Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

22 Kasım - Beykoz sahilde kaza yaptım (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de motorcuyum ama yazacaklarım için özür dilerim kaza yapmadan önce iki aracı sağından solladın hızın biraz yüksek helede geceleyin ve hızından dolayı amcamda senin hemen yanında biteceğini hesaplayamamış tabi yaşta var ama geceleyin görüş mesafesi düşük olur gece sürat yapma yolun sağından gitme ortalaki seni araçtan saysınlar ben 100 cc cub ile sağa çekilmiyorum anca sürati fazlaysa sağa sinyal veri sağa yanaşıp yol verip hemen yolu ortalıyorum
    Memento-Mori ve TimFx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle geçmiş olsun, çarptığınız araç neden yola çıkar çıkmaz duruyor diye 3. 4.defa izledim onun da önünde durgun bi trafik olduğunu farkettim.. videoyu durdur başa al modunda izleyince yorum yapması kolay tabiki ama aracın çıkacağı biraz belli gibiymiş düşük hızda olsanız kurtarabilirdiniz geçmiş olsun tekrar, saygılar..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Geçmiş olsun. Size bişey olmaması sevindirici.
    Şahsi fikrim, sen hatalısın. Tutanaktan 8 de 8 sana kusur bulma gibi bir sonuç çıkarsa hiç şaşırma bence.

Amca haklı, hemen önü durmuş trafik arkasına bakıyor en az 30 metrede kimse yok. Yola girmekte haklı

Herşeye rağmen videoda sesleri iyice dinledim. adamı sen çok geç görmüşsün ve geç frenlemeye başlamışsın.
    Hızın 70 olmalıydı.Sağdan soldan birilerinin çıkabileceği tek şerit git gel trafiklerde 70'i geçmemek lazım.
    Hızın 65-70 olsa bu kazayı yapmazdın zaten.

İnşallah tekrarı olmaz diyelim.
    Tekrardan geçmiş olsun ;)
    mete_han, Memento-Mori, coogle ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %100 sen hatalısın. Yandan çıktığını gördüğün anda fren yapsaydın çok rahat şekilde durabilirdin. Sen diretmeyi seçmişsin. Senin gibi motorculardan ötürü 430 lira verdim sigortaya bu sene.
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı zeroplus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask kameran olmasaydi suclu cikardin ustune.cok gecmis olsun.lastikler elinden geleni yapmis baska lastik olsaydi sonuc cok daha kotu olurdu.
    Hâla yüzde 100 suçlu, şehiriçinde aşırı hız yapmaktan ve kavşaklara girerken hızını azaltmamaktan.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    beni taşlamazsanız fikrimi söylemek istiyorum

öncelikle geçmiş olsun dostum kazada yere bile düşmemiş olman çok sevindirici..

bence burda araba sürücüsünün hatası yok, çıkarken yola bakmış olsa bile senin o hızla geldiğini öngörememiştir ki çok normal, 90 km hız biraz fazla. her zaman en kötü senaryoya göre durabileceğin hızda gitmende fayda var..

kaçış manevrası yapabilirdin ama o an insan o kadar detaylı düşünmüyor tabi..

tekrar geçmiş olsun
    VESPERA bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın birdaha olmaz inşallah

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun sana bisey olmamasi guzel yanliz arac cok onceden cikiyo yola videoda 30. Saniyede direk yola cikiyo biraz gec kalmissin fren yapmakta... ama olmus bitmis olay gecmis olsun tekrardan...

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Geçmiş olsun .
    Kaza haberleri çokça gelmeye başladı bu ara. Adminden rica etsek Hamam organizasyonu yapabilir mi? Peşinden kurşun da döktürürüz. Arkadaşlar Sefer ayındayız bolca sadaka verin lütfen.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Geçmiş olsun, sana birşey olmadığına sevindim. Buna şükretmelisin. Zira %100 suç senin arkadaşım. Kontrolsüzce, akıcı trafikte arabaları sağlıyorsun, trafiğin her an durma potansiyelinin olduğu sahil yolunda hızın çok yüksek.

Amcanın seni gördüğüne ama senin o hızla geldiğini kestiremediğini anlamak zor değil. Trafiği okuyabilmek çok çok önemli.
    Lütfen yapıcı eleştiri olarak kabul et. Umarım ders çıkarmışsındır

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Sen suclusun demis arkadaslar ama teknik acidan suclu degilsin brnce.. biyerde okumustum da kuraara gore tali yoldan ana yola baglandiktan sonra arkadaki araca 2 sn vermez isen hatali baglanma oluyo..

Yani amca ana yola girdikten sonra (donusunu tamamladiktan) sana oranin hiz limitinin yarisi kadar mesafe uzakda olmak zorunda aksi taktirde suclu o oluo..

Motosikleti
    Nc 750s dct
    bu ay safer ayıdır dikkat edin...

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Kızacaksınız ama yol zaten durmuş. Vurduğunuz arabanın önünde duran bir sürü araç var. Yolu tam okuyamamışsınız gibi geldi bana. Artı evet gece ben o saatte orada 90'la gitmezdim. Max 60-70 olmalı. Zaten yasal hız sınırı daha düşük, 50 falan olmalı. Dolayısıyla videoda 90'la gittiğiniz belli, siz de kusur çıkacaktır. Yavaş olsanız zaten çok rahat dururdunuz. Amcada çok hata göremedim, duran trafiğe çıkmış Adam zaten. Yanlış anlamayın ama kendimizi de eleştirmemiz lazım. Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    geçmiş olsun . ancak maalesef yüzde 99.9 suç sizde.

araç çıkmış ve şeride bile girmiş neredeyse.
    videonun 32 . saniyesinde arabayı gördüm 3 saniye sonra kaza gerçekleşiyor.

direk arabaya kitlenmişsiniz.

ters şerit olmasına rağmen solunuz boştu anlık sol şeride kaçıp daha güvenli frenleme yapılabilirdi.

ikincisi panik freniniz yahut lastikleriniz kötü. çok fazla kızakladınız. oysa ben her zaman demişimdir bol bol panik fren çalışması yapın diye .

çünkü bu panik freninizde maalesef lastikler kızakladığı için fren mesafeniz artmıştır. ve bunun sonucu kaza gerçekleşmiştir.
    neyse bir ders bin nasihatten iyidir derler.
    moralinizi bozmayın. bol bol panik fren maksimum fren çalışması yapalım. her şerde bir hayır vardır. belkide bu kaza size bir uyarıdır. daha büyük kazaları engellemek için. tekrar geçmiş olsun kardeşim.
    mucoist bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    valla öncelikle sende birşey olmaması sevindirici geçmiş olsun.

kazada kim haklı kim suçlu muhabbeti yapmıcam çünkü suçlu olan kişi belli. sizsiniz.

ben başka bir konuya değinicem. ah be güzel motor kullanan arkadaşım kamerayı alana kadar ellerine bir eldiven alaydın ya...
    mucoist bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hacı sende ne cesaret var öyle...deli gibi kaptırmışın sahilde otobanda gibi..neyse geçmiş olsun diyeyim o da motorculuğun hatırı için...malına zarar gelmiş bence kurtarmışsın...Allah korumuş...

sana açık net yazayım gardaş...sen dengesiz bir kullancısın...bunu kişisel alma...sadece bir forumdaş uyarısı olarak al...gözün kara...bedel ödersin her daim..600 e falan geçersen vay trafiğin haline...

oooo eldiven de yok...Azrail bir dal alır yakında senden...kaç kuruş bi eldiven ya ..yakışıyomu sana ...
    VESPERA ve Zuzuuw bunu beğendiler.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla kızakladınız.
    Kızaklamanın sebebi debriyaj.
    Debriyajla kaçış manevrasını zaten yapamazdın. Japon ekolü bir kurumdan eğitim almanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızaklamanın sebebi debriyaj.
    Debriyajla kaçış manevrasını zaten yapamazdın. Japon ekolün bir kurumdan eğitim almanı tavsiye ederim.
    okey tekrar alıcam zaten.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okey tekrar alıcam zaten.
    İlk satır sanaydı, ikinci satırı arkadaşa yazdım
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk satır sanaydı, ikinci satırı arkadaşa yazdım
    sıkıntı yok ben zaten sürekli eğitim arayışı içindeyim. bu önümüzdeki yaz honda gs 3 e gidicem. inşallah.
    mucoist bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)