Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yarın yeni ve ilk defa yapıcağım bi iş pizzabulls

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi para
    Burakesk bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Aklıma öğrenciyken staj zamanı KFC kuryelik yaptığım zamanlar geldi. Öğrenci yurduna her gün 2-3 sipariş götürürdüm ben çalışırken onların orada yatıp götürdüğüm tavukları yemesi çok koyardı bana

Gıda kuryeliğinde sıkıntı çok oluyor. Özellikle içeride pakette çalışan eleman tecrübeli değilse, siparişi eksik hazırlama ihtimali çok yüksek ve gittiğin yerlere tekrar gitmek zorunda kalabilirsin. Kışın karda, yağmurda teslimat süresi şube tarafından uzatılıyor zaten. Eskiden kuryelere çok fazla iş yüklüyorlardı Burger Kingde'de çalışmış birisi olarak söylüyorum paspas dahil attıkları oluyordu. Ama artık kuryeler bu şartlar altında çalışmadığından paket dışında ekstra bir şey yaptırmıyor bir çok firma. Fakat Dominosta hala bu işkence devam ediyor. Telefonlara bakıyorsun, paketi hazırlıyorsun, masaları topluyorsun vs. vs.

Adres konusunda ise benim çalıştığım şubede büyük harita vardı onun fotoğrafını çekmiştim. Siparişe çıkmadan haritadan bakardım. Eğer bulamazsam sipariş esnasında telefonu çıkarır tekrar nerede olduğuma ve nasıl gideceğime bakardım. Zaten zamanla adresleri öğreniyorsun ve belli bir kesim oluyor o bölgede sipariş veren. Hemen hemen aynı kişilere gideceksin zamanla farkına varacaksın hocam.

Allah kazasız belasız çalışmayı nasip etsin.
    Burakesk bunu beğendi.

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    Herkesten allah razı olsun herkese gunaydın hayırlı işler ben pakete kaçar biraz fizy'le teker yapayım :D

Motosikleti
    kuba cg-100
    Hayirli ugurlu olsun
    Burakesk bunu beğendi.

Motosikleti
    Gün bitti sabah 10:30dan akşam 18:30a kadar toplam 5 paket attım sıkıldım oturmaktan dükkanda arada scooterla dükkanın etrafında dolaştım falan arada pizza yaptık yedik süper iş :D
    rsinan ve sagat bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ooo eleman lazımsa geleyim
    Burakesk bunu beğendi.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    Alıntı fthbsbg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma öğrenciyken staj zamanı KFC kuryelik yaptığım zamanlar geldi. Öğrenci yurduna her gün 2-3 sipariş götürürdüm ben çalışırken onların orada yatıp götürdüğüm tavukları yemesi çok koyardı bana

Gıda kuryeliğinde sıkıntı çok oluyor. Özellikle içeride pakette çalışan eleman tecrübeli değilse, siparişi eksik hazırlama ihtimali çok yüksek ve gittiğin yerlere tekrar gitmek zorunda kalabilirsin. Kışın karda, yağmurda teslimat süresi şube tarafından uzatılıyor zaten. Eskiden kuryelere çok fazla iş yüklüyorlardı Burger Kingde'de çalışmış birisi olarak söylüyorum paspas dahil attıkları oluyordu. Ama artık kuryeler bu şartlar altında çalışmadığından paket dışında ekstra bir şey yaptırmıyor bir çok firma. Fakat Dominosta hala bu işkence devam ediyor. Telefonlara bakıyorsun, paketi hazırlıyorsun, masaları topluyorsun vs. vs.

Adres konusunda ise benim çalıştığım şubede büyük harita vardı onun fotoğrafını çekmiştim. Siparişe çıkmadan haritadan bakardım. Eğer bulamazsam sipariş esnasında telefonu çıkarır tekrar nerede olduğuma ve nasıl gideceğime bakardım. Zaten zamanla adresleri öğreniyorsun ve belli bir kesim oluyor o bölgede sipariş veren. Hemen hemen aynı kişilere gideceksin zamanla farkına varacaksın hocam.

Allah kazasız belasız çalışmayı nasip etsin.
    ben ikisindede çalışıyorum 12:30 20:30 kfc 21:00 02:00 dominos kfc den çıkıp dominosa bi geçiyorum mala bağlıyorum bildiğin kfc aralarında en iyisi
    Burakesk bunu beğendi.
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

Dostum, ben üç yıl Mc Donald's da ekip üyesi olarak çalıştım. Kasiyer anlayacağın. Geçen Mayıs ayın da kişisel sebepler ile işden ayrıldım. Yazın tamamen boş ve motorun üzerin de geçti. Paramı motor almak için biriktirmiştim zaten, başka ne olabilirdi ki?

Daha sonra çalışma ihtiyacı doğdudun da çok iş aradım, kafama Mado'da komilik yattı. İşe girdikten dört gün sonra işden ayrıldım. Sebebim ise eski işimden de ayrılma sebebim olan bunalmak ve duvarların üzerine, üzerine gelmesi idi.

Daha sonra aklıma kuryelik geldi. Mc'den de bildiğim gibi uygun çalışma saatleri ve şartları, nispeten iyi bir ücret düşüncesi ile başka bir Mc Donald's şubesin de kuryeliğe başladım. Alışmam hiç de zor olmadı. Ortamı, renkleri, yapılan işi hali hazır da biliyordum. Üzerine bir de eskiden tanıdığım kurye ve müdür tanıdıklarım da eklenince iş benim için eğlenceye dönüştü. İki teker tutkunu olarak şu an kulağım da kulaklık ile paket atıyorum. Umarım sen de aradığını bulursun.

Ayrıca arkadaşların da dediği gibi kendi motorumdan inip skutere binmek, bisiklet sürmek gibi oldu. Aynı şeyi akşam işden çıktığım da söyleyemeyeceğim zira eşşekten inip ata binmek gibi oluyor. "Ön lastiğin havası mı inmiş lan niye sağa sola dönmüyor bu?" diyorsun. :D
    Burakesk bunu beğendi.

Motosikleti
    İşimden memnunum bakalım evimin yakınlarına şube aççakalr 1haftaya kadar beni oraya alacaklar dahada rahat olucam bildiğim yerlere çalışıcam çünkü allah 2tekerden ekmeğini çıkaran herkese kolaylık versin ve onları korusun 2teker ekmek peşindeyken hayatını kaybedenlere allahtan rahmet diliyorum bilmiyorum sokakta o şekilde bikere denk geldim gözlerim doldu ağlıcaktım adını bile bilmiyorum belki ama motosiklet ile gecenin ayazında paket götürüp hayali peşinde koşan gençler evine ekmek götüren abilerimiz var onlara bişey olunca bana bişey olmuş gibi oluyor sizleri seviyorum hepiniz benim abim kardeşimsiniz size gelcek zarar bana gelmiş gibi canımı acıtıyor. Trafikte üstümüze süren yol vermeyen önümüze kıran bizi aşağılık birer varlık olarak gören tüm hayvanlar umarım bize yapmak istediğiniz tüm kötülükler döner dolaşır size gelir. Hepiniz dikkat edin sizinle ilgili en ufak bi üzücü haber duymak istemiyorum!!
    Gökhan Smsek ve audioslave bunu beğendiler.

Gökhan Smsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Bu kuryelik nasıl oluyor ? Yani şöyle söyliyim ben a2 ehlıyetı alıyorum ancak motorumu bazı sebeplerden dolayı geri verdim . Ve ehliyetimin boşa gitmesini istemiyorum suan tokatta unıversıte okuyorum a2 mi alıp kuryelik yapasım var vitesli suremıyorum ancak scooter konusunda cok rahatım . Motordan öte siparişler nasıl goturuluyor sonucta 1 senedır tokattayım ve bır cok yerine daha hıc gıtmedım . Alışık olmadıgımız bir yerin adreslerini nasıl buluyoruz ? Bilgilerinizi aktarırmısınız okul harçlıklarımı cıkarmak ıstıyorum

Motosikleti
    Dostum şöyle diyim benim dükkanda duvarda koca bi harita var tüm sokakları gösteriyor ordan bakıp kafamda rotamı çiziyorum ha olduki karışık gözüm yemedi navigasyonum var benim ondan açıp gidiyorum yani ya navigasyon al ya telefondan int paketii yap navigasyonu ordan kullan illaki navigasyon lazım oluyor navigasyon olduktan sonra hiç sorun değil zaten kapı numarasınıda yazıyorsun apartmanın önüne kadar gidiyorsun kurumsal bi pizzacıya girersen scooter olur zaten vitesli motor nadir olur mahalle tantunicisinde falan olur büyük işletmelerin hepsi scooterdır honda fizy yada spacy gibi

Gökhan Smsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Anladım dostum Tesekkur ederım Navıgasyon olayı aklıma gelmemıstı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)