Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600 CC 4 Silindirli Motora Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Merhaba Arkadaşlar;
    Uzun yıllar çin malı motor kullandım, hiçbirinden de şikayetim olmadı, kullandığım motorlar hep çin malıydı, Arora Tiger 200 ve Arora Ars 180 gibi motorları yaklaşık 4/5 sene boyunca kullandım, öncesinde kullandığım motorları saymıyorum bile, bakım haricinde bir masraf da yapmadım bu motorlara, ama artık güçlü bir motor istiyordum ve Yamaha FZS 600 aldım, kendisi 2001 model, 4 silindir, acayip bir güce sahip, 4 saniyeden kısa bir sürede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor, maksimum hızını bilmiyorum ama 200 ü çok rahat geçecek bir yapıya sahip... Ufak tefek sorunları vardı(kendine ait olmayan bir kafaya sahip, bir de yana yatmış, ufak çizikler mevcut) bunları bilerek aldım, motorunda, yürüyenin de felan herhangi bir sorun yok ama korkuyorum açıkçası aceba çok masraf çıkarır mı bana diye, ne de olsa diğer motorlar biraz daha basitti, bakımlarını felan da hep kendim yapardım ama bu biraz korkutuyor açıkçası yalnız ben motor işine daha çok hobi olarak baktığım için zamanla kendime has bir motor yaparım diyerek bu motoru seçtim... Barkın reisin wunderwaffe'si gibi bir şey yapmayı düşünmüyorum ama....
    Motor göründüğü gibi farklı bir kafaya sahip, sahibi kazadan sonra uzuca kaçmış ve bajaj discovery kafası takmış motora, bende bu kafaya uygun bir rüzgarlık takmayı düşünüyorum, çünkü rüzgar olduğu gibi bana geliyor, en azından rüzgardan biraz olsun korunmam lazım... Buna uyacak bir rüzgarlık önerirseniz çok memnun olurum, veya nasıl bir şey yapıyım buna yardımcı olursanız sevinirim... Bunlarda motorun resimleri

dovahhkin, Sokollu, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Hayırlı uğurlu olsun hocam.Yanlız kafa bir an önce değişmeli,görüntüyü bariz bozuyor
    serdar1547 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorması ayıp ama merak ettim. Ne kadara aldınız acaba
    serdar1547 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hastayım bu motora, müthiş bir sesi var stock egzozla bile.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam.Yanlız kafa bir an önce değişmeli,görüntüyü bariz bozuyor
    Hocam kafayı bende değiştirmeyi düşünüyorum ama nasıl bir kafa alıp takmalıyım sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastayım bu motora, müthiş bir sesi var stock egzozla bile.
    Gerçekten süper bir sesi var ve benim motorumun üzerinde akrapovic egzos var, çok yırtıcı bir sesi var
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    madem fazera bineceksiniz o kafayı değiştirin herşeyden önce. Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın.
    serdar1547 bunu beğendi.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yuvarlak far ve tur camı gibi birşey taktırırsanız çok daha hoş olur bence . Max 300 400 tl tutar . Hayırlı Olsun bu arada tekerin düz bassın.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı BlackNaked adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuvarlak far ve tur camı gibi birşey taktırırsanız çok daha hoş olur bence . Max 300 400 tl tutar . Hayırlı Olsun bu arada tekerin düz bassın.
    cbf 250 gibi bir şey mi diyorsunuz veya aklınızdakinin resmini yükleyebilirseniz ona göre değerlendirme yapabiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem fazera bineceksiniz o kafayı değiştirin herşeyden önce. Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın.
    kafayı değiştirmeyi düşünüyorum da nasıl bir kafa koyacağız ona karar veremedim, fazer kafası koymayı düşünüyorum ama bulamadım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Cbf 500 gibi yuvarlak far yapın bir de uzun cam takın 10 numara görüntü olur
    Az biraz retro gibin böyle ortaya Karışık yani
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    triumph street triple farı olabilir bence. depo tasarımı da benzer bence yakışır.

serdar1547 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun kaça aldınız ben de merak ettim doğrusu
    serdar1547 bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cok iyi bir secim bence. Uzun yillar kullanilabilecek bir motor.
    Mt-03 fari takilabilir. Maliyeti $200 civari.

http://www.ebay.com/itm/Yamaha-MT03-...VVgtRf&vxp=mtr
    serdar1547 bunu beğendi.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    O kafayla motor cok kotu durmus, al triumph tarzi bi kafa tak usta, gucun yetmiyosa acerbis bile guzel durur ama bu sekilde i-ih
    serdar1547 bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    hayırlısı olsun motoru ve şasesi sağlamsa gerisi hallolur temeli düzgün olsun yeter ki,önce bundan emin olun daha sonra yapacağınız şey ise para biriktirip orjinal parçalarla motorunuzu toplamak tr e bakmayın bile hergün ebayde gezin araştırın illaki denk gelir,motorunuzda eski günlerine döner,kazasız sürüşler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsın inşallah. Kafa konusunda ebayde biraz zaman geçirirsen bulabilirsin.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşaallah en kısa zamanda değiştireceğim kafayı, teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 500 gibi yuvarlak far yapın bir de uzun cam takın 10 numara görüntü olur
    Az biraz retro gibin böyle ortaya Karışık yani
    Araştırdım, gayet güzel bir şeye benziyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kaça aldınız ben de merak ettim doğrusu
    10,000 e aldım, lastikleri felan yeni, üzerinde akrapovic egzos var, tek sorunu kafası onu da ben halledeceğim artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    triumph street triple farı olabilir bence. depo tasarımı da benzer bence yakışır.

http://www.sportrider.com/sites/spor...?itok=J6F98gY7
    çok güzel olur böyle yaparsam ama bu parça biraz pahalı olmaz mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok iyi bir secim bence. Uzun yillar kullanilabilecek bir motor.
    Mt-03 fari takilabilir. Maliyeti $200 civari.

http://i65.tinypic.com/6z7d4h.jpg

http://www.ebay.com/itm/Yamaha-MT03-...VVgtRf&vxp=mtr
    bu ilk başlarda benim de aklımday dı buna uygun bir de rüzgarlık bulabilirsek bu da güzel bir şey olur aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kafayla motor cok kotu durmus, al triumph tarzi bi kafa tak usta, gucun yetmiyosa acerbis bile guzel durur ama bu sekilde i-ih
    Triumph fiyatını öğreneyim de ilk aklımdaki bu zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun motoru ve şasesi sağlamsa gerisi hallolur temeli düzgün olsun yeter ki,önce bundan emin olun daha sonra yapacağınız şey ise para biriktirip orjinal parçalarla motorunuzu toplamak tr e bakmayın bile hergün ebayde gezin araştırın illaki denk gelir,motorunuzda eski günlerine döner,kazasız sürüşler.
    motor, şase sağlam, gerisinde de pek bir şey yok, dediğim yerler dışında bir şeyi yok yani, ebayda geziyorum bakalım ne bulacağız
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Maşallah kafası gözü tekeri herşeyi güzel ve yerinde. Gayette yakışmış.
    Hayırlı olsun..
    serdar1547 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah kafası gözü tekeri herşeyi güzel ve yerinde. Gayette yakışmış.
    Hayırlı olsun..
    Teşekkürler, sağolun...

Motosikleti
    Mt 07
    Hayırlı uğurlu olsun. Güvenli sürüşler. Fazerin en sevdiğim modeli ki araştırıyorum ben de. Tecrübelerini eksik etme hocam. 2003 öncesi piyasada nedense pek yok. Olanlara da bir türlü güvenemedim iyi bir ustam olsa düşünmeden edineceğim bir tane fzs 600.

Motosikleti
    MT25 2016
    fiyatlara baktım da ebayde 300 dolar civarı. çinliler buna el atmamış sanırım yan sanayisi yok. kur yüksek olmasa gideri olurdu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)