Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cross motoru asfaltta kullanmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan Smsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi . Bende aşırı cross hastalığı var . Belki ilerleyen zamanlarda Xtreme Max , Black CAT, İzci vs. Crosslara yönelebilirim şuan motorum yok . Hiç dağa bayıra vurmadan kullanmak istiyorum . Sadece asfaltta ve İstanbul trafiğinde cross nasıl kullanılır lastik değişimi olurmu olursa nasıl olur , crossu asfaltta kullanmanın yararları ve zararları nelerdir , yoksa arada bir dağa bayıra vurmak gerekir mi sizin önerebileceğiniz crosslar nelerdir ? bilgilerinizi paylaşırsanız sevirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Asfaltta kullanilanina supermoto deniyodu galiba
    O degilde gecen gun bitanesi gecti yanimdan 2 zamanliydi muhtemel artik egzoz neydi bilemicem boyle kulak yirtici ve yuksek ses veren baska bisey yok, nasil seviyorsunuz

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfaltta kullanilanina supermoto deniyodu galiba
    O degilde gecen gun bitanesi gecti yanimdan 2 zamanliydi muhtemel artik egzoz neydi bilemicem boyle kulak yirtici ve yuksek ses veren baska bisey yok, nasil seviyorsunuz
    Evet süpermoto. Zevkler ve renkler tartışılmaz :D Cross sevmemin sebebi daha kıvrak ve trafiğe yuksekden bakabilmek özellıkle kaskları da cok hosuma gidiyor . Benim icin racingin yeri ayrı supermotonun yeri ayrı
    cbr1907 bunu beğendi.

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Şimdi bende Xtreme Max var. Motoru ilk aldığımda cross lastikleri vardı. Asfaltta sıkıntı yaşayacağın konu lastiklerin yolu tam tutmaması. Hele ki yağmurlu havada yerler ıslaksa vay haline. Zaten asfaltı tutmuyor bir de üstüne ıslak zemin çok sakat. Yatma yatıramıyorsun motoru bide öyle bir sıkıntı var. Eğer hiç araziye çıkmayacaksan niye cross alıyorsun bu bir, bir ikincisi aşırı cross hastalığı olan birisi nasıl sadece asfaltta kullanmak ister ? Ama sen illede cross almak istiyorum diyorsan enduro veya asfalt lastiği taktırabilirsin tabi. Ben ve bir çok Xtreme Max kullanan arkadaş ''MİTAS MC 24'' lastiğini aldı. Ben gayet memnunum. Ümraniye MİTAS bayisinden ön arka ikisi birlikte 400 liraya aldım 2 ay önce. Bu arada SAVA lastik diye de aratabilirsin lakin SAVA'yı MİTAS aldı.

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bende Xtreme Max var. Motoru ilk aldığımda cross lastikleri vardı. Asfaltta sıkıntı yaşayacağın konu lastiklerin yolu tam tutmaması. Hele ki yağmurlu havada yerler ıslaksa vay haline. Zaten asfaltı tutmuyor bir de üstüne ıslak zemin çok sakat. Yatma yatıramıyorsun motoru bide öyle bir sıkıntı var. Eğer hiç araziye çıkmayacaksan niye cross alıyorsun bu bir, bir ikincisi aşırı cross hastalığı olan birisi nasıl sadece asfaltta kullanmak ister ? Ama sen illede cross almak istiyorum diyorsan enduro veya asfalt lastiği taktırabilirsin tabi. Ben ve bir çok Xtreme Max kullanan arkadaş ''MİTAS MC 24'' lastiğini aldı. Ben gayet memnunum. Ümraniye MİTAS bayisinden ön arka ikisi birlikte 400 liraya aldım 2 ay önce. Bu arada SAVA lastik diye de aratabilirsin lakin SAVA'yı MİTAS aldı.
    Aşırı cross hastalığı var derken aşırı cross motorsiklet hastalığı var . Ve her cross alan dağda sürecek diye bir kaide yok ben tipini ve kıvraklığını seviyorum Lastik olarak verdiğin bilgiler için teşekkürler

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    al, motarda çevir.

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=x5kx3zHv0ZI

Bu videoyu 5-6 ay önce izlemiştim . Emeğine sağlık arkadaş ne güzel sürüyor hoşuma gitmedi değil

Motosikleti
    kros extreme
    Extreme max kullanıyorum bende dişli lastik yağmurda çok dikkatli olman lazım arka görene bastınmı yanlıyarak kayar ıslakta kuru zeminde sıkıntı olmuyor devam yani

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supermoto hastasiyim bende,sebebi hem yuksekligi,oyle aman aman son hizi olmamasi,kivrak ve ince olmasi,ayni zamanda egzoz sesinede bayiliyorum,benim hayalimdede oyle cok yuksek bisey yok ama wr125x var kismet olursa,sana tavsiyem kesinlikle lastikleri degistirmen,zaten acemi olacaksin,bide kross lastigiyle iyice afallarsin,busefer motordan soguyabilirsin,ya yol lastigi takilmis bi xtreme-max tercih etmelisin,yada xt125x tarzi supermoto lara yonelmelisin,xt de epey ovulen ve surulmus bi motordur,uzerinde zaten ybr motoru var tavsiye ederim

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supermoto hastasiyim bende,sebebi hem yuksekligi,oyle aman aman son hizi olmamasi,kivrak ve ince olmasi,ayni zamanda egzoz sesinede bayiliyorum,benim hayalimdede oyle cok yuksek bisey yok ama wr125x var kismet olursa,sana tavsiyem kesinlikle lastikleri degistirmen,zaten acemi olacaksin,bide kross lastigiyle iyice afallarsin,busefer motordan soguyabilirsin,ya yol lastigi takilmis bi xtreme-max tercih etmelisin,yada xt125x tarzi supermoto lara yonelmelisin,xt de epey ovulen ve surulmus bi motordur,uzerinde zaten ybr motoru var tavsiye ederim
    Evet dostum xt125xi atlamışım

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bende Honda CRF 250 L almayı düşünüyorum %90 asfaltta kullanıcam şehir içi bu yüzden lastiği normal asfalt lastiği ile değiştirmek gerekiyor. Mesela AEA ın da bahsettiği bazı lastikler var %50 arazi %50 asfalt tarzı ama pek mantıklı gelmiyor bana.

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Asfalt lastiğinde çekiş artarmı acaba

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Honda CRF 250 L almayı düşünüyorum %90 asfaltta kullanıcam şehir içi bu yüzden lastiği normal asfalt lastiği ile değiştirmek gerekiyor. Mesela AEA ın da bahsettiği bazı lastikler var %50 arazi %50 asfalt tarzı ama pek mantıklı gelmiyor bana.
    Haydaa simdide crf yemi karar verdin baskan
    Alıntı Gökhan Smsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt lastiğinde çekiş artarmı acaba
    Cekis kesinlikle artacaktir,cunku asfaltla olan temas cok daha fazla oldugundan,lastik yola daha fazla tutunur,hoş bizim kaymak asfaltta oda tutmuyo

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa simdide crf yemi karar verdin baskan
    Valla siz anlattıktan sonra kafama yattı baya çok pahalı değil hoşuma da gidiyor başlangıç için baya iyi gibi Zevk alarak sürerim Daha kesin bir şey yok tabi önümde 3 ay var martta alıcam o zamana kadar nolur bilemem
    Kısaca ben;

Cross motoru istanbulda kullanmanızın avantajı İstanbul trafiğinde kıvrak ve seri olması olacaktır. Dezavantajı da asfalt motorlarına nispeten viraj kabileyetinin biraz zayıf olmasıdır.

Ama göründüğü gibi olmayabiliyor. Sevmeyebilirsinde istanbulda cross kullanmayı.Senin yerinde olsam ucuz bir motor alırım 1 sezon idare etmelik. Hoşuna giderse eğer sağlam 250 cc civarı bir makkine senin için belkide ömürlük olacaktır.

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Alıntı coskun34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cross motoru istanbulda kullanmanızın avantajı İstanbul trafiğinde kıvrak ve seri olması olacaktır. Dezavantajı da asfalt motorlarına nispeten viraj kabileyetinin biraz zayıf olmasıdır.

Ama göründüğü gibi olmayabiliyor. Sevmeyebilirsinde istanbulda cross kullanmayı.Senin yerinde olsam ucuz bir motor alırım 1 sezon idare etmelik. Hoşuna giderse eğer sağlam 250 cc civarı bir makkine senin için belkide ömürlük olacaktır.
    zaten xtreme max ve black cat bunun ıcın uygun degılmı . Croslar arasında en ucuzları . Begenmessem 250cc ye geçerim zaten tecrübem de olmuş olur

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 almıyacakmıydın sen ya .

Alıntı Gökhan Smsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten xtreme max ve black cat bunun ıcın uygun degılmı . Croslar arasında en ucuzları . Begenmessem 250cc ye geçerim zaten tecrübem de olmuş olur
    İstanbul içerisinde çok fazla mesafe gitmeyecekseniz yeterlidir. (avcılar - kartal gibi )benim önerim biraz bekleyip uygun fiyatlı ikinci el almanız olacaktır.

Madem aşıksın cross diye ölüyorsun ne diye millete soruyorsun tak asfalt ağırlıklı lastiği bin git.
    Zaten çinlilerin alayı neredeyse birbirinin aynı, marka farklı. Geriye de uç tane japon kalıyor.
    Hangisi hoşuna gidiyorsa al bin olsun bitsin.

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem aşıksın cross diye ölüyorsun ne diye millete soruyorsun tak asfalt ağırlıklı lastiği bin git.
    Zaten çinlilerin alayı neredeyse birbirinin aynı, marka farklı. Geriye de uç tane japon kalıyor.
    Hangisi hoşuna gidiyorsa al bin olsun bitsin.
    Git açtığım konuyu oku tekrar gel hocam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)