Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Schuberth kask alıcağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Schuberth marka s2 model kask almak istiyorum arkadaşlar. Schuberth en sessiz kask olarak iddaa ediliyor sizce satıcıların yalanı mı ? Racing motor için ideal mi ? Teşekkürler iyi forumlar..

http://www.motosikletaksesuarlari.co...92-79?start=48

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Satıcıların yalanı değil o kaskı kafana taktığında dış dünya ile ilişiğin kesiliyor o derece sessiz

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    çare kulak tıkacı bence. öyle bi alıştım ki kulak tıkacı takmadığımda motorun sesi bile bi garip geliyor artık. kaska gelirsek cidden sessiz diyorlar. yine de kulak tıkacı kadar sessiz olamaz bence.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    kulak tikaci bu eczanelerde satilanlar deiglmi ? . birde trafikte korna ve sesleri duymada sorun olmuyormu ?

Schubert alabilecegin en iyi kasklardan biridir. Özellikle ses yalıtımı için bu işin mercedes s class ı olduğunu net söyleyebilirim. Hakikaten çok çok başarılı..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ses takıntın varsa o kadar para vermene gerek yok.
    Neopren balaklava üzerine kask.

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulak tikaci bu eczanelerde satilanlar deiglmi ? . birde trafikte korna ve sesleri duymada sorun olmuyormu ?
    kornaları, motor sesini, çok çok sessiz olmayan araçları falan duymanı engellemiyor. ama mesela birisiyle konuşurken karşındaki %80 oranla anlayamıyosun. trafikte milletle tartışmayacaksan sıkıntı olmuyo. ben çevirmelerde polis memurlarıyla çok rahat konuşabiliyorum mesela. ama birisi camı açıp araç içinden konuştuğunda pek anlayamıyorum. zaten trafikte başka araçlarla polemiğe girmeye gerek görmüyorum. kullandığım tıkaçlar şu 5-10 tanesi bi arada satılan hafızalı köpük şeklinde olanlardan. açıkçası silikon kulak tıkaçı da kullandım ama ses kesme performansını daha zayıf buldum. ayrıca hafızalı köpük olanlar çok daha rahat silikonlara göre. tek dezavantajı yıkayamıyosun. 2 haftada bi yenisine geçiyorum. ama çok ucuz olduğundan problem değil.
    gokberk6426 bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba , bir Schuberth S2 sahibi olarak şunları diyebilirim;

Çok aman aman sessiz bir kask değil.

Ben bundan önce Scorpion 500 kullandım ve kısa bir süreliğine Shoei GT Air. Bu ikisine mukayese ettiğimde Scorpiona göre sessiz ancak Shoei ile neredeyse aynı.

Ancak Shoei de pinlook olmasına rağmen buğu sıkıntısı vardı.Ayrıca zaman zaman yüksek sürat de 140+ ıslık şeklinde ses gelebiliyordu.

Schuberth de böyle bir şey yok. Yüksek hızlarda rüzgara karşı iyi duruyor ve kafandan çıkacakmış hissi vermiyor.Hava kaldırmıyor yani.

Ön havalandırması kapalı dahi olsa biraz hava girişi oluyor buda içeride hafif bir ses ve cereyan yapıyor.Bu bence büyük eksik.
    Elim ile kapadığımda ses ve hava akışı kesiliyor.

Kaskın kulak kısımlarında hafiften de olsa hışıltı şeklinde ses hep var. Bence kulak tıkacı şart.

Takması- çıkarması genel rahatlığı, vizör mekanizması, görüş açısı, ağırlığı ve duruşu vs gayet güzel.

1 ay önce 1200 liraya satın aldım. Fiyat fırsatı yüzünden düşünmeden aldım ve gayet memnunum...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Niyet etmiştim Schubert almaya ama kafama uymadı. Nolan da uymadı, Shoei de. Arai uydu, aldım. Arai farklı kafa yapılarına göre farklı kask serileri üretiyor. HJC de uymuştu bana.

Malesef bendeki Arai sessiz değil. Ancak her yönden kaliteli bir kask olduğu belkı. İçi tamamen değişiyor, yıkanabiliyor, ve farklı boyutlarda alternatifleri alınabiliyor. Mesela çenesi çok mu sıktı, daha incesi iç sünger mevcut.

Bir de vizör hareketi Shoei ve diğerleri gibi "çat çat" etmiyor, yumuşak. Ama bırakınca da yerinde kalıyor. Pinlock geniş ve çok iyi çalışıyor. Ayrıca SNELL sertifikasına sahip tek güneş aparatı olan kask bildiğim kadarıyla. O da gayet iyi çalışıyor.

Sessizlik için uzun yollarda kolay takılıp çıkarılabilen kulak tipasi kullanıyorum.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Schuberth S2 aacaksanız yeni seri olmasına dikkat edin.
    Kolayca anlaşılabilir, yeni seriler çene bağı olarak Double D tasarımıyla geliyorler.. eski seriler Schuberth in kendine has bağlama yöntemi ile üretiliyordu...

Yeni serilerde bunun dışında özellikle kafaya giriş ve çıkışların daha kolay olması için bazı iyileştirmeler yapılmış... ne kadar faydalı olmuştur bilmiyorum ama eski seriler özellikle giirş çıkışlarda diğer marka modellere göre biraz daha zor idi ... (boyun bölgesi daha dar ve bu sayede boyunu daha iyi sararak hava girişini azaltıp ses izolasyonuna da yardımcı oluyordu)

Çok iyi bir kasktır... kafanız rahat ederse kesinlikle tavsiye edilir... ancak konu sadece daha sessiz bir kask ise sanırım en iyi çözüm 5-10TL lik kulak tıkçaları olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler