Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru yatırdık

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Merhaba

Dün sabah saatlerinde arkadaşımın arkasında atlattığımız kaza sonrasında , öğleden sonra , kendi motorumu kendim düşürmek nasipmiş, Allaha şükür ufak grenaj çizikleriyle atlattık.
    Geleyim konuya, 30 civarı hızla bayır yukarı döndüm ibreye pek bakmıyordum ama yanlışım olmasın 20 30 arası birşeydi herhalde. köşeyi döndüm yolun ortasındaki kıza çarpmamak için kontra verdim sağa doğru sonra sola toparlayayım derken alışamamış olduğum eldivenlerden mi olsa gerek kendi beceriksizliğim mi desek lastik bu zulme dayanamadı haliyle saldı kendini.
    mont kask eldiven olduğu için bende hiç bişey yok zaten çok yavaştık sağa yatırdım. kalktım ayağa arkamdaki arkadaşı unutmuşum ne var diye sormadan daha kaldırdım motoru grenajlara baktım ve o'an ufak tefek çizikler kırılmayan sağlam duran sağ sinyal ve kafa grenajının köşesinde siyah bi bölüm var orda ufak sürtünmeden tahribat olmuş onun dışında grenajda çatlak bile yok.

(Sabah atlattığımız olay eğer kaza olsaydı sanırım bunları hastaneden çıkınca motoru perte çıkardık adlı konumla size yazabilirdim, tekrar tekrar şükürler olsun )

Pasta cila ile derin olmayan çizikler gidebiliyormuş sanırım veya rötuş boyasıyla ama bunları nasıl kullanıcağım bilgisine ulaşamadım. Onun dışında sağ grenaj için YAMAHA yazısının a harfi soyuldu biraz o yapıştırmalardan bulabilirmiyim, veya komple sağ grenaj stickerı bulunur mu.
    Uzun uzun yazdım yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkürler Allah tekerinize taş değdirmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ilk kazamı geçmiş olsun cana gelemesin her motor çizilecek ,düşecek normal bunlar takma kafaya

3 motorum oldu üçüylede düştüm ,bir tanesi daha motoru çalıştırmadan üstüne biner binmez oldu
    MotoGlock, Ahmetcan45 ve Cyber Beast bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk kazamı geçmiş olsun cana gelemesin her motor çizilecek ,düşecek normal bunlar takma kafaya
    evet abi ilk kaza, bunun dışında dün sabah atlattığımız kaza gün boyunca gözümde canlandı. akşamınada o arkadaş 2 tır arasında motoru yalpalamış (ne işi varsa orda) lastiğin altında kalıyordum dedi, bundan sonra çok daha fazla dikkatli kullanıcam valla.

şuan önemli olan o çizikleri nasıl kapatacağım
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    geçmiş olsun. çatlak kırık yoksa pasta cilayla geçer sen o kaza piskolojisi at üstünden bence aynı şey arabada başıma geldi bir bisikletli önümde düştü ezmemek icin sola manevra yapıp ortadaki yol ayrımına girmiştim 30 la giderken 1 hafta atlatamadım ezsem çok kötü şey olabılırdı herkesin başına geliyor sanırım tekrar geçmiş olsun
    MotoGlock bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    resim atarsan yardımcı olan fikir veren illaki olacaktır sürüş konusunda ise ahkam kesmiş gibi olmayım ama artçı olayı ayrı bir şey ilk km lerde mümkünse olmasın bence
    MotoGlock bunu beğendi.

KmlTkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja300 ABS
    Geçmiş olsun.Tirnağin çiziklere giriyormu bak giriyorsa pasta kurtarmayabilir.
    Kontrol edemediğin güç , güç değildir.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim atarsan yardımcı olan fikir veren illaki olacaktır sürüş konusunda ise ahkam kesmiş gibi olmayım ama artçı olayı ayrı bir şey ilk km lerde mümkünse olmasın bence
    aynen abi çok haklısın artçım olmasaydı bu olmazdı zaten kendisi 85 kilo e r25 de pek hafif sayılmaz yeni başlayana göre.

kmltkn: sağolasın, valla gireceğini sanmıyorum motor sürüklenmedi bile çünkü benim farkettiğim stickerlerde sürtünmeden bi aşınma var ve grenajda çizikler var okadar. derin değiller yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

grenaj çiziklerini ne yapıcam yokmu tavsiyesi olan ya

kontrayı fazla vermiş olabilirsin. çok yatırdıysan artçının da etkisiyle kaymıştır. geçmiş olsun. ufak tefek düşme kalkmalar insanı büyük kazalara karşı daha temkinli yapıyor. bu yönden bak bir de.
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Geçmiş olsun.
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontrayı fazla vermiş olabilirsin. çok yatırdıysan artçının da etkisiyle kaymıştır. geçmiş olsun. ufak tefek düşme kalkmalar insanı büyük kazalara karşı daha temkinli yapıyor. bu yönden bak bir de.
    aynen öyle bana bi dürtü oldu bu konu.
    bir de grenaj çiziklerini ne yapıcağımı bilsem ..
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    geçer 1 2 haftaya bende çok düşünmüştüm o çizikleri ilk kazamda 2. kazamda hiç sorun etmedim çiziklerimle mutluyum:D

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Stickerleri servisteki parça siparişi veren arkadaşla görüş yenisini sipariş verip üstündeki ile değiştirebilirsin. grenajları pasta çekersen düzelir cok derin deyilse çizikler ve o kafa grenajla sağ tarafı yan grenajın üst tarafndaki yeri tahmin edebiliyorum her düşende takoz yoksa o yer gidiyor rütüşlatabilirsin orayı.

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Geçmiş olsun.ilk kazam aklıma geldi ilk 1-2 hafta motordan soğumuştum.Fakat bırakamıyo insan.Çizikler için eğer boya attıysa yapıcak pek bir şey yok sticker yapıştırabilirsin.Ya da imkan varsa komple değiştir.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Motoru hiç düşürmemiş olup yıllardır binenlere imreniyorum. Adamlar neredeyse imkansızı başarıyor.

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abi çok haklısın artçım olmasaydı bu olmazdı zaten kendisi 85 kilo e r25 de pek hafif sayılmaz yeni başlayana göre.

kmltkn: sağolasın, valla gireceğini sanmıyorum motor sürüklenmedi bile çünkü benim farkettiğim stickerlerde sürtünmeden bi aşınma var ve grenajda çizikler var okadar. derin değiller yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

grenaj çiziklerini ne yapıcam yokmu tavsiyesi olan ya
    Geçmiş olsun,karenajda ki cizikleri polisaj ile duzeltmeyi düşünüyorsanız bu bilmeyen birinin yapacağı iş değil.polisaj makinesi ile dikkatli bir şekilde uygulama yapmak lâzım.
    Oto detay işini gayet başarılı yapan arkadaşlar var Istanbul'da.
    Çizikler derin ise rötuş yapılır âmâ o da tecrübe gerektirir.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Hocam fotoğrafını çekip koysana bi merak ettim motorun durumunu, geçmiş olsun bu arada üzüldüm gerçekten.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Geçmiş olsun. Allah beterini göstermesin.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçmiş olsun.....

motoru yatırdıkdan sonra hava filtresini kontrol etmek lazım zira alt karterden gelen yağı emen kağıt filtre balçık hale gelebiliyor..

ön arka fren hidroliklerinin de havasını almak gerekebilir..

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Geçmiş olsun kardeşim.
    Bende kendi r25 m le yattigimdan acinı anlıyorum On farlarin yanindaki grenajin bittiği siyah bolum çizilmiş sanırım benim de orasi. Her düşenin o bolum zarar goruyor zaten. Ben iki sol bir sağa yatirdim üçüncüde takoz vardi grenaj çiziği bile almadim tavsiye ederim.
    MotoGlock bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)