Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pert Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Merhaba
    Kısaca sorum şu perte çıkmış tamir edilmiş motor alınır mı? Mesela gidişinde sorun yoksa ..Malum sitede emsalleri 18-19 bin civarında tabi burdaki arkadaşlar fiyat konusunda en az 2 bin tl yazıyorlar. Emsalleri 17-16 diye biliriz Pert motor ise 14 bin kusura bırakıyor ben 13 bin verdim vermiyor.. Alet çok iyi temiz toplanmış dıştan en ufak bir belirti yok ter temiz.. Motor blogunda en ufak bir tamir için masraf çıkmamış bu kazadan bu da tuaf çalıntı buluntu olabilir mi?

Pert kaydındaki parçalar;
    Egsoz
    Disk on fren
    sağ granej
    tutucu sağ
    headligt unit
    on çamurluk
    cover right side
    gidon
    vites pedalı
    pedal
    sağ yan orta grenaj
    agırlık gidon
    lever komple
    Sinyaler ,aynalar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaş normalleri 17 bin diyosun, pert alete 14.500 veriyosun. Arada 2500 lira oynuyo. Parana yazık, kendi canına kast etme kim bilir ne yalanlar ne yalanlar.

Bizim burda sadece sağ kapısı orjinal kalan 25 takla atmış arabayı " sadece sağ kapısı değişti abi gerisi orjinal" diye çatır çatır sattılar. Bil istedim.
    t.madde bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş normalleri 17 bin diyosun, pert alete 14.500 veriyosun. Arada 2500 lira oynuyo. Parana yazık, kendi canına kast etme kim bilir ne yalanlar ne yalanlar.

Bizim burda sadece sağ kapısı orjinal kalan 25 takla atmış arabayı " sadece sağ kapısı değişti abi gerisi orjinal" diye çatır çatır sattılar. Bil istedim.
    Yok abi 14500 vermedim satıcı öyle istiyor ben 13000 teklif ettim. Bu işi servise götürsen de anlamıyorlar zaten biliyorum...14500 verecegime 2-3 daha koyar normalini alırım...13000 de alırsam satmam

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    sana önerim risk alma hayatınla oynama alıcaksan düzgün birşey al bi vidası bile sağlam sıkılmamışsa neler neler olur allah korusun

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    şasede vs sıkıntı yoksa ön düzende vs ben alırım.ki daha öncede hasarlı motor aldım grenaj hasarlı ama şasede ön düzende vs sıkıntı çekme vs varsa sakın yaklamşma sonucda 2 teker en ufak cekme düzensizlik başına iş açabilir

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Kimsede sormamiş motor nedir kazalı resmini gör öyle karar ver her pert motor gerçek manada pert sayılmaz çoğu ciğeri sökülmüş motordan iyidir bilinmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kaza yapana kadar Full sevis bakımlı lastikler zincirler bile serviste değişmiş (servisten çek edildi) ve kaskolu Uzun yol kurye olarak kullanılmış,Biliyorsunuz kasko yaklaşık tamir masrafı belli bir oran çıktıgı zaman pert çıkarıyor aracı;

Tremer kaza gerekli değişiklik listesi;
    Egsoz header;
    sustrucu komple
    disk on fren
    sağ ongrenaj
    tutucu sağ
    headligt unit
    cover r.side
    sinyal anhtarı
    sinyal KMP sol on
    gidon
    pedal
    pedal vites
    sağ yan grenaj
    sinyal on sağ
    ayna sol arka
    ağırlık gidon
    lever comp.

Şuanda motor görsel olarak sıfırından farksız yapılmış tertemiz duruyor..Yapıldıkdan sonra kullanılmamış..

Motoru sahibi sürerken arkasından baktım, en ufak bir ön arka kayması yok .
    Motor sesi çok düzgün (az çok mekanik motordan anlarım(dizel benzinli fark etmez)
    Rolanti dalgalanması ,yağ kaçagı v.s yok.Motor blogunda sorun yok , varsada çok temiz tamir edilmiş bu benim için önemsiz zaten.

4 teker araba olsa alırdım iki teker yürüyen konusunda tercübem yok o yüzden size deneyeimli arkadaşların değerli fikirlerine yardımlarına ihtiyacım var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Hepinizin fikri benim için çok kıymetli ve değerlidir. sedat_57 ,fearlesboyy ,SkylineWalk ,avici çok değerli vaktinizi ayırıp yazımı okuyup yorum ve fikirlerinizi belirtiginiz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Biz güvenip ikinci el sağlam motor alamıyoruz millet pert alalım mı diyor . Allah'ım Akıl ver
    SkylineWalk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Güzel kardeşim hadi sen ucuz diye aldın, peki satabilecek misin? Bu işin yarını da var, ha deyince elinden çıkartabilecek misin? Para senin pul senin. Ben olsam o topa hiç girmem. Son kullanıcısı olma riskin olan bir alete o kadar yatırım yapılmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Millet yarış motoru diye kafayı kırmış, Koltuğunda dik duran plastik penis olsa bile sırf ''abi bu yarış motoru binilir her türlü'' diyecek tipte insanlar var.
    t.madde bunu beğendi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    alınmaz hele güçlü bir motor hiç alınmaz istediği kadar görüntüsü iyi olsun şase işlem gördüğü için denge problemi yaratır sonuçları iyi olmaz

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    motosikletler hassas aletler. pert olacak şiddette bir kaza geçirdiyse şase oynamıştır. şase oynadıysa şöyle, iki teker normalde aynı çizgide olması gerekirken darbe alan 1mm veya 1derecelik açıyla yamuk duruyor olsun. bunu 50 ile giderken fark etmezsiniz ama 150 ile giderken titreme sallanma yapar. egzoz ve ön teker de var parça listesinde, takla attığını da varsayarsak fabrikadan çıktığı gibi olmayacağını varsayabiliriz sanırım. hani 125cc 150cc olsa neyse, zaten çıkacağı (normal) maksimum hız 90. emsali 17bin olan 2.el motorun en az 600cc olacağını düşünüyorum. hülasa, iyi düşünün derim. aldıktan sonra virajda bir düzensizlik hissederseniz hem güvenemezsiniz, hem içiniz rahat etmez, hem aletten kaynaklanan olası bir hatada mazallah olan size olur.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yeni alacağın motor şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.

Pert konusua gelince tamamen Allah a emanetiz.

Bu araç kaza yaptığında muhakkak fotoğrafları çekilmiştir bu fotoğrafları görmelisiniz. Fotoğraflarla değişen parçaların uyuşması gerekli. Ve ayrıca fotoğraflardaki küçük detayları da inceleyerek doğru motor olduğunu doğrulamak lazım.

Satıcının vereceği güven burda önemli bir ölçü.

Ama genel olarak fiyatın çok daha düşük olması gerekli.

Yani 11.000 gibi.

Şu an pert olması daha öncesinin temiz olduğu anlamına da gelmez. Kısacası çok iyi incelemenizde fayda var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet yarış motoru diye kafayı kırmış, Koltuğunda dik duran plastik penis olsa bile sırf ''abi bu yarış motoru binilir her türlü'' diyecek tipte insanlar var.
    Anlamadım?

Motosikleti
    RKS 150 TİTANIC
    sakın ola almayın beyfendi motor işi başka şeye benzemez. bırakın sahıbı ne yaparsa yapsın motorunu git onun yerine 4,5 milyar fazla ver 0 al. b i kaza yapınca elını kolunu kaybedersen benı anlarsın belki,motor işi şakaya gelmez bide büyük motor işi hiç şakaya gelmez. herkeze hayırlı şürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletler hassas aletler. pert olacak şiddette bir kaza geçirdiyse şase oynamıştır. şase oynadıysa şöyle, iki teker normalde aynı çizgide olması gerekirken darbe alan 1mm veya 1derecelik açıyla yamuk duruyor olsun. bunu 50 ile giderken fark etmezsiniz ama 150 ile giderken titreme sallanma yapar. egzoz ve ön teker de var parça listesinde, takla attığını da varsayarsak fabrikadan çıktığı gibi olmayacağını varsayabiliriz sanırım. hani 125cc 150cc olsa neyse, zaten çıkacağı (normal) maksimum hız 90. emsali 17bin olan 2.el motorun en az 600cc olacağını düşünüyorum. hülasa, iyi düşünün derim. aldıktan sonra virajda bir düzensizlik hissederseniz hem güvenemezsiniz, hem içiniz rahat etmez, hem aletten kaynaklanan olası bir hatada mazallah olan size olur.
    Hocam beni de düşündüren konu bu esasen şase oynanmış ise bedava verilse dahi binmemek lazım onun dışındaki tüm parçalar orjinali ile değişmiş olsada problem olmamalı..Şase konusundan emin olamıyorum, bu işi nerde kontrol etirebiliriz onuda bilmiyorum..

Sıkıntı şu ki çok yakın bir arkadaşımın başından geçen bir olay, araç önden vurup pert oluyor, başka bir araç ise hurdalıkta arkadan vurup pert olmuş, hurdalıktaki aracın önünü kesip (kapı hizasından) önden vurmuş pert olmuş araca takıyorlar ..Servis kontrolünde aşı temiz araç diyorlar, bu işi anlamıyolar...Esasen şasedeki oynamayı servis anlıyabileceğine inansam , servise götürür alırdım.

Bazı değerli arkadaşlar son aracın olur diye satamazsın diye görüş beyan etmiş, Ben bir araç aldım mı çok uzun süre biniyorum benim açımdan sıkıntı değil. Motor camiasında gördüm seneden iki üç motor değiştiren arkadaşları böyle bir yapım yok felsefelerini de açıkcası anlamıyorum )Gerçi bende ilk defa böyle bir şey yaptım galiba bu iş motorculuğun doğasında var ) ..Misalen aldığım tüm mobil telefonlar ya bozuldu değiştirdim ya pilleri artık şarj tutmamaya başlamıştı,kullanılmaz hale gelmişti.

Yinede haklısınız ülkemiz şartlarında bordurolu çalışanlar için 10 bin tl nin üzeri az para değil..

Görünen o ki biraz daha beklemek gelişen şartlara göre pozisyon almak daha akılcı olacak gibi gözüküyor,,

Vakit harcayıp yorum yazan okuyan tüm formdaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bazı değerli arkadaşlar son aracın olur diye satamazsın diye görüş beyan etmiş, Ben bir araç aldım mı çok uzun süre biniyorum benim açımdan sıkıntı değil. Motor camiasında gördüm seneden iki üç motor değiştiren arkadaşları böyle bir yapım yok felsefelerini de açıkcası anlamıyorum
    sevgili kardeşim, motosikletin eğer chopper değilse o motor 1 yada en geç 2 sene sonra değişir. motor işi tarz işidir, deneyim işidir. deneyimin artıkça daha yüksek cc istersin veya elindeki cc nin kullanım şartlarına göre fazla olduğuna kanaat getirip düşürmek istersin. tarz değiştirmek istersin. racing sıkar naked istrsin veya racing in sana uymadığına kanaat getirir naked dönersin. uzun yola gidiyorsundur bu olmaz dersin enduro almak istersin... kısacası o motor değişir!

racing vs alırsan onu boyatamaz kişiselleştiremezsin... racing boyanırsa KAZALI olur, chopper boyanırsa CUSTOM olur... Beklemek ile en doğru kararı vermişsin.
    serkany bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bakın bazen şöyle durumlar da oluyor, motosiklete hiç bişi olmuyor ama pert ediliyor, başıma geldi kuzenim piaggio xevo 250 yi bu yaz ufak bi çaktı,pert edildi, ön maşa, debriyaj ve sol karenaj kırıldı başkada bişi yoktu..

O yüzden bazen bu şekilde şeyler olabilir. buyrun bi resim pert motorumuzdan

Böyle bir motosiklet alınır mı? Bence fiyat iyiyse düşünmeye gerek yok, tabi bin çeşit pert şekli var, sadece iyi bir örnek benim bahsettiğim..
    serkany bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Levent Bey,
    Gayet güzel bir örnek olmuş paylaşımız ,Expertiz raporundaki parçaları zaten bu sebepden yazdım.. Malesef elimde pert resmi yok.Değerli formdaşlarım risk alamam yönünde fikir çokluğu yönünde birlik etmişler çoğunluğa uyacağım.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tabi ki kazasız olması tercih edilmeli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)