Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Iri cusseli birisi icin baslangic cruiser i

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhaba arkadaslar. Sizden ricam mesajimi okuyan arkadaslarin konuya cevap yazmasi cunku cevremdeki herkes racing kullanicisi ve benimde sizden baska akil alacak kimsem yok. Naked , scooter , racing tecrubelerim var. Yani tecrubeden sayilmaz tabi fakat 2-3bin km yaptim suana kadar e tabi buda yeterli degil. Uzun yillardir istedigim motor iron883 alicaktim fakat cruiser kullanmayi iyice ogrenip ondan sonra iron almaya karar verdim. Motor kullanmak ile ilgili bir sorunum yok hatta dogustan motor kullanmaya yetenekli bir insan oldugumu dusunuyorum ama trafik okuma konusunda cok acemiyim. Daha once baska tvsiywler icin konu acmistim fakat fikirlerim cok cabuk degistigi icin tekrar acmak istedim.

Herneyse konuya gelirsek yasim 22 .1.90 boyunda 110 kiloyum. Fiziksel olarak guclu oldugumu dusunuyorum. Herkesin cok agir dedigi iron bana abartildigi kadar agir gelmedi ve 5dk lik surusu gayet kolay tamamladim. Boyum ve kilomdan dolayi altimda oyuncak gibi kalmayacak ve olurda arkama hatunumu atarsam motorun cok zorlanmamasini istiyorum. Gv250 denedim gercekten hic konforlu degildi ozellikle bacaklarim agzima giricekti nerdeyse ve altimda cok ufak kaldi. Ayni sekilde daystar da oyle idi. 250 likler bana cok ufak geliyor belkide degil ama oyle hissediyorum. 600+ cc ile baslamam bu acidan mantikli midir sizce ? Ve bana verdigim kriterlere uygun ne onerebilirsiniz ? Simdiden cevaplariniz icin cok tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Seni electra glide paklar.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Selamlar,
    883 iron modelini bende uzun sure arastirmis birisi olarak, oncelikle 1 sene icerisinde en cok deger kaybeden motorlar harley o yuzden kesinlikle 1 2 yasinda bir iron almak gerektigine inaniyorum, 0 alip okadar para kaybetmeye degmez. 2.si iron zaten harleyin sen yaslardaki yuzu kesinlikle doru seçim ayni zamanda karizmatik..

Alternatif ararsan vulcan s ve yamaha xv950 derim ayni tarzin kawasaki ve yamahalari denebilir..

Ama harley bu isin ozu cruiser diosan alternatife girmem 883 alirim.. az tecrube, harleyin ciddi sicak olusu fln eksilerin olur ama bence kullanirsin sorun olmaz..

Bide o ne boy biz surunuyoruz yerde demekki..

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    883 iron modelini bende uzun sure arastirmis birisi olarak, oncelikle 1 sene icerisinde en cok deger kaybeden motorlar harley o yuzden kesinlikle 1 2 yasinda bir iron almak gerektigine inaniyorum, 0 alip okadar para kaybetmeye degmez. 2.si iron zaten harleyin sen yaslardaki yuzu kesinlikle doru seçim ayni zamanda karizmatik..

Alternatif ararsan vulcan s ve yamaha xv950 derim ayni tarzin kawasaki ve yamahalari denebilir..

Ama harley bu isin ozu cruiser diosan alternatife girmem 883 alirim.. az tecrube, harleyin ciddi sicak olusu fln eksilerin olur ama bence kullanirsin sorun olmaz..

Bide o ne boy biz surunuyoruz yerde demekki..
    Dostum zaten iron 883 alicam fakat oncesinde ogrenmek icin daha ucuz bir motosiklet ariyorum ehliyeti yillar once aldim ve trafik tecrubem neredeyse sifir. Yillar once motorla yazlari konya karaman arasi gider gelirdim ve izmirde lise - ev gider gelirdim yani motorla sehir ici ozellikle trafik tecrubem hic yok bu yuzden hd kadar pahali olmayan bir motorsiklet alip ironu senye almayi dusunuyorum. Ama dedigin gibi haklisin bence de bu yaslarda alabilecegim en iyi motor banada iron geliyor uzerine binip calistirinca abi motorsiklet bu dedim. Ozellikle sesi ve titremesi beni cok cezbediyor. Alip 40 yasina kadar binip ogluma birakmak istiyorum.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı tndgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum zaten iron 883 alicam fakat oncesinde ogrenmek icin daha ucuz bir motosiklet ariyorum ehliyeti yillar once aldim ve trafik tecrubem neredeyse sifir. Yillar once motorla yazlari konya karaman arasi gider gelirdim ve izmirde lise - ev gider gelirdim yani motorla sehir ici ozellikle trafik tecrubem hic yok bu yuzden hd kadar pahali olmayan bir motorsiklet alip ironu senye almayi dusunuyorum. Ama dedigin gibi haklisin bence de bu yaslarda alabilecegim en iyi motor banada iron geliyor uzerine binip calistirinca abi motorsiklet bu dedim. Ozellikle sesi ve titremesi beni cok cezbediyor. Alip 40 yasina kadar binip ogluma birakmak istiyorum.
    Oncelikle tecrube edinmek istedigin motor icin tercihin x bir motor mu? Yani yine curiser mi olmali yoksa, sadece tecrube icin mi, ironlar 30 bin civari 1 2 yasinda cidden yuksek fiyati,
    Ogluna birakmak isini bir arkadasim sirtina yaptirdigi dovmesini ogluna yaptirip, aynen motorunuda ogluna verdi.. cok hostu acikcasi...aile gelenegi oldu;)
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kawasaki en5

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3-4 sene sonra bunu satıp 48, 2 sene sonrasında da xvs1300 falan istersin bu böyle gider. yani iron aşkı yaş faktöründen dolayı fazla uzun sürmez al bence heves ettiysen. yanına da 3-4 liralık 125 cc scooter alabilirsen iyi olur isimleri sıkça duyulan kurslara da gidersin
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Al birader.
    gv250 de dizim çeneme değiyor diyen adama bu boss hoss lar hallice olur.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 sene sonra bunu satıp 48, 2 sene sonrasında da xvs1300 falan istersin bu böyle gider. yani iron aşkı yaş faktöründen dolayı fazla uzun sürmez al bence heves ettiysen. yanına da 3-4 liralık 125 cc scooter alabilirsen iyi olur isimleri sıkça duyulan kurslara da gidersin
    Kafamda bir motor birde klasik araba alip omurluk kullanmak var hocam ironu asagi yukari 7-8 senedir istiyorum yani kolay kolay degistrecegimi sanmiyorum saolasin yorumun icin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)