Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DİREKSİYON SINAVI HAKKINDA LÜTFEN BİLGİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan Smsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Evet abilerim malum sınav zamanları bızde genç olarak heyecanlıyız sınavdan kaldım geçtim sınav nasıl olur dıye heyecan ıcerısındeyız sızınde ellerınız dert gormesın yardımcı oluyorsunuz Sımdı 1 hafta sonra bende hem araba hemde direksiyon sınavına giricem. Yazılı sınavdan sonra benı kurs hiç aramadı . Ben aradıgımda ya acmıyorlar yada actıklarında bız sızı arıycaz dıyıp kapatıyorlar . Zaten dandik bir kurs . Daha yerını bıle gormedım Eniştem kayıt ettı ben sadece sınava gırdım cıktım. Herneyse . 1 hafta kaldı ve ben ne araba dıreksıyon kursuna girdim ne de motorun dıreksıyon kursuna . bu kalan 1 hafta icerisinde bana ne ogretebılırlerkı ?
    -Yada nasıl olucak 1 gun ıcerısınde hem araba kullanıp ondan ınıp motora mı gecıcem . ?
    -Sınavda 2sinide o gün içerisinde mi olucam ?
    -Maxi Scooter tecrübem var vitesli motor tecrübem hiç yok kursa gıtmeden bı arkadastan yardım alsam faydalı olurmu ?
    -Kurs motorları genelde hangi marka oluyor ? Hangılerı bızı zorlar ?
    -Ekıpmanları kurs mu verıyor ?
    -Trafiğe cıktıgımda hıc kursa gıtmessem o guzergahı bana onceden gosterıceklermı ? Gosterırlerse ben trafıkteyken guzergahı unutursam nolur?
    -Motor ve araba sınavındayken kesınlıkle yapma dedıgınız şey nedir ?

Evet arkadaslar herkes bı soruyu cevaplarsa bılgılenırım Genclere yardım lutfen Sabahki arkadas gibi sınavdan kalırsam gelıp kufretmem burda bızden yaşça büyük olarak çoğunluktasınız ve bılgılısınız saygım sonsuz

Subat ayında 1 konu daha acıcam unıversıteden ıstanbula fuara gıtmek ıcın gelıcem pendıkten benı fuara goturucek birini arıyor olucam motorunda artçı taşımaktan korkmayan Sımdıden tesekkurler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Bir gün hatta bir kaç dk gösteriyorlar motoru ama araba için temel düzey bilmeyen birine en az 6 yada8 saat lazim bence

Arkadaşdan temin edilen vitesli motorla pratik yapmak avantaj sağlar ama sınav alanında yapin tüm pratiği

Kursun kalitesi ve fiyatına göre değişiyor mu bilmem ama ben hep cin mali şeyler görüyorum markası üzerinden düşmüş harap olmuş motorlar, zaten geçen bir kursa motorsikletiniz ne marka dedim görevli önce monitör sonra Mondeo dedi , yani kurslardan gelecek verim çok düşük olacak ekstra pratik şart gibi

Kurs ekipman veriyor, vermeyen kurs varmı dir bilemiyorum ama tercihe göre kişisel ekipman kullanma hakkınız var.
    Sınavdan bir veya bir kaç gün önce size güzergah gösterilir ,ama siz hatirlatma yapın onlara

Güzergah unutmazsiniz diye tahmin ediyorum emin olmamakla beraber karşınıza sürekli sağ sol gibi yol ayrımı ve bağlantı gelen yollar olmuyor sınav Yerleri
    Ama yol karışırkarıştırma durumunda elenmiş olursunuz

Mobil den bu kadar oldu , tamamen kişisel olarak bilgi ve tahmin üzerine yazdım tabi

ilave olsun yapma dediğim şey yolu karıştırma .. stop etme

Kesinlikle yapma dediğim şey ise sınavı kaybetme :-)

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    öncelikle bazı soruların cevabını vereyim
    ekipmalrını kurs veriyor ekipman dendiğinede bakma nazi kask ve uyduruk bir dizlik onun dışında dikkat etmen en önemli şey ayağını yere hiç koymaman ve kalkışta motoru rahat kaldırman gerek bunun için bol bol pratik yapmalısın mümkünse bir hocadan ders al . sınavda bol sans

klasik sınav motoru

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Gökhan Smsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abilerim malum sınav zamanları bızde genç olarak heyecanlıyız sınavdan kaldım geçtim sınav nasıl olur dıye heyecan ıcerısındeyız sızınde ellerınız dert gormesın yardımcı oluyorsunuz Sımdı 1 hafta sonra bende hem araba hemde direksiyon sınavına giricem. Yazılı sınavdan sonra benı kurs hiç aramadı . Ben aradıgımda ya acmıyorlar yada actıklarında bız sızı arıycaz dıyıp kapatıyorlar . Zaten dandik bir kurs . Daha yerını bıle gormedım Eniştem kayıt ettı ben sadece sınava gırdım cıktım. Herneyse . 1 hafta kaldı ve ben ne araba dıreksıyon kursuna girdim ne de motorun dıreksıyon kursuna . bu kalan 1 hafta icerisinde bana ne ogretebılırlerkı ?
    -Yada nasıl olucak 1 gun ıcerısınde hem araba kullanıp ondan ınıp motora mı gecıcem . ?
    -Maxi Scooter tecrübem var vitesli motor tecrübem hiç yok kursa gıtmeden bı arkadastan yardım alsam faydalı olurmu ?
    -Trafiğe cıktıgımda hıc kursa gıtmessem o guzergahı bana onceden gosterıceklermı ? Gosterırlerse ben trafıkteyken guzergahı unutursam nolur?

Evet arkadaslar herkes bı soruyu cevaplarsa bılgılenırım Genclere yardım lutfen Sabahki arkadas gibi sınavdan kalırsam gelıp kufretmem burda bızden yaşça büyük olarak çoğunluktasınız ve bılgılısınız saygım sonsuz

Subat ayında 1 konu daha acıcam unıversıteden ıstanbula fuara gıtmek ıcın gelıcem pendıkten benı fuara goturucek birini arıyor olucam motorunda artçı taşımaktan korkmayan Sımdıden tesekkurler herkese
    Ben bu gün sürebilmeme rağmen başka bir aracın yüzünden kaldım hocam sen hesab et :D

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Bende şanssız bir insanım . Yazılı sınavdan kalırım dıreksıyonlardan gecerım dıye hesap ederken tam tersi olmasa bari

1- Tarihleri farklı, sen kursa o niyetle yazılırsın, geçmen gereken bir teorik sınav olur fakat 2 direksiyon eğitimi ve sınavı olucaksın. Sınav tarihlerini MEB belirliyor ve sana randevu veriyor 1dk dahi geciksen sınav yerinde yok isen kalıyosun. Sınav için eğitimi ise kurs karşılıycak.

2- MEB hangi tarihte randevu verirse.

3-Kesinlikle ama bu verdikleri motorlar ( Genelde mondial 125lik motor olur yukarda fotosunu atmış arkadaş) bisiklet gibi bişey sürmesi, 8 yapması, rampadan geçmesi çok kolay.

4-Sanırım büyükşehirlerde Yamaha YBR ile bile yapıyolar ama genelde kullanılan klasik motor yukarıda yazdığımdır.

5- Evet kurs sınav anında ve eğitiminde sana açık kask veya nazi kask, idarelik prosedür gereği reflektör yelek, dizlik ve dirseklik veriyor kullanman için.

6- Hayır göstermicekler. Sana MEB 16:40ta başlar 17:10da biter diyosa o saatlerde başlamak zorunda ne 1dk erken ne 1dk geç ve yarım saat içinde her şeyi tamamlaman gerekiyor. Senden önce sınav olan ise 16:35te biter yani ilk 5dk parkurda bir kaç tur atabilirsin pratik amaçlı. Ve Parkuru hatasız bitirirsen sen önde komisyon arkada araba ile o yolu bitirmeniz gerekir ama yolu dediğim gibi sadece eğitim alırken görüyosun sınav günü görmüyosun. Unutursanda kaldın, hata yaparsanda.

7- Motorda kesinlikle istop etmek ve ayağını yere koymak yasak parkuru yaparken, fakat trafikte kavşaklarda geçiş önceliğinede uyman gerekiyo o yüzden geçenlere yol vermek zorundasın o yüzden ayağını koyup durabilirsin ama orda da istop ettirmiceksin sürekli elin debriyajda olucak dururken kaldırırkende dikkat ediceksin istop edersen yine kaldın. Onun dışında sinyalleri iyi hesap et ne açık unut ne de vermeyi unut ayrıca komisyonun arabasını aynadan izle çok geride kalmasınlar ne kadar kıl insanların geleceğini tahmin etmen zor olur.

Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    tesekkurler yanıtınız için heycanlı bekleyiş sürüyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)