Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

çin ile mi başlamalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı virtue100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maddi anlamda çok sıkıntı yok aslında ama düşürdüğümde de çok üzülmek hoş olmaz tabi. çinli ile başlayıp öğrendikten sonra japon almak mantıklı geldi. umarım aldığımın ikinci günü çalışamamazlık etmez. çinli sıfır mı alıyım?
    Düşürdüğün motor enduro tip olup grenaj lar falan abs Plastik dir öyle kolay kırılmaz esnerde esner yoksa her araziye giden bir tarafını tuta tuta geri dönerdi yine de sen bilirsin burnun sürtsün motorcunun harman olduğu yere, Çin mahallesine gel sıfır xtreme Max. Yeni zamlandı bayilerde daha ucuza bulursun internet fiyatına bakma malum sitede ki de sıfır ilanlara bak. Çinlinin rodajı çok önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burnun sürtsün motorcunun harman olduğu yere, Çin mahallesine gel
    çin mahallesi ))

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bende ilk motora başlarken bunu çok düşünüp sıkıntı yaşamıştım ama kararımı japondan yana vermiştim. Hiç de üzmedi beni, adam akıllı kullanıp düzenli bakarsan kolay kolay sorun çıkartmaz.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kros düşünüyorsan arazide düşük vites yüksek devir kullanacaksın, bu durumda da hava soğutmalı bir motor şiştikçe şişiyor saçma sapan tepkiler veriyor. Seni yolda bırakmaz evet ama hiçte zevkli bir olay değil bilesin. Şu mevsimde zor ama nisandan sonra bunu yaşayabilirsin. Su soğutmalı bir motor enduro da bu olmayacağı gibi enjeksiyon da yakıt sarfiyatı sağlayarak daha fazla menzil kazandıracak. Wr 125 alacak bütçe varsa hiç düşünme.
    Bilen bilmeyen sallıyor hep ohhh. Arkadaşlar enjeksiyon sistemi sabit hızlarda yakıt tasarrufu sağlar, yani gaz kolunu sabit tutup optimum devirde gittiğinde. Arazi motorlarında ise böyle bir durum mümkün değildir. Karbüratör arazi koşullarında en ideal sistemdir. Haa peki neden japon alman enjeksiyonlu kros yapıyor? Onların makinaları spesiyal makinalar. Yani normalde 250 lik bir motordan kaç hp çıkar? 20 mi? 30 mu? evet bu aralıkta. Ama almanda japonda bu makinalardan 45 ila 60 hp çıkartıyorlar. Eh böylesi bir canavarı beslemek için mecbur enjeksiyon kullanmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca arazi motorlarında yakıt hesabı yapılmaz. En fazla tork nasıl çıkıyorsa o ayarlar yapılır, yakıt hiç hesaba katılmaz.
    İşin özü; sen tecrübesizsen sana tavsiyem 150 lik bir crossla başla. Sürüş tekniklerini öğren iyicene, motora hakim olmayı öğren, arazinin neresinden nasıl gidilir onu öğren. Zamanla arazideki hızın artar, arttıkça güce ihtiyaç duyarsın ve motorunu büyütürsün.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilen bilmeyen sallıyor hep ohhh. Arkadaşlar enjeksiyon sistemi sabit hızlarda yakıt tasarrufu sağlar, yani gaz kolunu sabit tutup optimum devirde gittiğinde. Arazi motorlarında ise böyle bir durum mümkün değildir. Karbüratör arazi koşullarında en ideal sistemdir. Haa peki neden japon alman enjeksiyonlu kros yapıyor? Onların makinaları spesiyal makinalar. Yani normalde 250 lik bir motordan kaç hp çıkar? 20 mi? 30 mu? evet bu aralıkta. Ama almanda japonda bu makinalardan 45 ila 60 hp çıkartıyorlar. Eh böylesi bir canavarı beslemek için mecbur enjeksiyon kullanmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca arazi motorlarında yakıt hesabı yapılmaz. En fazla tork nasıl çıkıyorsa o ayarlar yapılır, yakıt hiç hesaba katılmaz.
    İşin özü; sen tecrübesizsen sana tavsiyem 150 lik bir crossla başla. Sürüş tekniklerini öğren iyicene, motora hakim olmayı öğren, arazinin neresinden nasıl gidilir onu öğren. Zamanla arazideki hızın artar, arttıkça güce ihtiyaç duyarsın ve motorunu büyütürsün.
    1. Güzel kardeşim dediklerime katılmıyor isen daha düzgün bir üslup ile söyleyebilirsin. Ahırda değil, forum da olsa toplum içindesin.

2. O bahsettiğin 60 beygir güç hangi 4 zamanlı 250cc cross motorunda varmış onu bi söylede hemen alayım. Ktm nin exc serisi ile wr 125 i kıyasladıysan muhtemelen şuandan sonra sana konuyu izah etmek bile benim sana yapacağım bir iyiliktir. Exc serisi 2 zamanlı wr 4 zamanıdır ve biz şuan wr125 ile xtreme Max i kıyaslayarak konuşuyoruz.

Wr 125 in makinası hiçte öyle spesifik bir makina değil aynısı mt 125 ile yzf 125r motosikletinde de mevcut. Kros makinaya özel bir blog yok yani. Xtreme Max kuba black cat cg devşirmesi motor blokları ile hangi mükemmel cross zevkinden bahsediyorsun azıcık devirli gidince şişiyor güç kaybı oluyor. En yakın arkadaşım A ben aldırdım maxi. Biz ağır kros yapalım diye değil şekli boyutu arkadaşa uyuyor gözüne hitap ediyor diye aldık. Yorum yaparken kısıtlı bilgiler ile millete saldırmayın bir fikriniz varsa öne sürün illa böyledir demeyin.

enduro kros tarzı motorsiklet kullanmayı düşünüyorum ama motor kullanmayı hiç bilmiyorum. kimisi çin alma direkt japonla başla diyor. yamaha wr 125 dediler ama oldukça yüksek. kimisi de çin ile başla öğrenince güzel bir japon al dediler. çinli diyorsanız ne önerirsiniz, japon diyorsanız ne önerirsiniz bi yardım lütfen.
    arkadaşlar ilandaki motoru satan arkadaşla biraz muhabbetimiz oldu, samimi bir arkadaş konuştuk baya sonunda anlaştık. aslında fiyatı ben pek üstelemedim 7250 tl ye sizce nasıl?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37385591/detay

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    arkadaşlar ilandaki motoru satan arkadaşla biraz muhabbetimiz oldu, samimi bir arkadaş konuştuk baya sonunda anlaştık. aslında fiyatı ben pek üstelemedim 7250 tl ye sizce nasıl?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37385591/detay
    Naptın dostum aldınmı motoru?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar;

Hazır konusu da varken bende düşüncelerimi söyleyeyim.

Şimdi bende motosiklet alma aşamasında birisi olarak Çin motor alayım, biraz sorun çıkartsın, sağını solunu açayım bakayım, motosiklet hakkında fikrim olsun, usta göreyim tanıyayım, yağını suyunu yemini vereyim, yer yer sevineyim yolda kalıp üzüleyim diyorum. Elim anahtar tutar. Evdeki çivileri, vidaları, ampulleri değiştirmişliğimden, elektrik panosu kurup motoruna bobin sarmışlığım da var. Yani motosiklet sukoy verdiğinde sorununu anlayıp eğer edebileceksem müdahele etmek isterim. 300 500 masraf çıkartınca "hay senin gibi motorun tekerine" demem.Yaşım da az buçuk var. Bu saatten sonra senede 80 tane motosiklet değiştirmem. Alırım "abi yeter bak artık gitmiyorum göm beni ne olursun üzerime toprak at" diyene kadar binerim diyorum.

Sonra bir gülme geliyor;

Motosiklet alma arefesinde birisi olarak Japon motor alayım, sorun çıkartmasın, bineyim üzerine vurayım kırbacı vurayım kırbacı...bakım aralığı uzun olsun yağını değiştireyim basayım burdan tek marşta italyaya gideyim, tek depo benzinle Türkiye'yi dolaşayım, elim az buçuk anahtar tutar, tur camını kendim sökeyim, 90.000 km de lastiğine hava basayım italyadan döneyim, dönerken yanan depo ışığına aldırış etmeden Bulgaristan üzerinden istanbul a kadar boş viteste geleyim istiyorum.

Sonra yine bir gülme geliyor.

Bankaya gittim bakiyemi görmeye, anca bi bisiklete yetiyor.

Bu sefer gülmedim

Uzun lafın kısası iş ne alırsan al bütçene göre al. Yoksa kredi çekip amerikana da yaslarız nedir yani. Ama iş bu ya Amerikan bize yaslarsa ? Ne kadar ekmek o kadar köfte. Neticede hepsi motosiklet. Binin gezin düşünmeyin

Saygılar

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam hiç motor kullanmasını bilmiyorsan hemen bajaj bayiine gidiyorsun bitane sıfır bajaj boxer alıyorsun 150cc...sıfırı 3000 tl...yedek parça servis süper ve ucuz...taş gibi motor...tepe tepe kullanıyorsun...kendine güvenin geldiğinde ve değiştirmek istediğinde japon olayına giriyorsun....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)