Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ben Böyle Güzel İnsnlar Görmedim - Başımdan Geçen Olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Oncelikle Selamın Aleyküm.
    Cumartesi günü, özellikle belirtiyorum günü değineceğim çünkü, neyse yani dün akşam 10 a doğru çok sıkılmamla başladı olay, liseyi bitirdim evde lys sinavina tempolu çalışan bi kardeşinizim sıkıldım bunaldim hava degisikligi olsun diye tirnagimla topragi eşerek kazanip aldigim motosikletimle Beşiktas BahceSehirUniversitesi'nin arkasina gitmek icin marşa evimden( GaziOsmanPaşa) bastim.Ordaki seyyar caycinin cayini begenmedigimden bardak termosla ogrenci olmamin avantajindan dolayi her zaman max 1.50 tlye doldurdugum sabit kiraathaneden cayimi atmisim sırt cantasina, yerlerin hafif islak oluşundan cross lastiklerle asfalfi opmemek icin 3ncu vites 25-30km hiz ile bomonti tuneline dogru gidiyorum.Ilk tunele geldim tunelin onunde durdum kulakligimi duzelticektim, neyse duzelttim bastim gaza, evet bastim ama motor gitmedi, hayirli olsun dedim icimden ve avazim ciktigi kadar "Laaan" diye haykirdim.Neden motor gitmiyo diye soruyosunuz icinizden, soyleyeyim belki olabilcek en kotu sey elcik bosa donuyor.Icimden dedim insallah cikmistir icinden, kopmussa harbi s*ctim.Bi kere daha basima gelmisti belgrad ormaninin tam ortasinda bu kurban bayraminin 2nci gunu basima gelmisti, rolanti vidasini elimle sıktım calistirdim motoru yok abi gitmiyo motor cok yavas ve tunel hafif egimli yukari dogru, rolantiyi daha fazla arttirmak yerine tuttum gaz telini sagdan, şu eskiden bisikletlerin fren manetine baglayip suren apaciler gibi gaz telini elimle cekerek gidiyorum ufaktan DERKEN o guzel insanlar geldi, 4 tane kurye farketti saga cek yapti, ondan once bi pizzaci da yavaslamisti kiyamadim elimle eyvallah okey cinsinden hareket yaptim selam verdi devam etmisti, neyse saga cektirdiler olayi sordular valla abi boyle boyle adamlar nerdeyse beni dovecekti baya kizdilar bizim kac arkadasimiz öldü 25 senedir motosiklet suruyoruz biz, ne kazalar gecirdik falan, dedim abi haklisin goturelim bari şu cayi rahat iceyim tamam s*ctım bende farkindayim ama suan tek yapmak istedigim sahilde şu cayi rahat icmek.Bildiginiz pazarlik yaptim, kontrollu bi sekilde gittik bahcesehir uni'nin arkasina ictim cayi onlarda icti cuara cay falan.Sonra bana git yildiz tornavida bul dedi gittim hemen ordaki kafeye adi Sahil Kafe, telefonla konusan şefe benzer tipli bi abi kafasiyla buyur isareti yapti, dedim motosikletin gaz teli koptuda yildi... agzimda birakti lafi yok yok yapti kafasiyla, ulan tipimde serseriye benzemiyo ki gayet insan gibi giyinmisim bu kadar kucumsenmez insanoglu neyse dedim icimden ve haftasonlari oralar tiklim tiklim motosikletci dolmasina ragmen yerles islak diye galiba dün sahilde sadece 1 tane motosiklet gordum sahibini bulamadim koprunun altina gittim orda kafelerde oturuyolardi 9, 10 tane motosiklet sahibi cekindim sormaya bolmeyeyim zaten gururum kirildi, gittim tekrar motorun yanina taa uca, 3 motosikletli gelmis, abi almis yildiz tornavida ve açıyor, acti baktik olabilecek en guzel sey olmus, telin o sıkmami ne deniyo tam bilmiyorum o basindaki sey elcikte ve tel kopmus.Abiye dedim abi valla bak cok ugrastiniz cekerek gideyim yavas yavas adam bana bagiriyo dedi abini babani cagir gelsinler motoru goturun arabaya atip.abim yok, babamla aram buz gibi arasam desem ayiptir soylemesi baya bi kiyak gecer, cesaretim yok motoru bozunca cok kiziyo, kendide kullaniyo bu arada.Cebimde para da yok 10 tllik benzin attim gelirken tam olarak ve 0 tl var.Abiye dedim, o zaman cekeyim koprunun altina brandasida yanimda kitleyip kapadim brandayla, yuruyerek gidicem abi ufak ufak giderim dedim adam anladi param yok, aradi birini biseyler konustu, dedi abim bizim yolumuzun ustu degil o taraf, seni arkadasim almaya gelicek dedi git deniz muzesinin karsisina bekle plakayi da verdi, helallestim baya tesekkur ettim gittim araba havaalaninda turist tasiyan bi arac.mercedes vitoydu gri, muhabbet etti sofor abi benle yalnizdik, 2010 modelmis ama araba fena vallahi, oturmaya cekindim yahu, evin adresini tarif ettim yakinlarda caddede falan birak abi don dedim, adam sen emanetsin dedi sokagimin basina kadar birakti sokak cok bayir, indirmedim yukarida durdurdum 20 metrede asagi yurudum eve geldim direk uyudum.Bu sabah komsuyla gidip alip geldik motoru arabayla sonra 1.50 tlye aldigim bisiklet teliyle gaz telini onardim ve her iste bi hayir vardir diyip şükrettim, o guzel insanlara, o duyarli insanlara, o beni hic tanimamalarina ragmen beni benden daha fazla dusunen insanlara.Şükrettim en icten sekilde ve mutluluklari icin dua ettim.En cokta annem etti
    OwnRider, BatuhanS, JuxtaCrucem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Özet: Gaz teli kopmuş, kuryeler yardım etmiş. Bir tanesinin arkadaşı eve bırakmış. Arkadaş da ertesi gün tamir etmiş motoru.
    Sokollu, Sepya, ilkeronat ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özet: Gaz teli kopmuş, kuryeler yardım etmiş. Bir tanesinin arkadaşı eve bırakmış. Arkadaş da ertesi gün tamir etmiş motoru.
    kardes sagol ozet gectigin icin, saygindan dolayi tebrik ediyorum seni.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Allah ne muradin varsa versin
    Iron&Road ve efendy06 bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bir teşekkürü borç bilirim .
    efendy06 bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    O kadar yazmaya ben üşenmiyorsam, bi zagmet okumaya üşenme.Ha zağmet oluyosa kardeş ne oku, ne de özet geç, kimsenin emegine saygisizlik yapmak zorunda degilsin, degilsiniz.
    JuxtaCrucem bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Cr1 (Yeşil)
    Hay lanet. Huyum kurusun. İlk yorumu okumadan ikinciyi okumam. İkincisini okuyunca kendimi kötü hissettim :(
    efendy06, sagat ve shruikan bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes sagol ozet gectigin icin, saygindan dolayi tebrik ediyorum seni.
    Kardeşim öyle diyorsun da konu bayağı Orhun Yazıtları gibi olmuş. Bir paragraf falan yapsaymışsın keşke, okumaya çalıştım ama gözlerim ağrıdı. En son aynı satırı 4. kez okuduğumu fark edince bıraktım.
    kakare ve sagat bunu beğendiler.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

vallahi gençler kafam güzel bu kadar satırı bir arada görünce bile beyin şeyoldu... özeti okuyarak konuya vakıf olmam iyi oldu.

insan bi paragraf atar hacı bune lan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Tembel teneke derneği bağış bekliyor

MT üyelerinin çoğu durumları olmadığı için okuyamıyor!!

Sessiz kalma!!!

Özet yaz bu başlığa gönder daha çok kişi okusun
    yüksel66 ve Sokollu bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sana yardım eden herkesten Allah razı olsun güzel kardeşim. Yazının hepsini okudum tanımam etmem ama yakın hissettim kendimi. Bir gün beraber çay içeriz umarım.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yazmaya ben üşenmiyorsam, bi zagmet okumaya üşenme.Ha zağmet oluyosa kardeş ne oku, ne de özet geç, kimsenin emegine saygisizlik yapmak zorunda degilsin, degilsiniz.
    Abartmayalım isterseniz.

Matematik formülü yaratmadınız. Veyahut guinnes rekorlar kitabınada girmediniz.

Veya bu yazıyı kitap şeklinde üretip satmayı planlıyordunuzda arkadaş özet geçti diyemi kızdınız bu kadar?

3 dkda yazı yazmışsınız oda zaten okunacak gibi değil kusura bakma. Zaten yazıyı bu halde görünce okumaktan vazgeçmiştim , aşşağıdaki forum yazısına tıklayıp foruma dönmek için uğraşırken gördüm özetide.

Emeeeeğiiim diye kızacak birşey yok yani ortada bundan bahsediyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben okudum hepsini iyi insanlara denk gelmişsin

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bende okudum hepsini

Dedigin gibi herseyde hayır vardır Gururun da hicbir zaman kirilmasin yolda kalmamis bir insan anlayamaz yolda kalanin halinden ... Eminim simdi sende yolda birini gorsen yardima ihtiyaci olan bu an gelir aklina ve durur yardimci olursun ...
    Böyle guzel motorcularin oldugunu görmek beni mutlu ediyor ..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Dil ve anlatım bozuklukları var diye birini hor görmek ne kadar yanlışsa, binlerce kişinin okuyacağı bir yazıyı hiç emek harcamadan, dil ve anlatım kurallarını umursamadan yazmak o kadar yanlış. Geçmiş olsun.

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    ya hocam alınma da hiç mi kompozisyon yazmadın yav.

bi giriş yap bi gelişme yap bi paragraf yap bi enter tuşuna tıkla yav allasen.

gözüm yoruldu senin yazıyı okurken allahtan özet geçmişler kimse okumaz böyle yazıları kardeşim arada boşluk ver boşluk

sonra alınma millet laf söyleyince

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    20 saniyede okuyup genel bi anlam çıkardım gözüm işkence çekti

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    İyi insan olmalısınki iyi insanlar çıkmış karşına. Yazında bence gayet akıcı olmuş. Zaten roman vs. Okuma alışkanlığım yok bu tip uzun yazıları kaçırmıyorum

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Ne kadar çok bıkkınlık var üzerinizde anlamıyorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motor o haldeyken yinede gidip çay içmek istemen çok garipmiş. Ben hemen eve dönerdim. Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)