop kapağı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle 2
    iyi akşamlar arkadaşlar,3 gündür lastiğim patlak olmadığı halde sürekli iniyordu ard arda hergün hava bastım en son bugün lastikçiye gittim hava bastırdım,bastık lastiğe patlak kaçırma yok dedi zaten bıraktıktan 3 4 saat sonra baktığımda hiç inmediğini gördüm.. neyse konunun özü binada anasız veledin teki sibop kapağını açıp havasını alıyor sanırım, tekerin bunu anladım,yakalayamadım yakalasam zaten anası kalmayacakta.. sizden öğrenmek istediğim korumalı yada kilit tarzı sibop kapağı varmıdır piyasada,google amca pek yardımcı olamadı bu konuda bana ..teşekkürler şimdiden.
    A.Türker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    motosikleti koyduğun yerde sibop kapağını üste getir yani yukarıda kalsın o sibop tarafı. yukarıdayken havasını alamaz. aşağıya çekmeye çalışacak heralde. bi alarmlı disk kilidi koy o hareket ettirdiği anda ötsün, bi döversin veleti.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Sibop kapağını penseyle iyice sık. Elle sökemesin veletler. Tabi sıkayım derkende abartıp diş sıyırttırma. Bi arabada sibop kapaklarını çalıyorlardı böyle bir çözüm bulmuştum.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    Önce sibop kapağını sıkın ve kalemle işaret koyun belli olmıycak şekilde. Emin olun kapağı söküp sökmediklerinden. Eğer gerçekten kapağı söküp salıyorlarsa aliexpreste küçük alyan anahtarla sıkılan sibop kapakları var 4 adet i 2-3 dolara satılan.

Motosikleti
    sym fiddle 2
    Alıntı mcandugme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce sibop kapağını sıkın ve kalemle işaret koyun belli olmıycak şekilde. Emin olun kapağı söküp sökmediklerinden. Eğer gerçekten kapağı söküp salıyorlarsa aliexpreste küçük alyan anahtarla sıkılan sibop kapakları var 4 adet i 2-3 dolara satılan.
    dediğiniz yöntemi deneyeceğim teşekkürler, dediğiniz ürünün linki varmıdır ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Metal sibop kapagi alip uygun dişte birer somun ilave ederek sibop kapaği ile somunu birbirine kontra yaparak anahtar ile sıkarsan sorun çözülür gibi duruyor.

Not: Somunlar ince olsun; şu şamriyellerin üzerinde bulunanlardan.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    http://www.aliexpress.com/item/Free-...861454294.html

Mobilden olduğum için anca bu kadar oldu. Bu sadece örnek olması açısından, bunun gibi çok fazla var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)