Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok zarar ettim

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu yıl içinde ilk motorumu satıp mt 07 aldım daha sonra onu da satıp xmax 250 aldım bu arada farkında olmadan baya zarar etmişim sadece alış satışlardaki zarar değil vergisiydi, sigortasıydı, bilmemnesiydi derken keşke küçük 125'liğim ile yola devam etseydim param cebimde kalırdı diyorum. Tabi bu zararın en büyük sebebi iki motoru da 0 almış olmam ama ikinci elde de her an, istediğin gibi bir motoru bulmak zor. MT 07 parasını hakediyordu ancak tecrübemin üzerinde olduğunu biliyordum herhangi bir yanlışta kolayca ciddi bir şeklide yaralanabilirdim. Xmax'a geçtim güzel scooter şekli şemali zaten on numara ancak scooter kavramının o pratikliği yok gibi geldi gerçi maxi-scooter deniyor zaten. Bir abimiz şu alış satışlarda kaç motor parası kaybettim, evdekilere de söyleyemiyorum zarar ettiğimi diyordu. Siz ne düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Maymun iştahlı olduğunu düşünüyorum....
    MotoGlock, aquarist4, mzhastası ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maymun iştahlı olduğunu düşünüyorum....
    Yok, değilim desem yalan olur. Şimdi de xmax'ı satacağım ancak biliyorum ki satınca da üzüleceğim.

Hakan bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    sıfır ne alırsan al en az 2 sene kullanacaksın zarar etmek istemiyorsan. sen zarar etmek için çaba harcamışsın etmişsinde. sıkıntı neresinde
    qezgin, tuttacromata ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.
    Ne dersen de hiç farketmez

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    MT7 yi satıp küçük tekere binmek..??
    Bu zaten maddi zarar değil akıllara zarar..
    schizo, mzhastası, Sinan Er ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, değilim desem yalan olur. Şimdi de xmax'ı satacağım ancak biliyorum ki satınca da üzüleceğim.
    Eğer durumun iyi ise sorun senin maddi zarar etmen değil. Çalışır yine kazanırsın. Sanıyorum kendinde olan bir sorunu veya yetersizliği ( acemilik gibi) motora yüklüyorsun. Önce bunu çözmeyi dene.
    tuttacromata ve potasyum bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ferhatkars ve tuttacromata bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sıfır aldığın motoru satarken zarar edersin. Zarar etmek istemiyorsan, sahibinden'deki gibi sıfırı 20.000 olan motoru iki çanta koydun diye 25.000'e ilana koyarsın küfür yersin. Tabi yine satamazsın zarar edersin.
    tuttacromata bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    15 senedir sigara içiyorum kaç motor parası gitti tahmin et
    54RR ve tuttacromata bunu beğendiler.

Kararsızlık var, ne istediğini bilememe var, arayış var, maaş almanın verdiği özgürlük duygusu da olunca ne kadar zarar ettiğimi fark etmemişim. İnsan varoluş amacını bulamayınca tatmini maddiyatta arıyor bazen, bu da başta tatmin etse bile aslında yapay bir tatmin olduğunu anlıyorsun. Bildiğim bir şey var o da motosikletleri sevdiğim ancak Türkiye gibi bir ülkede, yaşamak bile oldukça lüks olduğundan istediğimiz gibi şunu alayım bunu satayım deyince böyle zarara giriyoruz.
    Machair ve medyumketo bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 senedir sigara içiyorum kaç motor parası gitti tahmin et
    12 sene önce bıraktım. Kaç motor parası tasarruf ettim tahmin et.
    SweentLy, seraps, MetinK. ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    125lik alınca da gitmiyor bu diyeceksin o iki motordan sonra.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 sene önce bıraktım. Kaç motor parası tasarruf ettim tahmin et.
    Hiç içmedim. Kaç motor parası cebimde hesap et. Yaş 30
    SweentLy, tuttacromata, seraps ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Bende senin gibiyim aslinda. Ogrenci halimle pcx satip, duke 200 aldim. Ikisinide sifir aldim. Bazen pcxi cok ozluyorum. Ilk motorumdu ve cok animiz vardi. Simdi duke satiyorum ama onu mecburiyetten satmam lazim. Simdiden isleri yoluna koyup 1 pcx, 1 duke, 1 versys alma derdindeyim. Acikcasi cok salakca davrandigimin farkindayim. Ama doyumsuzluk cok pis bi sey.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Motosiklet işi böyledir binersin zevkini yaparsın fakat işin maddi boyutu biraz can sıkar kask mont eldiven bot alırsın en az 2000 tl ve motır harici hiçbir şekilde kullanmak mümkün değil
    Bu lüks bi iştir
    Hele birde Sıfır motor alıp 2 ayda satarsan yandı Gül'üm keten helva

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet işi böyledir binersin zevkini yaparsın fakat işin maddi boyutu biraz can sıkar kask mont eldiven bot alırsın en az 2000 tl ve motır harici hiçbir şekilde kullanmak mümkün değil
    Bu lüks bi iştir
    Hele birde Sıfır motor alıp 2 ayda satarsan yandı Gül'üm keten helva
    Ben para kazanmadan önce 30-40 bin liralık motorların hayalini kuruyordum, işin içine girince motosikletin Türkiye'de lüks olduğunu anladım. Örneğin hep kafamda Yamaha sr400 vardı ama çoğunlukla ekonomik kaygılarla almadım. İyi ki de almamışım diyorum çünkü piyasası oluşmadı Yamaha Türkiye motorun satışını durdurdu.
    araltı bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    En çabuk kurtulmak istediğim motor CBF150 olmuştu. Onu bile 1 yıl kullandım. Satarken sıfır aldığım fiyata satmıştım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Piyasa yapamayan motorları aldığın zaman o parayı yok sayacaksın satmasanda garajda yatırsan da maddi olarak seni üzmemeli yani her gün kullanmadığın bi motora 20000 tl vermek her babayiğidin harcı değil
    Bende 2 iş yapıyordum 2 motorum var
    3 iş yapsam bi tane daha alırım ve gerçekten bütün kazançım motorlara gider
    Motosikleti şöyle düşün büyük cc Süslü avrat gibidir hiç derdi bitmez yok ruj yok ayakkabı yok Kürk yok telefon amk ne kadar para versen de hep ister
    Heh işte motorda böyledir

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence kar-zarar olayı biraz göreceli bir kavram.

Bu yıl Mart Ayı'nda 5.000 liraya CBF 150 aldım. 1.000 km yaptım, 1 ay sonra 5.500 liraya sattım. Nisan'da 7.000 liraya Pulsar aldım ve 4 ayda tamamına yakını şehirlerarası yol olmak üzere 5.000 km yaptım. Pulsar'ı da Ağustos Ayı'nda 6.500 liraya sattım.

Şimdi matematik hesabı ile bakınca CBF'de 500 lira kar, PulsaR'da 500 lira zarar gibi görünüyor. Ama bence olay böyle değil. CBF'de bence 500 liradan fazla kar ettim çünkü Mondial UKH 100'den sonra ilk vitesli motorum idi ve onda 1.000 km tecrübe kazandım. Artı bir sürü işimi hallettim. Pulsar'da da tamamına yakını şehirlerarası yol olmak üzere 5.000 km yaptım ve yine uzun yol tecrübesi kazandım. Artı bir sürü arazi çalışması yaptım, işimi halettim. Aslında Pulsar'da da 500 lira zararım değil, para ile ölçülemeyecek karım oldu.

Eğer olaya böyle bakarsan, bence kar-zarar hesabın değişir. Veya olaya şöyle bakmayı dene, iki motorunu da sıfır aldın birkaç bin lira zara ettin. Ya o iki motoru da 2. el alsaydın da, bir sürü arızası çıksa, günlerce motosiklet tamircisinde uğraşsaydın, artı bir sürü maddi zararın olsa ne olurdu. Veya o 2. el motorun bir hatası nedeni ile kaza yapsaydın, ne olurdu? Olaya bence böyle bak. Şunu da unutma, Allah her zaman ne verecekse mala versin, ama cana vermesin. Can sağlığından önemlisi yok. Can veya sağlığın bir kere gittimi, telafisi zordur. Ancak mal veya para giderse, Allah ömür verirse, yine onu kazanır telafi edersin.
    tuttacromata ve Machair bunu beğendiler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Her dersin bi bedeli vardır.
    kimileri bu bedeli sağlığıyla kimileri maddi olarak öder. Sen şanslıymışsın boşver giden gitmiştir, insan her zaman geçmişin derslerini unutmadan geleceğe bakmalı..
    araltı ve tuttacromata bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)