Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 1000rr vs Suzuki Hayabusa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık bir 14 senedir aktif olarak motosiklet kullanıyorum. Şimdiye kadar planet herkes gibi mobilyet ybr titan cg cbr 125 mz 351 yzf r125 vs vs kullandım. Yani baya tecrübem var ALLAH'a (c.c.) şükür. Şimdi bu baharda kısmetse bir honda cbr 1000rr veya 600rr düşünüyorum. Açıkcası hayabusada hoşuma gidiyor . Boyum 190 kilom 90 şuanki motosikletimde cbr 250r .

Sorum ise siz değerli arkadaşlara şu ?
    Bu 3 seçenek arasından hangisinde abs var ? Hangi modellerinde var. Tamam cbr 250r'de ön arka dengeli sıkıp durabiliyorumda büyük cc motosikletlerde bu biraz daha zor olacak sanırım özellikle yağmurlu havalarda. Veya abs sistemi sonradan bu 3 modelden hangisine eklenebiliyor öyle bir durum söz konusu mu acaba ?

Beni aydınlatırsanız sevinirim.
    İlginize çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuyla ilgili konusacak son kisi benim ama,kendi capimda yardimci olmak adina konuyu ustlere tasiyim,kazasiz belasiz,simdiden hayirli olsun

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Açıkçası yer çekimsiz ortamda çilek yiyip muz tadı almak istiyorum gibi bir soru bu umarım farkındasınızdır.

Bahsetmiş olduğunuz 3 motosiklette birbirinden farklı makineler. En iyisi önce bir eğitim alın, 13 yılda yeteri tecrübeye ulaştığınız izlenimi oluşmadı bende.

Umarım bir baska troll vakası ile karşı karşıya kalmamışızdır.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    600lük kullandın mı kullanmadın mı anlamadım ama 600lük kullanmadan hayabusa alınmaz. CBR650F ve CBR600f de abs sistemi var o modellere bakabilirsin.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası yer çekimsiz ortamda çilek yiyip muz tadı almak istiyorum gibi bir soru bu umarım farkındasınızdır.

Bahsetmiş olduğunuz 3 motosiklette birbirinden farklı makineler. En iyisi önce bir eğitim alın, 13 yılda yeteri tecrübeye ulaştığınız izlenimi oluşmadı bende.

Umarım bir baska troll vakası ile karşı karşıya kalmamışızdır.
    Troll değil gerçekten 100 bin hatta daha fazla km yaptım dedim ya elimin altından 30dan fazla motosiklet geçti ama içlerinde en güçlüsü 600cc idi 1000cclik bir makine deneyimim olmadı açıkcası. Abs aslında pek aradığım bir etken değildi lakin kış gelince kafama takıldı birkaç videoda izleyince farkı görünce varsa neden olmasın dedim. Eğitimde almayı düşünüyorum zaten o konudada sıkıntı yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sana cbr 650f'den başka motosiklet gitmez, abs'de var ayrıca.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600lük kullandın mı kullanmadın mı anlamadım ama 600lük kullanmadan hayabusa alınmaz. CBR650F ve CBR600f de abs sistemi var o modellere bakabilirsin.
    600lük kullandım ama 1000cclik deneyimim hiç olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana cbr 650f'den başka motosiklet gitmez, abs'de var ayrıca.
    Teşekkür ederim ama gönlümdeki motosiklet değil . Nedeni ise repsol modellerinin olmaması

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Senin dediğin olay ; ben 30 senedir bisiklet sürüyorum hiç birşey bilmeden vitesli motorsiklet alıcam gibi birşey . 125 cc kullandığın 100bin km yaptığın mototlara benzemez cbr1000 yada hayabusa , bence önce kesinlikle 600cc Abs li bir modelle başla yada mt07 gibi daha ufak motorlarla
    Alıntı mobyby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troll değil gerçekten 100 bin hatta daha fazla km yaptım dedim ya elimin altından 30dan fazla motosiklet geçti ama içlerinde en güçlüsü 600cc idi 1000cclik bir makine deneyimim olmadı açıkcası. Abs aslında pek aradığım bir etken değildi lakin kış gelince kafama takıldı birkaç videoda izleyince farkı görünce varsa neden olmasın dedim. Eğitimde almayı düşünüyorum zaten o konudada sıkıntı yok.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı BlackNaked adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin dediğin olay ; ben 30 senedir bisiklet sürüyorum hiç birşey bilmeden vitesli motorsiklet alıcam gibi birşey . 125 cc kullandığın 100bin km yaptığın mototlara benzemez cbr1000 yada hayabusa , bence önce kesinlikle 600cc Abs li bir modelle başla yada mt07 gibi daha ufak motorlarla
    Birşey sorcam mobilyette harici kullandıgım tum motosıkletler vıteslıydı. Sadece 600rr veya hayabusa mı vıteslı sınıfına gırıyor ? Yada sadece bu motosıkletı kullananlar mı hata sonucu vefat edıyorlar . Neden böyle banal bir düşünce içindesiniz anlamadım. Mz 301 sürdüğümü hatta 150kğ ağırlığında kaç cc olduğunu bile tahmin edemediğim planeti yıllardır kullandım. 600 cc deneyimimde baya oldu ama abslı motosiklet kullanmadım. Sizce abslı motosiklet mi yoksa abssız mi bu motosikletleri kullanmak zor ? Böyle saçma yorum yapacaklar lütfen yorum yapmasın şimdi mt bilmem neyini al konudan DEFOL.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    14 senede yağmurlu havalarda motosiklet kullanmayı tamamen tecrübe etmişsinizdirr büyük ihtimal, o yüzden absye bu kadar çok takmak yerine daha güvenli ve mesafeli sürebilirsiniz abssiz modellerden birini, abs var diye alarmı 2 dakika geriye kurup basmak yerine, abs yok diye işe geç ama tek parça halinde gitmek daha hojjj duruyor zanımca
    mobyby bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 senede yağmurlu havalarda motosiklet kullanmayı tamamen tecrübe etmişsinizdirr büyük ihtimal, o yüzden absye bu kadar çok takmak yerine daha güvenli ve mesafeli sürebilirsiniz abssiz modelleride, abs var diye alarmı 2 dakika geriye kurup basmak yerine, abs yok diye işe geç ama tek parça halinde gitmek daha hojjj duruyor zanımca
    Ya absız 600cc motosiklet deneyimim oldu ama abs daha kolaymış bende meraktan dedim acaba varmı bunlarda abs yoksa takılırmı bi danışayım dedim adam benim yaptığım kmden ruh halimi okuyacak sanırım :D Nickimden çok belli oluyor sanırım bunlar.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İstersen 23 yıl daha sür bu kafayla olmaz. 600lük 1000lik alacağım diyen adam ne alayım diye sormaz alacağını çoktan kafasına koymuştur.
    TrailBraking bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen 23 yıl daha sür bu kafayla olmaz. 600lük 1000lik alacağım diyen adam ne alayım diye sormaz alacağını çoktan kafasına koymuştur.
    Bir m*l daha evet net bir m*l daha ben ne alacağım diyemi sormuşum ? İyi oku hangisinde abs var veya takılabilir mi bunlardan birine demişim . Ama sen o m*l kafanla bunu çözememişsin M*l herif.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Konu modlar silerse sevinirim yorumlar için hepinize teşekkürler.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    bu kadar agresif olmanızın bi sebebi yok, ayrıca kımseye hakaret etme hakkına sahıp degılsınız.Umarım bir gün motosikletle karşılaşıp size yanlışlıkla selam vermem.saygılar vesselam.
    SweentLy bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    190 boyla bu tarz makinalara binmek eziyettir yahu 13 senede bunu tecrübe edemedin mi

hayırlısı olsun diyelim Allah a amanet ol..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    İkisindede abs yok aqs sistemi var.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Yas 25 alti ise hic bu motorlara bulasma derim simdilik. 600rr ve 1000rr abslisi turkiyeye getirilmiyor. Ugrasirsan kendin takabilirme ihtimalin var. Ben taktim sahsen yagmur camurda biniyorum bu sayede korkmadan. Actigim konulardan aciklamali olarak bulabilirsiniz. Calismiyor diyen arkadaslar cikiyor. Ben 1 senedir boyle biniyorum sikintisiz. Cok israr eden olursa anahtarini alsin gelsin derim. Ayni motor abs li degilken simdikine gore daha zordu kullanimi. Surekli tetikteydim. Duz vites araba ile otomatik vites araba arasindaki kullanim rahatligi gibi rahatlik veriyor abs olmasi. Hayabusa icin yorum yapamiycam ama sanki daha cok uzun yol makinasi gibi geliyo bana.
    mobyby bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yas 25 alti ise hic bu motorlara bulasma derim simdilik. 600rr ve 1000rr abslisi turkiyeye getirilmiyor. Ugrasirsan kendin takabilirme ihtimalin var. Ben taktim sahsen yagmur camurda biniyorum bu sayede korkmadan. Actigim konulardan aciklamali olarak bulabilirsiniz. Calismiyor diyen arkadaslar cikiyor. Ben 1 senedir boyle biniyorum sikintisiz. Cok israr eden olursa anahtarini alsin gelsin derim. Ayni motor abs li degilken simdikine gore daha zordu kullanimi. Surekli tetikteydim. Duz vites araba ile otomatik vites araba arasindaki kullanim rahatligi gibi rahatlik veriyor abs olmasi. Hayabusa icin yorum yapamiycam ama sanki daha cok uzun yol makinasi gibi geliyo bana.
    işte sordugum soruların cevapları bunlar . ne kadara mal oldu abs taktırmanız peki

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    4000 civarinda harcadim ama nasil bir rahatlik anlatmaya kelimeler yetmez. Sikisik trafikte giderken elimi gazdan kaldirmadan sadece arka frenle ciddi oranda yavaslatabiliyorum kombine oldugu icin. Bu sayede elimi gazdan kaldirip fren manetine goturene kadar olusan zaman kaybi kaynakli risk de azalmis oluyor. 0.5sn+0.5sn reaksiyon olsa etkisini sen dusun. Birde normalde arka fren motoru tek basina yeterince yavaslatamiyor. Kombine olunca arkaya bile bassan onu otomatik kendi sikiyor.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 civarinda harcadim ama nasil bir rahatlik anlatmaya kelimeler yetmez. Sikisik trafikte giderken elimi gazdan kaldirmadan sadece arka frenle ciddi oranda yavaslatabiliyorum kombine oldugu icin. Bu sayede elimi gazdan kaldirip fren manetine goturene kadar olusan zaman kaybi kaynakli risk de azalmis oluyor. 0.5sn+0.5sn reaksiyon olsa etkisini sen dusun. Birde normalde arka fren motoru tek basina yeterince yavaslatamiyor. Kombine olunca arkaya bile bassan onu otomatik kendi sikiyor.
    sağolun hocam tekeriniz düz bassın . bende videolarda izledim alırsam taktırmayı düşünüyorum mutlaka.
    bilginozi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)