Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

başlangıç için düşük güçlü racing tavsiyesi (125 mi 250 mi ?)

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar forumda yenıyım yaşım 19 boy 1.78 kilo 70 ve 13 yaşımdan beri motor sevdasına tutuldum ve parayı denkleştirdim ama hala izlediğim videolarda veya takıldıgım forumlardan başlangıç motoru için yeterli bi tavsiye alamadım . ehliyet çıktı çıkıcak 2 haftaya yaklaşık 800 km sucu motoru- spacy 110 tecrübem var 13 yaşından beri ve trafiğe karşı dikkatim iyi. benim istediğim motor biraz şekil sevdası biraz da bassın yani öyle boş olmasın istiyorum 125 lik ile başlanır diyolar bende baktım piyasaya. kasası en güzel olan yzf r125 var ama hızı olsun hızlanması olsun tatmin edici değil diyolar gerçi tüm 125 lik motorların gücü neredeyse aynı bu yüzden düşündüm ve 250 lik de kafama yatmaya başladı öyle o kadar hız ttkum da yok ama yani 150-160 da bassın yani. 125 liklemi başlamalıyım yoksa 250 lik motorlarlamı . 250 likle başlasam zorluk çekermiyim 9000 tl bütçem var ekipman vs de almayı düşünüyorum ek olarak vitesli motor tecrübem de 0 diyebiliriz 1-2 kez deneme amaçlı binmiştim. yorumlarınız benım için büyük bi karar sebebi olucak. yardımcı yorumlarınızı bekliyorum hepinize de teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok bi hız değil dediğinde 160. O hızda bile stabil gidebilen 250lik yok doğru düzgün. Ayrıca bütçe yetersiz güzel kardeşim 2 bin liraya ekipman alsan geriya kalan paraya seni üzmeyecek bir motor bulman çok çok zor. Pulsar alman senin için en hayırlısı şu durumda.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    "Tabi canım 150 160 bassın baba, bastım mı uçayım ivmeden. hemde ilk vitesli tecrübemde"
    Ya al bi 125 cc adam gibi bir Çinli yada ybr ondan sonra 100 kmdeki rüzgarı, otobüsün hava akımını ondan sonra 150 160 yaparsın. Arabada 150 ile giderken elini bir çıkarda nasıl savuruyor ona göre hesapla.
    OwnRider bunu beğendi.

benım demek ıstedıgım şu deıl " sürekl, her an 160 basıcam" ben demek istedim ki arada bi 150 de basıyım artık o kadar para vermişim yanlış anlamayın hemen hocam. ayrıca motoru da 0 km değil, ikinci el alıcağım.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    0 pulsar al bence tipi hosuna gidiyorsa hem ekipmana da paran kalir. R125 cok yakisikli ama cok ta pahali+cicisi dusuk.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Az bir hız diye kastettiğin 160km/s ise 125cc alman daha hayırlı olur. Böyle düşünüyorsan neler yaşadığını bize bir daha anlatamayabilirsin çünkü.

150-160 a hızlı diyen scooter kullanıcıları.....Eğer kendine güveniyorsa gayette 250 cc bir motosiklet ile başlayabilir.Ama söylediğim kendine güvenmek ve aptal olmamak kaydıyla.Benim abim 600 cc ile başladı çok şükür hiçbir sıkıntı olmadı.genelde 125 ccden başlama önerileri yapılır ama sende kafa yoksa gider 125 cc ilede ölürsün açık ve net.Sağ eline hakim ol hayatta kal.İyi forumlar

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Bajaj pulsar 200 rs al derim sıfırı 11000 tl ABS li süper makina belli bi miktarını peşin kalanını taksit yaptırırsın ama değer... Kaçırma derim

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Bence de ya bajaja yonelin ya da ybr ile tecrube kazanirken daha cok para biriktirin. Butceniz 125'likler icin yeterli ama 160 yapmak icin cbr250 falan gerekiyor ki ekipman vs. derken cbr250 olmaz. 125'lik konusu da o kadar para verip cbr125 falan alicaksiniz , sonra diceksiniz ki bu motor zaten gitmiyo oyle rahat da degilim niye bu eziyeti cekiyorum...
    Tavsiyem tam takim ekipman alin sonrasinda bajaj veya ybr, ya da ekipman alin evde beklesin biraz daha para biriktirin cbr250 alin.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Çok üzülmemiş bir gt 250r diyorum ekipmanada paranız kalır. 250 cc motosiklet ile başlanır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı motorcueyyup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar forumda yenıyım yaşım 19 boy 1.78 kilo 70 ve 13 yaşımdan beri motor sevdasına tutuldum ve parayı denkleştirdim ama hala izlediğim videolarda veya takıldıgım forumlardan başlangıç motoru için yeterli bi tavsiye alamadım . ehliyet çıktı çıkıcak 2 haftaya yaklaşık 800 km sucu motoru- spacy 110 tecrübem var 13 yaşından beri ve trafiğe karşı dikkatim iyi. benim istediğim motor biraz şekil sevdası biraz da bassın yani öyle boş olmasın istiyorum 125 lik ile başlanır diyolar bende baktım piyasaya. kasası en güzel olan yzf r125 var ama hızı olsun hızlanması olsun tatmin edici değil diyolar gerçi tüm 125 lik motorların gücü neredeyse aynı bu yüzden düşündüm ve 250 lik de kafama yatmaya başladı öyle o kadar hız ttkum da yok ama yani 150-160 da bassın yani. 125 liklemi başlamalıyım yoksa 250 lik motorlarlamı . 250 likle başlasam zorluk çekermiyim 9000 tl bütçem var ekipman vs de almayı düşünüyorum ek olarak vitesli motor tecrübem de 0 diyebiliriz 1-2 kez deneme amaçlı binmiştim. yorumlarınız benım için büyük bi karar sebebi olucak. yardımcı yorumlarınızı bekliyorum hepinize de teşekkür ediyorum.
    Merhab yzf 125 ybr motoru olan gitmeyen bir motor keza cbr 125 de kullandım kanser sebebi

Bence sen scooter al mondial yuki gibi bir motor al scooter iyce trafiği öğren bu sırada biraz paranı biriktir racing cbr 125 alsan 2011-2012 yine 5-6 bin lira ekipmanverceğin para daha önemli kask mont dedinmi 1000 lira dizli eldiven bi 150 lira tutuyor

Ama 800 km sucu motoru deneyimi ile bir yere çarpmayacağını düşünmek içten bile değil

evet bugun düşündüm ve 250 lıkle başlamaya karar verdim konuya mesaj atıp tavsıyelendırdıgınız için sonsuz teşekkür ederim 9.000 tl bütçe ay sonu ıle 10.500 olucak ve dededen de para alıcam biraz ve 16 bin tl gibi bi bütçem olucak 2.000 tl yi ekipmana ayırıcam kalan paraya da r25 almayı planladım bir de ek olarak tavsiyeler üzerine motor eğitimine yazılmayı kesinleştirdim hepinize teşekkür ederim hayırlı forumlar - ALLAH KAZA BELA VERMESİN KİMSEYE İNŞALLAH Sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)