Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 silindir motordan çıkan egzos sesini azaltma

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Merhaba Arkadaşlar;
    Motosikleti aldığımdan beri motorun sesinden dolayı sürekli hakkımda İlçe Emniyet Amirliğine şikayette bulunuluyormuş, bugün yine trafik polislerince yolum çevrildi, küçük bir ilçede yaşıyorum, savcılık kaleminde zabıt katibi olduğum için ceza yazmıyorlar ama sürekli uyarı alıyorum, sende böyle yaparsan biz kimle nasıl uğraşacağız diyorlar, bugün iyice moralim bozuldu, motorumda akrapovic egzos var sesi çok iyi, süper bir sesi var ama sevmeyen insanlar da varmış demek ki sürekli şikayete maruz kalıyorum, şimdi ben bu motorun sesini azaltmak istiyorum, motordan fazla ses çıkmasını istemiyorum, bu egzosa susturucu felan takabilir miyim yoksa az ses çıkması için yeni bir egzos mu almalıyım?Yardımlarınızı bekliyorum

Motorun egzosun arkadan görümünü böyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    DB Killer veya Silencer kullanabilirsin.
    Egzoz modeline göre nette aratmak gerek.
    Diğer seçenek olarak egzozcuya gidip akrapovicin içine uygun boyutlu bir susturucu yaptırabilirsin.
    serdar1547 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Silindirlerden ikisini kes at.

Şaka bi yana patlama odasını genişletmek kesin çözüm olur ama biraz maliyetli olabilir. Yani motorla egzoz arasındaki bağlantı "boru"sunu enine genişletmekten bahsediyorum.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DB Killer veya Silencer kullanabilirsin.
    Egzoz modeline göre nette aratmak gerek.
    Diğer seçenek olarak egzozcuya gidip akrapovicin içine uygun boyutlu bir susturucu yaptırabilirsin.
    çok teşekkür ederim, böyle bir malzeme olduğunu bilmiyorum... en kısa zamanda böyle bir şey alıp egzosun içine taktırmayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindirlerden ikisini kes at.

Şaka bi yana patlama odasını genişletmek kesin çözüm olur ama biraz maliyetli olabilir. Yani motorla egzoz arasındaki bağlantı "boru"sunu enine genişletmekten bahsediyorum.
    dediğiniz gibi bu işlem biraz maliyetli olur, en iyisi uygun bi DB Killer alıp taktırmak

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Senin arka lastigi yakmislar bu arada

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    orijinal egzozu bul, tak.

bilmiyorum ama sanırım akrepin düşük sesli versiyonları vardır, yasal olarak zaten ceza kesemezler orjinal egzoz kullanıyorsun, yoshimuraların düşük devirde az ses yüksek devirde iyi ses verdiğini söylüyorlar bu arada

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=db+killer&catId=&initiative_i d=SB_20151105130348

çapını vs ölçüp buradan söylebilirisn.
    serdar1547 bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    sağlam bi egzoscu db killer yapar ona. 100 tl ye devil için yaptırmıştık 2 adet,orjinalinin aynısını.

ben fzs 600de orjinal egzosla geziyorum,başka bir arkadaşımın fzs de devil var,ver diyor ama vermiyorum.orjinal egzosuyla sesi harika ama bulunabilen bişey değil
    serdar1547 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    O egzoz ağzından çocuk düşer içeri sesi senin kafanı ütülemiyor mu yahu? Orjinal egzozu bul veya susturucu taktır. Orjinal tok ses başka tabi.
    serdar1547 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Burdan bakınca bile ne kadar bağırdığını tahmin edebiliyorum. İnsanlar haklı şikayet etmekte .
    serdar1547 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bende balıkesir savcılıktayım hocam, bende burada otopark sorunu yaşıyorum, oraya motor mu koyulurmuş, öyle motor mu park edilirmiş vs..
    sen hangi adliyedesin?
    serdar1547 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aynı sorunu eski motorumda ben yaşamıştım. Akropoviçler başkasını değil de beni çok rahatsız ediyordu. Susturucu bulamadım kendim yaptım. Egsoz çıkışındaki vidaları sök, "oraya nasıl bir şey uydursam da çıkışı küçültsem" diye kafa yor. Yanlız çıkışı çok küçültürsen bu defa da subaplarda aşırı ısınmaya yol açarsın bu da subap sorunlarına sebep olur.
    serdar1547 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    bendede akro var, susturucusuz sizinde kafanız şişer şimdiye ona susturucu taktırmış olmanız lazımdı zaten. susturucu yaptırın biyerde sesi %60 kadar dusuruyor
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede akro var, susturucusuz sizinde kafanız şişer şimdiye ona susturucu taktırmış olmanız lazımdı zaten. susturucu yaptırın biyerde sesi %60 kadar dusuruyor
    motoru alalı bir ay olmadı daha o yüzden taktırmadım, ama en kısa zamanda uygun bir susturucu yaptırıp taktıracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu eski motorumda ben yaşamıştım. Akropoviçler başkasını değil de beni çok rahatsız ediyordu. Susturucu bulamadım kendim yaptım. Egsoz çıkışındaki vidaları sök, "oraya nasıl bir şey uydursam da çıkışı küçültsem" diye kafa yor. Yanlız çıkışı çok küçültürsen bu defa da subaplarda aşırı ısınmaya yol açarsın bu da subap sorunlarına sebep olur.
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende balıkesir savcılıktayım hocam, bende burada otopark sorunu yaşıyorum, oraya motor mu koyulurmuş, öyle motor mu park edilirmiş vs..
    sen hangi adliyedesin?
    Ben Kayserinin Tomarza ilçesindeyim, haberci kullanıyorsanız sicilinizi söyleyinde ben başlayalı altı ay oldu daha tecrübelerinizden faydalanalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdan bakınca bile ne kadar bağırdığını tahmin edebiliyorum. İnsanlar haklı şikayet etmekte .
    bağırıyor ama çok tatlı bağırıyor, yani sevilmeyecek bir sesi yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O egzoz ağzından çocuk düşer içeri sesi senin kafanı ütülemiyor mu yahu? Orjinal egzozu bul veya susturucu taktır. Orjinal tok ses başka tabi.
    kafa ütülemiyor, harika bir sese sahip, yani çok tatlı bir sesi var, sırf şikayet bitsin diye susturacağım biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlam bi egzoscu db killer yapar ona. 100 tl ye devil için yaptırmıştık 2 adet,orjinalinin aynısını.

ben fzs 600de orjinal egzosla geziyorum,başka bir arkadaşımın fzs de devil var,ver diyor ama vermiyorum.orjinal egzosuyla sesi harika ama bulunabilen bişey değil
    sağlam bir egzoscu arkadaşım var, ona ayarlattıracağım bir şeyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin arka lastigi yakmislar bu arada
    ben o gün biraz yol yapmıştım ondan olabilir mi veya nasıl anladınız bunu merak ettim doğrusu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=db+killer&catId=&initiative_i d=SB_20151105130348

çapını vs ölçüp buradan söylebilirisn.
    aliexpres ile ebayı takip ediyorum, onlara bakarak burda kendim yaptırmayı düşünüyorum şu an

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum ama sanırım akrepin düşük sesli versiyonları vardır, yasal olarak zaten ceza kesemezler orjinal egzoz kullanıyorsun, yoshimuraların düşük devirde az ses yüksek devirde iyi ses verdiğini söylüyorlar bu arada
    fazla masraf etmek istemiyorum açıkçası, motoru yeni aldım o yüzden ilerleyen zamanlarda düşünürüm ama... şimdilik susturucu yaptırmayı planlıyorum
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla masraf etmek istemiyorum açıkçası, motoru yeni aldım o yüzden ilerleyen zamanlarda düşünürüm ama... şimdilik susturucu yaptırmayı planlıyorum
    Aynen o da var tabi, peki o egzozu alirken yaninda susturucusuyla birlikte gelmiyormu? Eski sahibine sorsaniz belki vardir

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayiliyorum bu adama :D buyur adam el yapımı costuruyor
    serdar1547 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)