Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser onerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhaba arkadaslar. Aklimda iki adet motorsiklet almak var birisi avrupanin ovalarini gezmek icin triumph scrambler digeri ise kiz arkadasimla uzun yol yapabilecegim guclu bir cruiser. Kafamda belli birsey yok iron883 vardi fakat uzun yol yapamadigi icin vazgectim. Ben 1.90 boyunda 100 kiloyum kiz arkadasimda 1.85 85 kilo yani cantayida koyarsak asagi yukari zorlanmadan ve motor aglamadan 200 kg tasiyabilecek bir cruiser ariyorum. Butcem 3000-7000 euro arasi motoru avrupadan alacagim ve sadece sehirler arasi seyahet etmek icin istiyorum bir nevi otoban motoru diyebiliriz. Suana kadar gv650 , dragstar 650 denedim ne yalan soyleyeyim rahat edemedim. Onerilerinize acigim arkadaslar. Motorsikletler ile cok deneyimim yok fakat derslerini aldim ve mumkumse 600cc asagisini onermeyin iri birisiyim 250likler altimda oyuncak gibi kaliyor rahat hissedemiyorum kendimi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    avrupadan alacaksan sıfır shadow al bin kardeşim...türkiyeye sıfırını getirmiyorlar...
    jackonbir bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı tndgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Aklimda iki adet motorsiklet almak var birisi avrupanin ovalarini gezmek icin triumph scrambler digeri ise kiz arkadasimla uzun yol yapabilecegim guclu bir cruiser. Kafamda belli birsey yok iron883 vardi fakat uzun yol yapamadigi icin vazgectim. Ben 1.90 boyunda 100 kiloyum kiz arkadasimda 1.85 85 kilo yani cantayida koyarsak asagi yukari zorlanmadan ve motor aglamadan 200 kg tasiyabilecek bir cruiser ariyorum. Butcem 3000-7000 euro arasi motoru avrupadan alacagim ve sadece sehirler arasi seyahet etmek icin istiyorum bir nevi otoban motoru diyebiliriz. Suana kadar gv650 , dragstar 650 denedim ne yalan soyleyeyim rahat edemedim. Onerilerinize acigim arkadaslar. Motorsikletler ile cok deneyimim yok fakat derslerini aldim ve mumkumse 600cc asagisini onermeyin iri birisiyim 250likler altimda oyuncak gibi kaliyor rahat hissedemiyorum kendimi.
    Ducati Scrambler, biraz daha sport ama tarzınıza uyacağı kesin, uzun yol arazi şehir içi her yerde kullanabileceğinizi düşünüyorum. Test sürüşleri Türkiye de bile çok yaygın Avrupa da illa ki bulursunuz bir deneyin.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yamaha xv950'yi ben epey beğeniyorum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Xv950 ABS ..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Deneyimi olmayan birisi için Triumph Scrambler fazla güçlü değil mi ? Buradaki Ducati Scrambler testinde motoru parçalayanlar oldu. Cruiser denediğinizde ne açıdan rahat edemediniz ? Belki de cruiser motor tarzınıza uygun değil.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Avrupa'yı bilemicem, ama bizim otobanlar gibiyse, böyle yollarda cruiser keyif vermiyor. Etraf çok açık çok rüzgar yiyorsun. Herkes çok hızlı, ama senin keyif alacağın hız maks 110kmh (o bile fazla gelebilir). Dümdüz yolda gidiyorsun, bir şey anlamıyorsun. Üstelik bir enduro-turinge göre yeterince rahat olmaz. Hem yolda kalacağın zaman uzadığı hem de enduro-turinge göre daha fazla yolu hissedeceğin için. Bunların yanında, star sınıfı cruiser ile (ds 650) rahat edemediysen, xv950 ile hiç edemezsin. İlla cruiser diyorsan xvs 950 midnightstar bakabilirsin. Ya da Kawa Vn900 olur.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende cruiserı otobanda tehlikeli buluyorum. kullanmasını bilene güçlü olup hızlı gidecek motor en iyisi. enduro bakın sağlıcakla kalın
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyimi olmayan birisi için Triumph Scrambler fazla güçlü değil mi ? Buradaki Ducati Scrambler testinde motoru parçalayanlar oldu. Cruiser denediğinizde ne açıdan rahat edemediniz ? Belki de cruiser motor tarzınıza uygun değil.
    Deneyimden kastim 1 yil scooter kullandim racing enduro hepsini kullandim ehlitide avrupadan alicam burda suremezsen vermiyolar :(. Hocam scrambleri sadece dag bayir yollari icin alicam o yuzden tecrubenin cok onemli olacagini dusunmuyorum. Cruiser acisindan rahattimda boyum uzun oldugu icin rahat edemedim ya cok yuksek ya da yere alcak kisa ama uzun cruiser lazim 15-20dk dan sonra bacaklarimi esnetmek istiyorum ve boynum belim agriyor mesela enduro ya binerken boyle olmuyor ondan dedim. Cruiser istiyorum ben yoksa bi motor surebilecegimi sanmiyorum bana zevk vermiyor digerleri. Gerek tip gerek ses gerekse surus keyfi bana cok erkeksi geliyor genelde hep deri ceket giysdigim sac sakal karisik oldugu icin cuk oturuyor tipe yani :D.
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'yı bilemicem, ama bizim otobanlar gibiyse, böyle yollarda cruiser keyif vermiyor. Etraf çok açık çok rüzgar yiyorsun. Herkes çok hızlı, ama senin keyif alacağın hız maks 110kmh (o bile fazla gelebilir). Dümdüz yolda gidiyorsun, bir şey anlamıyorsun. Üstelik bir enduro-turinge göre yeterince rahat olmaz. Hem yolda kalacağın zaman uzadığı hem de enduro-turinge göre daha fazla yolu hissedeceğin için. Bunların yanında, star sınıfı cruiser ile (ds 650) rahat edemediysen, xv950 ile hiç edemezsin. İlla cruiser diyorsan xvs 950 midnightstar bakabilirsin. Ya da Kawa Vn900 olur.
    hocam zaten sadece uzun yol icin istiyorum sehir ici veya dag bayir scrambler kullanacagim. Xv950nin gostergesi digital oldugu icin alasim gelmiyor acikcasi mutlaka manuel olmasi lazim. Hocam dedigim gibi 200kg tasimasi icin cruiser istiyorum scramblera 2 kisi bindik acikcasi ben o motora kimseyi bindirmem o kadar zevkli ki surusu ikinci kisi gelince olmuyor hocam.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum, o zaman xvs 950 veya 1300 midnightstar bakarsın. Yabancı sitelerde ayak kontrollerini öne alma kitleri var, onlardan da alırsın rahat edersin.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, o zaman xvs 950 veya 1300 midnightstar bakarsın. Yabancı sitelerde ayak kontrollerini öne alma kitleri var, onlardan da alırsın rahat edersin.
    Midnight star nasildir hocam genel olarak iyi bir motormu fiyat performans olarak kullandiniz mi hosuma gitti cunku daha once hic dusunmemistim.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Ben kullanmadım, ama Yamaha'nin star sınıfı cruiserı yani yanlış olmaz. Şikayetçi olanı da hiç duymadım. Youtube da videolarını falan da bulabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)