Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sürekli yağmurda duruyor

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar sitedeki motosiklet garajını yıktılar çevre düzenlemesi var. motor geceleri açıkta gündüzleri de işyerimin önünde sürekli yağmur altında duruyor. tvs apache marka şuana kadar üzerinede pas vs yoktu bu durum sıkıntı yaratır mı motosiklet için?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı riofly99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sitedeki motosiklet garajını yıktılar çevre düzenlemesi var. motor geceleri açıkta gündüzleri de işyerimin önünde sürekli yağmur altında duruyor. tvs apache marka şuana kadar üzerinede pas vs yoktu bu durum sıkıntı yaratır mı motosiklet için?
    aynı sorun bende de var, ustunu kapatıorum yine de..
    ama bişey olur mu bende merak ediorum..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorumda apache evimin önünde dışarıda kalıyor yağmurda birkaç yerde paslanma gördüm ve zincirimde paslanma gördüm zinciri temizleyip yağlayalı 2 gün olmuştu ancak o pasları görünce tekrar bir temizleyeyim dedim fakat değiştirmem gerekecek sanırım.Birde biri açıklayabilir mi 50 tl olan zincir için neden 25-30tl lik zincir yağı kullanıyoruz bunun yerine eski motor yağını kullansak olmaz mı?(Servise sordum zincir yağı kullan dedi ama servisede pek güvenmiyorum)

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda apache evimin önünde dışarıda kalıyor yağmurda birkaç yerde paslanma gördüm ve zincirimde paslanma gördüm zinciri temizleyip yağlayalı 2 gün olmuştu ancak o pasları görünce tekrar bir temizleyeyim dedim fakat değiştirmem gerekecek sanırım.Birde biri açıklayabilir mi 50 tl olan zincir için neden 25-30tl lik zincir yağı kullanıyoruz bunun yerine eski motor yağını kullansak olmaz mı?(Servise sordum zincir yağı kullan dedi ama servisede pek güvenmiyorum)
    Zincir 50 TL değil çünkü. 150 TL

Dostum benimkide açıkta kaldı bir çok kere. Defalarca da yağmur altında gittim geldim işe. Boyasız yerlerine WD-40 sık(Balata vs hariç) git yat rahat rahat uyu. Hiçbirşey olmuyor.
    Scarty ve IRau bunu beğendiler.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben zincir dişli setini 120 liraya değiştirmiştim.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zincir dişli setini 120 liraya değiştirmiştim.
    Buradaki servis ittiriyor biraz (:
    Scarty bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Aea videosunda butce yoksa eski motor yagini kullanabilirsiniz demisti de bir bilgim yok.

50 liralik zincire 30tl'lik yag almamizin sebebi de yolda giderken herhangi bi sikinti yaratip bize 30 lira vericegimiz yerde 3000 lira verdirmemek icin diye dusunuyorum.

Tekeriniz duz bassin

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Kaliteli pvc brandalar var onlardan kullan, alacaksan iyisini al. Paslanır yavaş yavaş, nede olsa demir yığını..

branda kullanma şansım yok evin önünde branda takınca rüzgar motoru deviriyor. bu 1.. iş yerinde sokakta duruyor brandayı taşıyamam zaten bu 2.

ayrıca ıslak motora branda çekersen suyun buharlaşma süresi uzar daha fazla pas yapar brandayı motor kuru iken çekmek lazım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurulamak 2 dk sürmez branda rüzgardan uçar zaten sonra iple dolayın üzerinden sıkıca

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    branda kullanma şansım yok evin önünde branda takınca rüzgar motoru deviriyor. bu 1.. iş yerinde sokakta duruyor brandayı taşıyamam zaten bu 2.

ayrıca ıslak motora branda çekersen suyun buharlaşma süresi uzar daha fazla pas yapar brandayı motor kuru iken çekmek lazım.
    Kurulayıp, rüzgardan uçmasın diye 3-4 yerine lastik diktiğin bir branda işine yarayabiir. Motor kaç kilo ki rüzgar bile düşürüyor. Ufak bi çanta lazım o zaman. Yada kış geldi motora binmeyeceksin yada kapalı garaj lazım sana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)