Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motoru ve ekipmanları satıp araba alacağım tavsiye verir misiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    corsa, clio, fiesta, fabia, ibiza, cordoba, punto, grande punto, polo, pejo 206, 207, getz, i10, i20, yaris, colt, swift, jazz, micra vb... olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    aşağı yukarı 30.000 TL'ye yakın para olacak. Corsa D 1.3 cdti ideal olur, temiz ve görece az km'de bulunur herhalde o fiyatlara. 5 yıldır var, eşim kullanıyor şimdi gayet az yakan güzel bir araba.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    opel corsa ama 30bine 2010 üstü dizel araç bulamazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kader diye bir gerçek var. Bir akrabam 3 şeritli yolda en sağ seritten tın tın 50km/h giderken karşı yoldan gelen bir alkollü sürücü refüjü geçerek sol ön kapıdan buna dalıyor. Bunun tüm iç organlarının yeri değişiriyot ezilmekten, midesi gögüs kafesinin altına giriyor. Bir sürü kırılan kemik... 4 ay yatalak yaşadı. Şimdi iyileşti normal hayatına döndü. Demem o ki başına gelecek varsa arabada da olsan gelir.
    çok doğru. olacağın önüne geçilmez.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Vade dolmuşsa ona yapicak bir şey yokta arkadaşlar allah bize bir irade ve akıl vermiş ben motorun başında anlik mantiksiz hareketlerde bulunabiliyorum arabaya geçme sebebim bu yaşım genç kanim kaynıyor kendime hakim olamama söz konusu var zaman zaman.

Motosikleti
    Yamaha R6
    1.5 Dizel Megane 2 HB öneririm kendim sedanını Kullanıyorum yakıt konusunda ve güç bakımından gayet tatin edici.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    madem yaklaşık 4-5 sene kullanacaksın sana ilk önerim 2006+ alfa romeo 147 olur..(şimdi burda arabalardan anlayan kardeşlerimiz eleştiri yapacak ama ) neden 147 dersen şöyle söyliyim ; araç 1.6 atmosferik benzinli ve tüpe en uygun motorlardan biridir.lpg ile birlikte oldukça az yakar ve varyatörlü modelleri 120 hp gücünde ve sanki turbo varmış hissiyatını yaşatıyor size.araç yaş olarak biraz fazla görünebilir ama gerek donanımsal gerekse iç ve dış aksamların kalite oluşundan baya genç görünüyor.tasarımı zaten bambaşka..italyan'ların zevkine hastayım.aracın şöför koltuğuna oturup devirleri yükseltmeye başladığınızda öylesine tok ve tatlı ses alıyorsunuz ki insanı şahlandırıyor yok böyle bir ses ve ayrıca o koltuğa oturdunuzdu mu gerçekten sizi koltuktan zorla kazırlar..yaşım 24,12 yıldır her türlü araç sürdüm belli bir tecrübeye sabit bi şekilde söylüyorum keyfine düşkünsen,gözler üstünde olmasını istiyosan,az yaksın-fena gitsin istiyosan bu araç biçilmiş kaftan.ayrıca alfa'cı olursan herhangi bir alfacı sana selam vermeden yanından geçmez.çünkü sende onların gözünde Alfisti'sindir(alfacıların lakabı) 2.seçenek olarak az yaksın tasarımı iyi olsun 2.elde zarar fazla etmiyim hemen gitsin istersen de opel astra H kasasını öneririm performans olarakda ( ne kadar fındık motor deseler de ) seni üzmez..aslında 30 bin civarı gibi araç alternatifleri fazla..mesela ford fiesta gibi..aslında onlarca var ama bunlar içinde donanım,2.el,yakıt,performans gibi etkenleri göz önüne alıp geğerlendirmek gerek.. kısaca bir araçtan beklentiniz nedir ?

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    hem otm hem az yakan hem de çok piyasaya düşmemiş bir öğrenci aracı olarak honda jazz tavsiye ederim. sadece otm şanzımanda titreşim olmamasına dikkat et alırken. benzinli olmasına rağmen az yakan ve keyifli bir araç. sunrooflusunu da bulabilirsin o fiyatlara. meraklısı çok olduğundan elden çıkarması da kolay.
    polemos bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yarı otomatik / tiriptonik şanzımanlı araçlardan uzak dur
    Honda jazz opel corsa
    Eski kasa yaris manuel veya otomatik olabilir
    Polo da olur yeni kasa 2007

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kader diye bir gerçek var. Bir akrabam 3 şeritli yolda en sağ seritten tın tın 50km/h giderken karşı yoldan gelen bir alkollü sürücü refüjü geçerek sol ön kapıdan buna dalıyor. Bunun tüm iç organlarının yeri değişiriyot ezilmekten, midesi gögüs kafesinin altına giriyor. Bir sürü kırılan kemik... 4 ay yatalak yaşadı. Şimdi iyileşti normal hayatına döndü. Demem o ki başına gelecek varsa arabada da olsan gelir.
    buna katılıorum, yaz boyu motorla fink attım tabiri caizse herkesle kavga ede ede ede motora bindim,
    bi gun çengele kahvaltıya giderken hadi arabayı alim dedim, pıt onumde arabalar durmuş, gittim öndekine yapıştırdım,
    bişi olmadı, ama olucaksa kaza arabaylada oluor.. o gun dedim ben motora binim arabaya km yaptırmamış oluruz vesselam
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Öğrenci adamın cebinde 30.000 TL nin ne işi var arkadaş anlamış değilim.

Otobüs abonman bileti neyine yetmiyor ) Ver babanın telefonunu arayıp konuşacağım.
    oluroyle bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30.000'lik ÖĞRENCİ arabası
    404 system not found :D

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    30000 lik öğrenci arabasina çokta takmayın arkadaşlar :D Allaha şükür 30bin liraya gücümüz yetiyor Allah olmayanlarada nasip etsin.Babam motora binmemi hic desteklemedi ama bi şekilde kabul ettirdim ekipmanlar için sağolsun her şeyin iyisini sağlamını alayim diye 3 4 bin lira verdi araba daha iyi diyince adamın yüzü güldü.Forumdaki bi kardeşimizin 240 km/h ile yaptığı kazayı okuttum o yazıyı okuduktan sonra kendine gelemedi bi süre.O yüzden araba almama destek oluyor sağolsun.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    üzerine 15 18 bin nasıl koyuyorsunuz? hani koymuşken biraz daha koyun madem, seat leon alın.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Smartlara baksana şu kutu gibi ufak olanlardan, hem hoş, hem az yakar, hemde kaliteli ve güvenli

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27713589/detay

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    La biz hakkaten fakir doğmuşuz. Öğrenciyim, 30000'e araba alcam diyo adam.

Bi Duke alayım dedim parayı denkleştiremiyom ben.

Zenginler ölsün.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Babam tamirci, biraderlerim tamirci ben de baya tecrübeliyim ama yönlendirmelere bakıyorum ful yanlış
    ben senin yaşındayken o kadar param olsa araba almam
    tatillerde gezerim ha ben de gezdim para olmadan ama paralı gezip muhteşem geçen bir öğrencilik hayatı geçirirsin.
    ya da bir araba alıp moron moron okula gidip gelirsin.

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Hyundai getz,Mitsubishi colt

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    30bin lirayı öyle tatile gezmeye vs harcayamam araba alacağım için bu kadar para çıkıyor.Neden bu öğrenci 30bin muhabbeti olay oldu anlamadım herkesin bi maddi durumu var benim bütçem de allaha şükür bunun için dua ediyorum ve şükrediyorum.Ben sadece 30bin liraya ne araba alınır diye sormaktayim üzerine koy seat leon al falan deniliyor da motoru ekipmanları satıp cikabilecegimiz max bütçe 30.Piyasası hızlı , dizel , güç olarak uzmucek moron moron okula gidip gelebilcegim araba tavsiyesi istiyorum sadece.Bu forumu takip ediyorum ve siz değerli insanların düşünceleri benim için önemli diye konu açtım.Ama muhabbet bir şekilde 30 bin liraya öğrenci mi olur babanın numarasını ver bilmem neye geliyor...

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı otomatik / tiriptonik şanzımanlı araçlardan uzak dur
    Honda jazz opel corsa
    Eski kasa yaris manuel veya otomatik olabilir
    Polo da olur yeni kasa 2007
    kardeşim şu önyargılardan uzak durun biraz.. ki insanların tercihlerini bozmayın ne triptonikler var ki manuel şanzıman kadar verimli ve çok çok az sorun çıkaran...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenci adamın cebinde 30.000 TL nin ne işi var arkadaş anlamış değilim.

Otobüs abonman bileti neyine yetmiyor ) Ver babanın telefonunu arayıp konuşacağım.
    öğrenci tabiri ne kadar altı dolu manalarla dolmuş dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30bin lirayı öyle tatile gezmeye vs harcayamam araba alacağım için bu kadar para çıkıyor.Neden bu öğrenci 30bin muhabbeti olay oldu anlamadım herkesin bi maddi durumu var benim bütçem de allaha şükür bunun için dua ediyorum ve şükrediyorum.Ben sadece 30bin liraya ne araba alınır diye sormaktayim üzerine koy seat leon al falan deniliyor da motoru ekipmanları satıp cikabilecegimiz max bütçe 30.Piyasası hızlı , dizel , güç olarak uzmucek moron moron okula gidip gelebilcegim araba tavsiyesi istiyorum sadece.Bu forumu takip ediyorum ve siz değerli insanların düşünceleri benim için önemli diye konu açtım.Ama muhabbet bir şekilde 30 bin liraya öğrenci mi olur babanın numarasını ver bilmem neye geliyor...
    kardeşim madem dizel istiyosun 30.000 tl'ye 2008-2012 arası 1.3 dizel en az enjoy donanımlı(cosma paket+camtavan da bulabilirsin) astra h kasa alman çok mantıklı.öğrenciye de yakışır arac. hem c segmenti sınıfından olduğu için geniş olur hem de piyasası oldukça iyi..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha konuya girmeden başliga ve cevap sayisina baktim.

Basliklara ort 5 cevap gelmezken 30-40 olmus.

Deme ki herkezin icinde ukte kalmis ogrenciyken araba almak, herkez kendi gonlunce birkac araç yazmis.

Konu bu ozelligiyle fanteziye kaçmiş

Diğer yandan 4-5 sene kullanicam piyasasi hizli kismi komik olmus.

En son dusenecegin sey bu olmali!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)